Granata

 • Video /3 të rinj terrorizojnë qytetin, qëllojnë me armë zjarri në ajër

  Tre të rinj kanë terrorizuar banorët duke krijuar panik në qytetin e Lezhës. Në pranga kanë rënë Markelian Pepa, 21 vjeç, banues në Reps, Miditë, një 15 vjeçar me inicialet, E. M banues në Lezhë, si dhe P. D., 15 vjeç,  në Lezhë. Policia ka sekuestruar armën e zjarrit me...
 • Sulm me granata ndaj një banese

  Një familje në fshatin Drenovicë të Urës Vajgurore është sulmuar me granata ngjarje që fatmirësisht ka përfunduar pa të lënduar. Dy granata ofensive me rreze te shkurtër veprimi janë hedhur ne oborrin e shtëpisë të Kujtim Hoxhës. Njëra prej tyre ka shpërthyer, duke shkaktuar dëmtime të lehta në murin...
 • Video/ Tritol, granata dhe objekte antike gjenden brenda një lokali

  Një 36-vjeçar është arrestuar nga Policia e Pogradecit, në lokalin e të cilit u gjetën tritol, granata luftarake dhe objekte antike. I arrestuari është Thanor Pupa 36 vjeç, i cili mbante në lokal një sasi tritoli artizanal, dy granata dore pa leje si edhe disa objekte të dyshuara si...
 • Foto + Emrat/ Arrestohet pronari i karburantit, i gjenden drogë dhe granata

  Pronari i një karburanti në Korçë është arrestuar së bashku me vëllain e tij dhe punonjësin e pikës. Ata janë Andrea Kapurani 35 vjeç, Petro Kapurani 45 vjeç dhe punonjësi i karburantit Asllan Spahillari 58 vjeç i arrestuar për moskallëzim krimi. Gjatë operacionit të koduar “Itinerari”, policia thotë se...
 • Foto/ Armë, tritol dhe granata në kufirin greko-shqiptar

  Kallashnikov, granata dhe municione janë sekuestruar nga policia në kufirin greko-shqiptar në zonën e Janinës. Kanë qenë tre persona që lëviznin në këmbë nga kufi i gjelbër dhe mbanin disa çanta. Policët kufitarë grekë vunë re lëvizje dhe u vunë në ndjekje të tyre. Tre të dyshuarit hodhën çantat...
 • Video/ Granata, dinamit e armë zjarri…

  Qytetarët vijonë dorëzimin vullnetar të armëve dhe municioneve luftarake. Vetëm gjatë ditëve të fundit, në qarkun e Korçës janë dorëzuar 8 armë zjarri, 9388 fishekë, 27 granata, 20 ndezësa, 5 kallëpë dinamiti, 2 kaseta mitrolozi dhe 1 kuti me lëndë tymuese. Në komisariatin e Korçës banorët kanë dorëzuar 3 armë, 2500...
 • Donte ta lëvizte, granata i merr jetën në shtëpi

  Një 51-vjeçar ka humbur jetën, pasi i ka shpërthyer granata në dorë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kurbnesh, ndërsa viktimë ka mbetur shtetasi me iniciale V.LL. Ky i fundit e ka marrë granatën në dore për të spostuar nga një vend në tjetrin, por papritur ajo ka shpërthyer. Për...
 • Peshkonte me granata në lumë, plagoset rëndë 40-vjeçari

  Një 40-vjeçar është plagosur rëndë, ndërsa ka qenë duke peshkuar në lumin Osum. Artur Nistari nga Skrapari kishte gjetur një mënyrë të vështirë për të kapur peshk, duke përdorur granata. 40-vjeçari ka hedhur granatën në lumë, por nuk e kishte menduar që rrezja e shpërthimit mund ta dëmtonte dhe...
 • Granata në makinë, arrestohet 28-vjeçari

  Një person është arrestuar nga policia pasi është kapur me granata luftarake difensive. Policia e Fierit ka vënë në pranga 28-vjeçarin Saimir Kulari, banues në lagjen “8 Shkurti”, Fier. Sipas policisë  ky person është kapur teksa po qarkullonte me mjetin tip “Golf lV”  me targa AA 665 HE. Gjatë...
 • Malësi e Madhe, policia zbulon disa municione

  Policia e Shkodrës ka sekuestruas sot 9 granata , disa detonatore dhe një pushkë në malësinë e madhe. Municiaonet janë gjetur pas një kontrolli në shtëpinë e Xhevdet Dushkajt. Polica thotë se ka ndaluar të zotin e shtëpisë. Ende nuk dihet se përse Dushkaj e mbante këtë sasi municionesh...
Emisione