greqi

 • Video-Foto/ Aksidentohet autobusi i linjës Tiranë-Kalamata në Greqi

  Autobusi shqiptar i linjës Tiranë-Kalamata është aksidentuar në Greqi në kthim drejt Shqipërisë. Mediat greke raportojnë se drejtuesi shqiptar i autobusit humbi kontrollin dhe doli nga rruga duke u përplasur me pemët dhe shtyllat. Aksidenti ndodhi dje rreth orës 09:30 me orën lokale në Greqi, në aksin rrugor Patra-Pyrgos....
 • Tërmeti trondit Greqinë

  Një tërmet i fuqishëm ka goditur Athinën pasditen e sotme. Mediat greke raportojnë se tërmeti që tronditi Athinën ka qenë me magnitudë. Sipas Qendrës Sizmiologjike Euro-Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ishte në 6 kilometra në veri të Thebes, vend në Greqinë qendrore. Deri tani nuk ka raportime për persona të...
 • Me kokainë, hashash dhe pistoletë, prangoset shqiptari

  Një 29-vjeçar është arrestuar pasi ju gjetën një sasi kokaine, kanabisi dhe një armë pa leje. Bëhet fjalë për një shtetas shqiptar që jeton në Kretë dhe u arrestua nga policia greke gjatë kontrollit fizik. 29-vjeçarit ju gjet një sasi kokaine, 133 gr kanabis dhe një pistoletë. Ai akuzohet...
 • Foto/ Këngëtarja e njohur greke blen kokainë nga trafikanti shqiptar

  Një bazë kokaine është zbuluar nga policia greke në zonën e Alimos në Athinë, ku u arrestua një shqiptar dhe 17 persona të tjerë. Policia greke kishte marrë informacione se një kazino shërbente si kamuflim për të shitur kokainën tek klientët VIP. I gjithë operacioni u zhvillua në fshehtësi...
 • Adoleshenti shqiptar trafikon kanabis në Greqi

  Trafiku i drogës ka përfshirë edhe fëmijët shqiptarë. Ditën e sotme policia greke ka arrestuar një 15-vjeçar nga Shqipëria, i cili u kap duke trafikuar kanabis sativa. “I Efimerida” raporton se 15-vjeçari kishte kaluar ilegalisht nga kufiri i gjelbër dhe u kap në zonën e Kozanit. Ai kishte me...
 • Foto/ Shqiptari përdhunon gruan e shokut në sy të fëmijës 5-vjeçar

  Mediat greke kanë publikuar të tjera detaje për rastin e shqiptarit të arrestuar në Greqi, që përdhunoi gruan e shokut të tij. Sipas mediave lokale, 38-vjeçari hyri në banesën e shokut dhe përdhunoi gruan e tij 30-vjeçare. Sipas denoncimit të kësaj të fundit në polici, ishte pikërisht ajo që...
 • Shqiptari përdhunon gruan e shokut të tij

  Policia greke ka arrestuar një shqiptar të akuzuar për përdhunim. Mediat greke raportojnë se 38-vjeçari përdhunoi gruan e shokut të tij. Ngjarja ka ndodhur në Agio Panteleimona dy ditë më parë. Sikurse raportojnë mediat lokale, shqiptari ka shkuar në banesën e shokut të tij dhe ka qenë gruaja e...
 • Kanabis çokollatë drejt Greqisë, prangoset 44-vjeçari shqiptar

  Një shqiptar dhe një italian janë arrestuar në Greqi duke transportuar kanabis të llojit çokollatë. “Protothema” raporton se dy të arrestuarit udhëtonin me një makinë Ford Focus. Autoritetet greke kishin marrë informacion se një 44-vjeçar shqiptar po trafikonte nga Shqipëria një sasi droge. Policia u vu në ndjekje të...
 • Grabitësit shqiptarë vjedhin mijëra Euro në banesat e turistëve

  Tre shqiptarë në Korfuz janë akuzuar nga policia greke për vjedhje të banesave, duke përfituar shuma të mëdha parash. Sipas policisë, shqiptarët akuzohen për dy raste të vjedhjeve ku kanë marrë 14.800 Euro dhe 3600 Dollarë si dhe sende të tjera me vlerë. Mediat lokale raportojnë se shqiptarët kanë...
 • Video-Foto/ Vila përrallore dhe jeta luksoze e biznesmenit shqiptar që drejtonte rrjetin e kokainës

  Rasti i biznesmenit shqiptar në Greqi që akuzohet se drejton rrjetin e kokainës, ka bërë bujë në opinionin publik. Mediat greke po i kushtojnë tepër rëndësi rastit të shqiptarit Arian S. 54 vjeç, biznesmen nga Shqipëria dhe që zotëron një kompania të tregtimit të gazit natyror dhe karburanteve. Ai...
 • Biznesmeni shqiptar flet para gjykatës greke: Jam i pasur, s’kam pse merrem me trafik kokaine

  Gjykata greke ka vendosur arrest me burg për 5 anëtarët e një rrjeti kokaine, që dyshohet se drejtohej nga biznesmeni shqiptar Arian S. 54 vjeç. Gjatë mbrojtjes para trupit gjykues, biznesmeni shqiptar mohoi çdo përfshirje të tij në trafikun e kokainës. Arian S. tha se është president i një...
 • Hetuesit grekë dhe DEA: Kokaina e biznesmenit shqiptar nga Fieri përpunohej në Shqipëri dhe Kosovë

  Autoritetet greke dhe DEA amerikane e stacionuar në Athinë vazhdojnë hetimet për rrjetin e kokainës që drejtohej nga një biznesmen shqiptar. Gazeta greke “I Efimerida” ka publikuar dokumente të dëshmive dhe të provave të mbledhura për këtë organizatë. Sipas kësaj gazete, “truri” i trafikut të kokainës është biznesmeni shqiptar...
 • Dokumentet/ Biznesmeni grek: Si më futën në kurth shqiptarët me trafikun e kokainës

  Biznesmeni grek Sakis Karatzounis 61 vjeç ka treguar se si u njoh me biznesmenin shqiptar Arian Senaj dhe se fillimisht i kërkoi që të mbante në depon e shtëpisë një sasi lënde narkotike, por që mendonte se ishte kanabis dhe jo kokainë. Gjatë dëshmisë së tij para hetuesve grekë,...
 • EMRI/ Zbulohet identiteti i biznesmenit shqiptar që drejtonte rrjetin e kokainës

  Mediat greke kanë zbuluar emrin e biznesmenit shqiptar të arrestuar në Greqi së bashku me 4 persona të tjerë, si pjesë e një rrjeti kokaine në Ballkan. Nga hetimet e policisë greke dhe DEA-s amerikane, rezulton se një 53-vjeçar shqiptar është drejtuesi i organizatës së kokainës. Ai është Arian...
 • DEA amerikane heton lidhjet e biznesmenit shqiptar që drejtonte rrjetin e kokainës

  Policia greke ka zbardhur skemën si funksiononte organizata e kokainës e përbërë nga shqiptarë dhe grekë, kur 4 ditë më parë u arrestuan 5 persona. Zyrtarisht njoftohet se mes të arrestuarve, 4 janë shqiptarë të moshës 34-56 vjeç dhe një biznesmen grek 61-vjeçar i njohur në zonën e Trikallas...
 • Kapen me kokainë, spiunojnë tek policia greke shqiptarin që u shiti drogën

  Dy persona janë arrestuar në Janinë nga policia greke, të cilët u kapën me disa doza kokainë. Ata janë një 22-vjeçar shqiptar dhe një 19-vjeçar grek, të cilëve ju gjetën 25 gram kokainë në makinën e tyre. Gjatë marrjes në pyetje, ata treguan personin që u kishte shitur lëndën...
 • Meta sulmon Ramën nga TV grek: I paqëndrueshëm dhe konfliktual me fqinjët

  Ilir Meta ka shfrytëzuar një intervistë në televizionin grek “Star” për të sulmuar ashpër Edi Ramën. Duke iu përgjigjur pyetjes për marrëdhënien e vështirë me Kryeministrin, ai tha se Edi Rama ka marrëdhënie të vështira dhe të paqëndrueshme me të gjithë, përfshirë Greqinë dhe fqinjë të tjerë në rajon....
 • Mediat greke: Një biznesmen shqiptar “truri” i rrjetit ndërkombëtar të kokainës

  Një shqiptar rezulton të jetë “truri” i rrjetit ndërkombëtar të drogës që u shkatërrua nga policia greke, i cili është arrestuar së bashku me biznesmenin grek dhe dy shtetas të tjerë shqiptarë. Gazeta greke “Espresso” shkruan se shqiptari u arrestua në Trikalla gjatë një operacion anti-drogë të zhvilluar të...
 • Zbulohet identiteti i biznesmenit të kompanisë së naftës në Shqipëri që u kap me kokainë në Greqi

  Zbardhet identiteti i biznesmenit grek të arrestuar me një sasi të madhe kokaine së bashku me tre shqiptarë në Greqi. Biznesmeni është Athanasios Karatzounis, i cili u kap me 20 kg kokainë të mërkurën e kaluar në Trikala. Policia greke nuk e ka njoftuar zyrtarisht aksionin, por ngjarja është zbuluar...
 • Biznesmeni grek kapet me 20 kg kokainë, pronar i një kompanie nafte në Shqipëri

  Një biznesmen grek, ish-President i një ekipi të futbollit në Greqi, është arrestuar pasi u kap me 20 kilogramë kokainë. Gazeta “Eleftheros Typos” shkruan se biznesmeni u arrestua së bashku me tre shqiptarë në Larisa të Greqisë. Operacioni anti-drogë është bërë të mërkurën e kaluar dhe është mbajtur i...
1 2 3 11
PublicitetEmisione