Grida Duma

 • OPINION – “RIKTHIMI” I TAHIRIT DHE ORNELA VORPSI NE DEBATIN PER RAMEN; RAMA THELB APO FASADE?

  Të ftuar: Preç Zogaj – Analis Mustafa Nano – Gazetar Iris Luarasi – Pedagoge Grida Duma – Deputete e PD-së Belina Budini Pedagoge Mark Marku – Analist Alfred Peza – Gazetar Në lidhje telefonike: Sajmir Tahiri   “Rikthimi” i Tahirit dhe Ornela Vorpsi në debatin për Ramën! “Nuk ka bir nënë dhe bir...
 • OPINION – KUSH PO E RRIT VARFERINE NE VEND!

  Të ftuar: Oriola Pampuri – Deputete e PD-së Grida Duma – Deputete e PD-së  Bardhylka Kospiri – Zv Ministre e Shendetesisë dhe Mbrojtjes Sociale Erisa Spiropali – Deputete e PS-së Kastriot Sulka – Drejtor i Insitutit të Studimeve Ekonomike dhe Sociale Dajana Sorensen –  Zv Ministre e Financave Deputetja e Partisë...
 • Të proceduarit e opozitës/ Duma dhe Mehmetaj: Ky është presion politik

  Procedimi i ngritur nga policia për prishje te qetësisë publike dhe kundërshtim të forcave të rendit, në protestën e ditës së hënë ndaj deputetëve të Partisë Demokratike dhe LSI, është cilësuar nga Grida Duma dhe Kejdi Mehmetaj si presion politik. Në një intervistë për Klan Plus, të dy deputetet...
 • RUDINA – GRIDA DUMA; ARDI ASLLANI; SHQIPTARET DHE BUKA!

  Të ftuar: Grida Duma –Politikane, Sekretare për Marrëdhëniet me Publikun e Partisë Demokratike Ardi Asllani – Stilist, kostumograf...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 563

  SHPETIM NAZARKO, GRIDA DUMA – Pokeri politik / Rama? Basha? Meta? Kush po luan bllofin? PIP DUNI, FLAURA KURETA, RAJMONDA BULKU, NIADA SALIASI, LULJETA HOXHA, JULINDA EMIRI, GLADIOLA HARIZAJ, DORI CAUSHI – Teatër/ ‘Pushteti i Grave’ të Aristofanit sipas Pip Dunit Intervista: “GRATË E PIP DUNIT” ARTAN SHYTI, ERVIN...
 • Democratic Party: PM Rama gave $ 52 mln in tenders to his fellow MP

  Democratic Party accused Wednesday a Socialist Party Member of Parliament of benefiting more than $ 52 million from the Albanian state budget in tenders, during the last three years. Democratic Party’s Grida Duma said that Xhemal Qefalia followed the same scheme as his follow Socialist Party MP, Sadri Abazi,...
 • PD: Firma e deputetit Qefalia përfitoi 6.7 miliardë lekë tendera

  Partia Demokratike publikoi disa dokumente, që sipas saj faktojnë se deputeti socialist Xhemal Qefalia ka përfituar në tre vjet 6 miliardë e 700 milionë lekë tendera nga buxheti i shtetit. Opozita thotë se skema e ndjekur prej tij është e njëjtë me atë të kolegut të tij socialist, Sadri...
 • OPINION – POLITIKE ME FACEBOOK!

  Të ftuar: Iris Luarasi,  Redi Shehu,  Armand Shkullaku,  Lutfi Dervishi,  Grida Duma,  Mark Marku, Berat Buzhala,  Arbi Mazniku Lidhja telefonike me Ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj  Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur nëpërmjet një lidhje telefonike në emisionin Opinion në TV Klan në lidhje me arrestimin e tij në...
 • PD: Qeveria s’ka marrë masa për situatën

  Partia Demokratike akuzoi qeverinë se nuk ka marrë masa për menaxhimin e situatës si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të dendura të dëborës që kanë përfshirë që prej mbrëmjes së të enjtes vendin. Nga monitorimet e bëra në terren nënkryetari I demokratëve Edmond Spaho tha se shumë...
 • OPINION – VRASJET MAKABRE TE FUNDJAVES!

  Të ftuar: Blendi Klosi, Oriola Pampuri, Dashamir Biçaku, Grida Duma, Paulin Vilajeti, Silvana Alimadhi Emisioni Opinion në TV Klan ka si temë të mbrëmjes vrasjet makabre të ndodhura këtë fundjavë në vendin tonë. Gazetari Dashamir Biçaku, gazetar i TV Klan, në lidhje me temën në fjalë, ka theksuar se...
 • OPINION – SEKSIZMI NE POLITIKE!

  Të ftuar: Elisa Spiropali, Grida Duma, Mimoza Hafizi, Ermal Hasimja, Alfred Lela, Artan Hoxha, Erisa Xhixho, Alisa Braho Në lidhje me “seksizmin në politikë”, temë e mbrëmjes në Opinion, për Grida Dumen ne jemi një vend që forcën e atashon, së pari, me burrin. Sipas saj, në këtë sens, mbajtja e fjalës,...
 • OPINION – SI PO QEVERIS EDI RAMA?

  Të ftuar: Grida Duma, Ylli Rakipi, Olta Xhaçka, Sparta Ngjela, Henri Çili, Mark Marku Një panel me gazetarë, analistë dhe politikanë diskutoi mbrëmë në studion e Opinion mbi qeverisjen Rama të këtyre 3 viteve dhe mbi largimin e Ben Blushit.  Sipas tyre, pika më e dobët e kësaj qeverie...
 • OPINION – A JEMI ZILIQARE?

  Të ftuar: Luan Hajdaraga, Grida Duma, Ardit Bido, Iva Tiço, Leonard Solis, Linda Meniku Kur dëgjojmë fjalën “zili”, në përgjithësi mendja na shkon te kuptimi i saj negativ, aq më tepër që “zilia”, në fenë katolike, por me gjasë edhe në të tjerat, cilësohet si njëri prej shtatë mëkateve...
 • RUDINA – STARTON PAS NJE VITI, “RUDINA”!

  Të ftuar: Leonard Solis – Mjek Grida Duma – Politikane Rezarta Skifteri – Stiliste Albert Dumani – Drejtor programacioni, TV Klan Orjola Pampuri – Psikologe Era Rusi – Këngëtare...
 • PD mbështet protestat e maturantëve: Ministrja e Arsimit të japë dorëheqjen

  Partia Demokratike do të mbështesë  protestat e maturantëve, të cilët nuk u shpallën fitues në asnjë nga degët që konkurruan për të ndjekur studimet e larta. Gjatë një takimi me të rinjtë e ekselencës, Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në selinë blu, Grida Duma dhe Ervin Salianji kërkuan dorëheqjen...
 • PD: Rama prodhoi skandal me universitetet. Nikolla: Janë më shumë kuota se kërkesat e maturantëve

  ­Partia Demokratike e konsideron kaotike dhe të dështuar Reformën në Arsim. Demokratët e akuzojnë Kryeministrin Rama dhe Ministren e Arsimit, se me përzgjedhjen për në universitete, prodhuan një skandal që dëmtoi të ardhmen e maturantëve. Por Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla tha se skema e re e bazuar mbi...
 • Foto e Ramës me Obamën, PD: Ku i mori Rama 80 mijë dollarët

  Partia Demokratike vazhdon t’i kërkoje Kryeministrit Rama të japë shpjegime për akuzat që ajo ka ngritur kundër tij për financimin e 80 mijë dollarëve në fushatën e Presidentit Obama. Opozita thotë se Rama duhet të tregojë burimin e parave. Tv Klan...
 • Foto e Ramës me Obamën, PD: 80 mijë dollarët mund të kenë prejardhje kriminale

  Nëpërmjet sekretares së Marrëdhënieve me Publikun, Grida Duma, Partia Demokratike hedh dyshime se 80 mijë dollarët e përdorura nga shqiptaro-amerikani Bilal Shehu, për të financuar fushatën e Barack Obamës, mund të kenë prejardhje nga një aktivitet kriminal. Demokratët aludojnë se Kryeministri Rama mund të ketë lidhje me këtë aktivitet,...
 • Aksidenti i dy fëmijëve në Golem, PD: Pronari i karburantit, ish – Deputet

  Partia Demokratike thotë se pas aksidentit në autostradën Plepa – Golem, ku si pasojë e mungesës së barrierave anësore humbën jetën dy të mitur, fshihen interesa të lidhura me pushtetin. Sekretarja për Marrëdhëniet me publikun në PD, Grida Duma, nga vendi i ngjarjes, ku ditë më parë ndodhi aksidenti...
 • PD: Sadri Abazi kap tenderat

  Partia Demokratike thotë se pas tenderave të fituara nga kompania “Alko Impex”, e Deputetit socialist, Sadri Abazi qëndron një prej ish – bashkëpunëtorëve të tij, i cili është pjesë e Komisionit të Prokurimeve Publike. Sipas opozitës, ky organ në vend që të shqyrtojë ankesat e operatorëve të tjerë i...
Emisione