grua

 • Emrat/ Kush janë dy shqiptarët që masakruan marokenen në Itali

  Dy shqiptarë u arrestuan nga policia italiane, pasi akuzohen për vrasjen e një 46-vjeçareje marokene. Hetuesit në vendin fqinj dyshojnë se dy shqiptarët, Agim Ajdinaj, 51 vjeç, dhe nipi i tij, Lisand Ruzhdija, 27 vjeç, kanë masakruar marokenen Kadjia Bencheikh 46 vjeç dhe e kanë hedhur në një ullishte.  ...
 • Video/U mori burrat, gratë rrahin në mënyrë barbare dashnoren

  Pamje të tmerrshme shfaqen në këtë video, e cila tregon një grup grash që po dhunojnë një zonjë e cila dyshohet se kishte lidhje me një burrë të martuar. Gruaja e veshur me një fustan në ngjyrë vjollcë, pohoi  se ishte shtatëzënë ndërkohë që kërkonte ndihmë nga kalimtarët për...
 • Gruaja humbet këmbën në ashensor

  Një grua në Kinë ka dëmtuar rëndë këmbën e saj pasi ajo ngeci mes dy dyerve të një ashensori. Pamjet në një video të publikuar në Daily Mail tregojnë një grua me flokë të shkurtër që mbante sytë nga telefoni ndërkohë që po i afrohej ashensorit. Ajo u afrua...
 • I tha bashkëshortit se ishte përdhunuar, ADN-ja tregon të pabesueshmen

  Një grua e cila u përdhunua gjatë kohës që ishte e dehur, ia tregoi ngjarjen bashkëshortit të saj, por analiza e ADN-së zbuloi se autor i kësaj ngjarjeje kishte qenë pikërisht bashkëshorti i saj. Sipas të përditshmes “DailyMail”, 35-vjeçari, emri i të cilit nuk bëhet i ditur për arsye...
 • Goditja e bebes për pak sa nuk i merr jetën nënës

  Një nënë e re për pak sa nuk humbi jetën pasi bebja e saj ende në bark e goditi kaq fort sa i ngeci këmba në murin e mitrës. Gruaja, e identifikuar vetëm me emrin Zhang ishtë 35 javëshe shtatzënë kur e kapën dhimbje të forta barku. Dhimbjet u...
 • Autobusi urban përplas për vdekje një grua

  Një grua 75 vjeçare mbeti e vrarë në një aksident rrugor, në afërsi pranë Urës në Kodër, në Kamëz. S. Vuka, 75 vjeçe banuese në Tiranë, u përplas nga një autobuz i linjës së Kamzës, duke marrë plagë të rënda në trup. Policia ndaloi drejtuesin e mjetit, ndërsa nuk...
 • Video/ Gruaja lind në mes të pazarit dhe largohet në këmbë

  Një grua solli në jetën fëmijën e saj në mes të rrugës, ndërkohë që kishte dalë për të bërë pazar. Një video shokuese është postuar në internet, ku gruaja shfaqet në këmbë në mes të rrugës teksa lind fëmijën, përpara se të kthehet në shtëpi duke ecur me beben...
 • 7 vjet “shtatzënë”, gruaja thyen rekordin botëror

  Një grua në Guatemala kishte një tumor që rritej në mitrën e saj për 7 vjet me radhë, me një peshë të pabesueshme prej 32 kilogramësh. Mjekët në vendin e Amerikës Qendrore kryen një operacion tepër kompleks, por të suksesshëm mbi gruan 40 – vjeçare. Sipas asaj që shkruan...
 • Krim makabër/ Vret gruan 8 – muajshe shtatzënë dhe i merr fëmijën

  Një 27 – vjeçare është arrestuar në Brazil pasi akuzohet se ka vrarë një grua shtatzënë dhe më pas i ka nxjerrë fëmijën nga barku. Suelen Coimbra do Carmo, dyshohet se e mashtroi 22 – vjeçaren Naiara Silva Costa, e cila ishte 8 – muajshe shtatzënë, që të shkonte...
 • Një foto që ka ngjallur jo pak reagime

  Shumë shpesh femrat besojnë se me dietën e duhur dhe pak palestër trupi do të qëndrojë gjithnjë në formë. Por një nënë australiane dhe blogere, Mel Watts vendosi të postonte dy fotografi në Instagram, një gjatë kohës që ishte 30 javëshe shtatzënë dhe një, 4 ditë pasi kishte lindur....
 • E përdhunuan kur ishte 13 – vjeç, nëna e 3 fëmijëve i fal

  Nëna e tre fëmijë thotë se i ka falur 2 meshkujt që e përdhunuan, kur ajo ishte vetëm 13 – vjeç. Madeleine Black, sot 51 – vjeç nuk ndjen më as urrejtje as inat për dy adoleshentët që e sulmuan brutalisht, pavarësisht se njëri prej tyre mbante edhe një...
 • Video/ Gruaja i del para makinës për të shpëtuar djalin

  Ky është momenti tronditës kur një grua heroinë i shpëton jetën një djali të vogël duke i dalë para një makine. Pamjet dramatike u kapën nga kamerat e sigurisë në Bridgeport, Connecticut. Shanta Jordan mbështolli me trupin e saj një djalë të vogël, të cilin nuk e njihte për...
 • Vdes në operacion gruaja në materitet

  Disa mjekë të maternitetit “Mbretëresha Geraldinë” janë vënë nën hetim, pasi një grua 39 – vjeçare ndërroi jetë gjatë një ndërhyrje cezariane për lindjen e fëmijës. Gruaja ndërroi jetë në orën 12:00 të të enjtes, afërsisht tri orë pasi kishte hyrë në operacion. Materniteti nuk njoftoi policinë, por ajo...
 • Mjekët zbulojnë një pasuri të vërtetë brenda barkut të gruas…

  Duket e pabesueshme, por një grua në Kolumbi ka gëlltitur të gjitha kursimet e jetës në mënyrë që bashkëshorti i saj, i cili e tradhëtonte, të mos kishte mundësinë që t’i shtinte paratë në dorë. Sandra Milena Almeida gëlltiti plot 9 mijë dollarë kesh, pasi zbuloi se bashkëshorti e...
 • Aksidentohet për vdekje këmbësorja

  Një grua ka gjetur vdekjen këtë të hënë, pasi u përplas nga një makinë. Ngjarja ndodhi në rreth orës 20:30, në fshatin Zhupan të Fierit. Gruaja, një 60 – vjeçare me iniciale F.G u përplas për vdekje nga 19 – vjeçari Romeo Bida, i cili lëvizte me një Benz...
 • Blen një paketë, shokohet nga ajo që zbulon

  Një grua u shokua kur bleu një paketë cigaresh dhe pa se fotografia e përdorur si mesazh paralajmërues ishte ajo e babait të saj të vdekur. Nëna e dy fëmijëve Jodi Charles, u tmerrua kur vajza e saj 14 – vjeçare mori paketën në dorë dhe njohu gjyshin e...
 • PS një grua për Kavajën?

  Partia Socialiste pritet të kandidojë një grua për kryetare të bashkisë së Kavajës. Televizioni Klan ka mësuar se këtë fundjave do te zyrtarizohet kandidatja që  do te zëvendësojë Elvis Roshin, ne karrigen e kryebashkiakut. Ajo mësohet se është drejtuese e një kompanie publike në qytetin e Kavajës. Të njëjtat...
 • Merr fund tortura e 24 – vjeçares

  Ka marrë fund tortura e një vajze të re, e cila kishte në bark një cist që peshonte sa 10 bebe të porsalindura. 24 – vjeçarja nga Meksika iu nënshtruar operacionit për heqjen e tumorit, që peshonte plot 31 kilogramë. E reja mësohet se nisi të shtonte në peshë ndonëse...
 • Momente paniku në makinë

  Mesa duket gjarpërinjtë mund të futen ngado, mjafton të marrim rastin e kësaj gruaje nga Florida, e cila u tmerrua teksa ishte në timon. Monica Dorsett ndodhej në autostradë kur një gjarpër doli nga ventilimi dhe iu afrua timonit. Fatmirësisht gruaja ia doli të ruante qetësinë, të paktën sa për...
 • Gruaja shpallet e vdekur dhe digjet për së gjalli

  Një ngjarje tepër e rëndë ka ndodhur në Indi. Një 24 – vjeçare u dogj për së gjalli në turrën e druve, disa orë pasi mjekët e shpallën atë të vdekur. Këta të fundi thanë se Rachna Sisodia vdiq nga infeksioni në mushkëri, në spitalin Sharda në Greater Noida,...


Emisione