Hajrie Rondo

 • Ndahet nga jeta aktorja Hajrie Rondo

  Hajrie Rondo, një nga aktoret më të spikatura të kinemasë dhe teatrit shqiptar humbi betejën me sëmundjen që e mundonte prej vitesh.  E lindur në vitin 1951 në Delvinë ajo  interpretoi në rreth 120 role në teatër dhe 40 role në filma, duke u bërë një nga figurat më...
 • RUDINA – RIKTHIMI I HAJRIE RONDOS; SHQIPERIA NGA AJRI!

  Të ftuar: Hajrie Rondo – Aktore Jonida Beqo – Drejtoreshe e Qendres Kulturore Tirana Përlotet aktorja Hajrie Rondo: Si luftova me sëmundjen, shiheni jetën me ngjyra Pas betejës me sëmundjen e rëndë, aktorja Hajrie Rondo u rikthye në skenën e teatrit, me dramën shqipe “Tre Dhëndurët”. E ftuar në...
 • Foto/ Përlotet aktorja Hajrie Rondo: Si luftova me sëmundjen, shiheni jetën me ngjyra

  Pas betejës me sëmundjen e rëndë, aktorja Hajrie Rondo u rikthye në skenën e teatrit, me dramën shqipe “Tre Dhëndurët”. E ftuar në emisionin e pasdites, në Televizionin Klan, “Rudina”, aktorja u përlot kur i kujtuan një kolazh të roleve që ajo kishte luajtur. Më pas, aktorja shumë e...
 • Veliaj i jep medalje mirënjohje Hajrie Rondos

  Komedia “Tre dhëndurët” është vetëm ristarti i aktores Hajrie Rondo në skenë. Pasi fitoi betejën e jetës me sëmundjen, në një takim me Kryebashkiakun e Tiranës ajo premtoi se rruga e nisur prej vitesh në skenë do të vazhdojë. Hajrie Rondo: “Kur dy zonjushat e nderuara, drejtoresha dhe Sonila,...
 • Rikthimi i Hajrie Rondos në teatër

  Për të bërë krahasimin se çfarë vjen nga dje, ku jemi sot dhe gjurmën që do të lejmë në ardhmëri, Sonila Kapidani, gjithnjë i referohet trashëgimisë kulturore. Nga arkivat e estradës së Tiranës, pas tre dekadash, regjisorja që rrugëtimin e saj artistik e ka lidhur ngushtësisht me dramën shqipe,...
Emisione