Janine

 • Flet mjeku-ligjor grek: Konstandina Anagnostit iu hoqën organet vitale pa profesionalizëm

  Mediat greke kanë rikthyer në vëmendje rastin e vdekjes së 16-vjeçares shqiptare Konstandina Anagnosti, e cila humbi jetën në taksi duke u udhëtuar nga Saranda në Janinë. Gazeta greke “EspressoNews” ka publikuar sot detaje shokuese sa i përket autopsisë së adoleshentes. Mjeku-ligjor Theodoros Vougiouklakis ka dhënë shpjegime në Policinë...
 • Policia sekuestron armë dhe drogë në kufirin greko- shqiptar

  Policia e Janinës ka sekuestruar 138 kg drogë në një zonë me pyje, e cila dyshohet se vinte nga Shqipëria. Aksioni për kapjen e lëndës narkotike është bërë mëngjesin e së enjtes dhe droga ishte ndarë  në 123 pako dhe e futur në çanta udhëtimi. Gjithashtu, policia ka sekuestruar...
 • Shqiptari me kamion përplas dy të rinj në Greqi, njëri vdes

  Një person ka humbur jetën dhe një tjetër ka mbetur i plagosur pasi u përplasën nga një kamion që drejtohej nga një 48-vjeçar shqiptar. Aksidenti ndodhi gjatë natës në autostradën Janinë – Arta. Sipas mediave greke, viktimat janë një 28-vjeçar pakistanez dhe i plagosuri një 25-vjeçar gjithashtu pakistanez. Policia...
 • Vdekja e adoleshentes shqiptare, taksisti rrëfen momentet e fundit të saj

  Kanë kaluar tre vjet nga vdekja e 16-vjeçares shqiptare Konstandina Anagnosti, e cila humbi jetën në një taksi, teksa po udhëtonte nga Saranda drejt Janinës. Taksisti grek që transportoi adoleshenten, i cili është edhe bashkëjetuesi i mamasë së saj të divorcuar, ka folur për televizionin grek “Star”. Ai theksoi...
 • Kapet drogë në kufirin me Greqinë, arrestohen trafikantët shqiptarë

  Policia greke ka goditur një rast të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Në fshatin Vassiliko Pogoniou të Janinës, që ndodhet pranë kufirit shqiptar, janë arrestuar tre trafikantë shqiptarë. Atyre ju sekuestrua 234 kilogramë hashash. Policia e Janinës thotë se droga transportohej me makinë. Mediat lokale nuk kanë bërë me...
 • Policia greke sekuestron drogë dhe arreston të riun shqiptar

  Policia greke ka goditur një rast të trafikut të drogës në Janinë dhe ka arrestuar një shqiptar. Mësohet se trafikanti është një 22-vjeçar, i cili po transportonte me makinë 142.5 kilogramë kanabis sativa. Autoritetet greke kishin marrë informacion për këtë rast trafiku. Gjatë kontrollit në makinën e shqiptarit u...
 • Shqiptari dhe rumunia kapen me heroinë dhe kokainë

  Një shqiptar dhe një rumune që posedonin drogëra të forta janë arrestuar nga policia greke në Janinë. Mediat vendase shkruajnë se policia sekuestroi gjysmë kilogramë heroinë dhe 50 gram kokainë. Drogërat u gjetën në banesën e çiftit që jeton në Janinë, 29-vjeçarit shqiptar dhe 38-vjeçares rumune. Policia dyshon se...
 • Two Albanians caught with huge amounts of drugs in Greece

    Two Albanians aged 33 and 34 were arrested by Greek police in Janine carrying narcotics. They were caught in a forested area after entering the Greek border. Albanians were carrying 8 bags, within which 67 drug packets. Janinian police say the total weight is 190 kilograms of cannabis....
 • Dy shqiptarë kapen me sasi të madhe droge në Janinë

  Dy shqiptarë të moshës 33 dhe 34 vjeç janë arrestuar nga policia greke në Janinë duke transportuar lëndë narkotike. Ata u kapën në një zonë të pyllëzuar pasi kishin hyrë në kufirin grek. Shqiptarët po mbanin 8 çanta, brenda të cilave kishte 67 pako drogë. Policia e Janinës thotë...
 • Transportonin drogë me makinë, dy shqiptarë kapen nga policia greke

  Një rast i trafikut të drogës është goditur nga policia greke në Janinë. Dy shqiptarë të cilët udhëtonin me një automjet, po transportonin lëndë narkotike. Agjentët grekë të anti-drogës kishin marrë informacione për këtë transport që po kryhej dhe ndaluan për kontroll makinën e shqiptarëve. Gjatë kontrollit gjetën 52...
 • Policia greke ndalon autobusin me shqiptarë

  Një autobus ku po udhëtonin disa shqiptarë është ndaluar nga policia greke dhe është arrestuar shoferi. Ngjarja ka ndodhur në Janinë, dhe sipas mediave lokale, në autobus po udhëtonin 8 shqiptarë me dokumente të parregullta. Ata ishin të moshës nga 21 vjeç deri në 40 vjeç. Policia e Janinës...
 • Tre kosovarë arrestohen në Greqi

  Tre shqiptarë të Kosovës janë arrestuar nga policia greke në Pogonpër hyrje të paligjshme në vend dhe falsifikim të dokumenteve. Sipas mediave greke, të arrestuarit janë dy burra të moshës 35 dhe 22 vjeç dhe një grua 39-vjeçare. Kosovarët janë arrestuar për falsifikim të dokumenteve. Sipas hetuesve, kosovarët kishin...
 • Policia greke aksion në kufi, kapet shqiptari me drogë dhe kallashnikov

  Policia e Janinës kishte marrë informacion për një 37-vjeçar shqiptar, i cili po trafikonte drogë nga vendi ynë drejt shtetit fqinj. Sapo ai kaloi ilegalisht nga kufiri i gjelbër, 37-vjeçari u kap në Delvinaki gjatë një aksioni policor. Identiteti i tij nuk është bërë i ditur, ndërsa u arrestua...
 • Tërmet pranë kufirit greko-shqiptar

  Një tërmet ka goditur qytetin e Janinës në Greqi gjatë orëve të natës. Sipas mediave lokale, lëkundjet sizmike u ndjenë rreth orës 03:45 sipas orës lokale. Tërmeti ishte me magnitudë 2.5 i shkallës Rihter. Epiqendra e tij ishte 15 kilometra në veriperëndim të Janinës, pranë kufirit me Shqipërinë. Dy...
 • Foto/ Armë, tritol dhe granata në kufirin greko-shqiptar

  Kallashnikov, granata dhe municione janë sekuestruar nga policia në kufirin greko-shqiptar në zonën e Janinës. Kanë qenë tre persona që lëviznin në këmbë nga kufi i gjelbër dhe mbanin disa çanta. Policët kufitarë grekë vunë re lëvizje dhe u vunë në ndjekje të tyre. Tre të dyshuarit hodhën çantat...
 • Kapet gjysmë ton drogë shqiptare në Greqi

  Më shumë se gjysmë ton drogë është kapur nga autoritetet greke në kufi me vendin tonë. Sipas mediave helene, bëhet fjalë për 569 kilogramë kanabis, e cila u gjet e fshehur në një zonë pyjore në Janinë. Droga vinte nga Shqipëria dhe trafikantët e kishin fshehur në këtë zonë,...
 • Kapet shoferi i kamionit me 209 kg drogë

  Policia greke ka sekuestruar 209 kilogramë marijuanë në një kamion me targa shqiptare.  Në pranga ka rënë shoferi i kamionit,  42 – vjeç.  Operacioni është zhvilluar në vendin e quajtur Kallpaq në aksin Kakavijë – Janinë.   /tvklan.al...
 • Kapen dy shqiptarë me gjysmë ton drogë

  Policia greke ka vënë në pranga dy shqiptarë, të cilët transportonin gjysmë ton drogë. Të arrestuarit janë një 53 dhe 26 – vjeçar. Ata u ndaluan në orët e para të mëngjesit në afërsi të Konicës, teksa transportonin drogën me një automjet rulo që e kishin marrë me qira....
 • Greqi, ndalohen dy shqiptarë me kanabis në hyrje të Janinës

  Dy shtetas shqiptarë janë ndaluar nga policia në Greqi. Me makinën e tyre ata po transportonin 22,3 kg kanabis, e cila u sekuestrua nga policia. Droga ishte e ambalazhuar në 9 paketa, e ndarë në tri çanta. Dy shqiptarët u arrestuan teksa udhëtonin në hyrje të Janinës, duke ardhur...
 • Dy zyrtarët shqiptarë pa avokat në gjyqin e Janinës

  Dënimi i dy nëpunësve të Ministrisë së Jashtme Shqiptare nga Gjykata e Janinës për futjen në Greqi, sipas saj të materialeve ku propagandohej Shqipëria e Madhe ka gjetur jehonë edhe në mediat e vendit fqinj, të cilat kanë zbardhur detaje nga seanca gjyqësore në ngarkim të Agim Asllanit dhe...
Emisione