Juventus

 • Allegri rinovon me Juventusin

  Edhe pse klubi nuk e ka njoftuar zyrtarisht, mediat italiane e konsiderojnë si punë të mbaruar. Massimilioano Allegri ka rinovuar kontratën me Juventusin. Raportohet për një takim me drejtuesit e klubit që ka sjellë edhe zgjatjen ë marrëdhënies deri më 2019. Edhe pse humbi rëndë në finalen e Champions...
 • Kaos mes tifozëve të Juventusit në Torino pas “shpërthimeve”

  Tifozët e Juventusit janë larguar të tmerruar nga një shesh publik në Itali, pas frikës se kishin ndodhur “shpërthime” gjatë finales së Ligës së Kampioneve. Tifozët po ndiqnin ndeshjen në një ekran të madh në San Carlo piazza në Tornio, kur shpërthimi i disa kapsollave shkaktoi panik mes tyre....
 • Real Madrid fiton Champions League

  Reali i Madridit ka fituar trofeun e 12-të Champions League pasi mposhtën në finale 1 – 4 Juventusin në stadiumin e Cardiffit në Uells. Suksesi erdhi falë dy golave të Cristiano Ronaldos që edhe në këtë takim e tregoi se është ndoshta futbollisti më i mirë në botë për...
 • “Na është premtuar Ferrari nëse fitojmë”

  Mbrojtësi brazilian i Juventusit, Dani Alves, tha se të gjithë lojtarëve të skuadrës italiane u ishte premtuar nga një Ferrari në rast se mundin Realin e Madridit në finalen e Ligës së Kampioneve, sonte në Cardiff. “Motivimi i vetëm shtesë është se Presidenti  na ka premtuar Ferrari”, u...
 • Real Madrid – Juventus për të shkruar historinë

  Reali i Madridit dhe Juventusi zbresin sonte në fushën e blertë të stadiumit të Cardiffit në Uells për të shkruar historinë. Skuadra e drejtuar nga Zinedine Zidane është në kërkim të titullit të 12-të të Ligës së Kampioneve ndërsa italianët e Allegrit kërkojnë titullin e parë që prej 1996-ës...
 • “Zonja e Vjetër” shkruan historinë, 6 herë radhazi legjenda të Italisë

  Juventus arriti të siguronte më në fund titullin e gjashtë radhazi në Itali, duke rishkruar historinë. Fitorja 3 – 0 me Crotone siguroi pikët e nevojshme për të festuar para publikut të tij në Torino. Një tjetër sukses pas triumfit në Kupën e Italisë pak ditë më parë, ndërsa...
 • Juventus fiton Kupën e Italisë

  Me kampionatin thuajse të sigurtë, Juventus ngriti Kupën e Italisë, pas fitores në Olimpico të Romës ndaj Lazios. Bardhezinjtë shënuan dy herë në portën e Strakoshës. Goli i parë, u realizua nga Dani Alvesh, pas një harkimi perfekt prej 40 metrash nga Aleks Sandro. Ky i fundit, në minutën...
 • Juventus thyhet ne “Olimpico”, Roma fiton 3-1

  Juventus nuk është ekip i pathyeshëm. Bardhezinjtë humbën në “Olimpico” ndaj Romës pas 16 ndeshjesh në kampionat ku nuk kishin provuar disfatë. Me fitoren 3-1, Roma ngjitet në kuotën e 81 pikëve, 4 më pak se Juventus, kur kanë mbetur edhe 2 ndeshje për tu luajtur. Juve kaloi e...
 • Juventus – Real Madrid, finalja e madhe e Championsit

  Juventusi dhe Reali i Madridit do të përballen në finalen e Champions League më 3 qershor në Kardif. Reali u kualifikua edhe pse humbi me rezultatin 2 – 1 sfidën e kthimit me Atletikon e Madridit. Skuadra e Zidanit u favorizua nga fitorja 3 – 0 në gjysmë-finalen e...
 • Juventus pret Torinon në Derbi

  Një Derbi që mund të vlejë trofeun e kampionatit. Luhet sot në mbrëmje mes Juventusit dhe Torinos. Është ndeshja e javës së 35 të Serie A dhe për Juventuesit nuk pranohen hapa fals. Juventusit, në varësi të rezultateve që do të marrë Roma, i duhen edhe 4 pikë për...
 • Juventus ndalet nga Berisha

  Atalanta me në portë Etrit Berishën ndali Juventus në një barazim 2 – 2 në përballjen e javës së 34. Një provë tjetër e mirë për portierin e Kombëtares disa herë shpëtimtar në goditjet e Higuain, Dybala dhe Khedira. Shënues për Juve ihste Dani Alves, ndërsa tjteri ishte një...
 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët që e ndajnë me ndjekësit. Tre gola që në pjesën e parë bënë që miqtë të humbin shpresat për të...
 • Barça, të eliminuar por krenarë

  Kur urimet për kualifikimin vijnë pikërisht nga skuadra që u skualifikua e cila pretendonte edhe finalen, Juventus shpreson ta shohë veten në finalet e Champions League. Me një postim në profilin zyrtar në Twitter, Barcelona uroi mbrëmjen e djeshme Juven për kualifikimin në gjysmëfinale. Përballje e fortë dhe rezultat...
 • Juventus-“Ylli që shkëlqen”, dërgon Barçën në shtëpi kokëulur

  Remuntada e Barçës nuk funksionoi me Juventusin. Katalanasit u dërguan në shtëpi kokëulur pasi bardhezinjtë ishin ata që me mbrojtjen e famshme BBC mundën të ishin të pathyeshëm përgjatë gjithë ndeshjes. Messi me shokë nuk mundën të bënin dot asgjë përballë rezultatit 3-0 të fituar nga kampionët e Italisë në...
 • Juventus lë prapa rivalët

  Juventusi shkëputet më shumë nga rivalët pas fitores në takimin e javës së 32-të. Skuadra e Alegrit mundi Peskarën me rezultatin 2 – 0, duke e çuar në 8 pikë diferencën me Romën e vendit të dytë. Higuain shënoi dy herë në pjesën e parë, për të vijuar garën...
 • Juventus “thyen” Barcelonën

  Juventusi fitoi bindshëm me rezultatin 3 – 0 me Barcelonën në çerekfinalen e parë të Çempions Ligës e zhvilluar të martën në Torino. Një takim i vendosur nga taktika e përdorur nga ekipi italian që shikon më pranë gjysëmfinalet. Dibala shënoi 2 gola në pjesën e parë, ndërsa Kelini...
 • Juventus kthehet te fitorja

  Juventus kthehet te fitorja pas barazimit në kampionat me Napolin. Skuadra torineze mundi me rezultatin 2 – 0 Kievon. Golat u shënuan nga Higuain, nga një në secilën pjesë. Me këtë sukses Juventus shkon 9 pikë larg Romës, që duhet të luajë takimin e javës së 31-të në fushën...
 • Juventus kalon në finalen e Kupës së Italisë

  Juventus është finalisti i dytë i Kupës së Italisë. Bardhezinjtë u mundën 3-2 nga Napoli, por u kualifikuan falë rezultatit 3-1 të ndeshjes së parë. Elseid Hysaj luajti për 90 minuta. Golat që i dhanë suksesin Juventusit u shënuan nga ish-sulmuesi i Napolit, Gonzalo Higuain. Argjentinasi u fishkëllye përgjatë...
 • Juventus ndalet nga Napoli i Hysajt

  Napoli më në fund ndali Juventus. Në “San Paolo” që fërshëlleu gjatë të gjithë kohës të urryerin Higuain sfida përfundoi në barazim 1 – 1. Në fushë ishte edhe Elseid Hysaj i cili mendoi për mbrojtjen dhe sulmin. Frenoi Manzdukic të shënjestronte portën dhe krijoi aksione të rrezikshme për...
 • Juventus barazon në Napoli

  Nuk ka fitore për Juventus në fushën e Napolit. Ndeshja e luajtur në stadiumin “San Paolo” u mbyll me rezultatin 1 – 1. Khedira shënoi një gol të shpejtë në minutat e para, por kjo nuk mjaftoi. Pas pushimit kapiteni Hamsik rivendosi barazimin. Në këtë mënyrë Juventus frenohet edhe...
PublicitetEmisione