kamera e fshehtë për rezonancën

 • STOP – EMISIONI 128 (SEZONI 3)

  Slitat borëpastruese në Kukës, eksperimenti i biologjisë në klasë…?! Në portin e Durrësit u kap një sasi droge rekord prej 613 kg kokainë me vlerë tregu 180 milionë euro.Presidenti Meta ktheu sërish kërkesën e ministrit Bushati për autorizim për negociatat lidhur me kufirin detar me Greqinë.Qytetarët nga Kukësi kanë...
 • Video/ 100 mijë lekë dhe mbaron punë, ose fëmija i sëmurë duhet të presë disa muaj

  Një qytetar ka fëmijën sëmurë, ndaj dhe i drejtohet shërbimit të Pediatrisë në QSUT. Pasi i rekomandojnë që fëmija të bëjë rezonancën, i lenë datë për këtë ekzaminim në fund të muajit Prill. Në këto kushte, hyn në punë “varianti klasik”. Qytetari i paguan 100 mijë lekë nën dorë...
 • STOP – EMISIONI 127 (SEZONI 3)

  Bora zbardh vendin…ca kripë gjelle na zgjidh punë…?! Tirana dhe i gjithë vendi u gdhi sot i zbardhur nga bora.Por në Shkodër, rrugët kanë nisur të pastrohen manualisht, duke hedhur kripë me dorë.Mesa duket kjo është zgjidhja dhe masa e vetme e bashkisë, pavarësisht se vala siberiane e të...
 • STOP – EMISIONI 226 (SEZONI 2)

  “Stop”, një vit investigim, problematikë, por edhe shumë humor. Në emisionin e fundit për këtë sezon televiziv, vijnë pjesët më kulmore, që shoqërohen me humor në studio nga Saimiri, Genti dhe balerinat.Prona në Shëngjin, vajzat si greke të lashta,dera e Urdhrit franceskan në Shkodër,apo dyqani pa derë në zonën...
 • STOP – EMISIONI 193 (SEZONI 2)

  Lulzim Basha e mprehu shpatën, Rama e Meta në dasma elektorale. Kreu i PD-së Lulzim Basha hartoi dhe dorëzoi më në fund listat e kandidatëve për deputetë, ku ra në sy mungesa e figurave kryesore si Jozefina Topalli, Arben Imami apo Astrit Patozi.”Stop” sjell këtë situatë me humor. Në...
 • Kamera e fshehtë, sa kushton rezonanca e shtetit me pazar privat?!

  Edhe pse flitet çdo ditë për “rilindjen e shëndetësisë”, ajo që ndodh në realitet është e kundërta. Një qytetar drejtohet në repartin e neurologjisë, duke kërkuar të bëjë rezonancë magnetike. Nëse ndjek planifikimin, rezonancën duhet ta bëjë në një kohë të dytë. Nga mjeku e deri te roja i...
Emisione