kampione

 • Atletico Madrid triumfon në Europa League

  Atletico Madrid fitoi Europa League. Suksesi 3 – 0 me Marseille në finalen e zhvilluar të mërkurën në Lion bëri që ekipi spanjoll të merrte për herë të tretë këtë trofe. Atletico që nuk kishte në stol trajnerin Diego Simeone për shkak pezullimi la kundërshtarin të qarkullonte topin, por...
 • Tirana fiton trofeun e Kategorisë së Parë

  Tirana kthehet në Superligë si ekipi kampion i Kategorisë së Parë. Bardheblutë triumfuan me rezultatin 2 – 0 ndaj Kastriotit në finalen e luajtur të mërkurën në Elbasan. Golat e Grecës vendosën sfidën. Sulmuesi i Tiranës kaloi mbrojtjen krutane dhe portierin Kuka pas më shumë se 1 ore lojë....
 • Tirana, kampione në basketboll për meshkuj

  Tirana u shpall kampione e Shqipërisë në basketboll për meshkuj pas 5 finaleve të luajtura përballe Teutës. Bardheblutë triumfuan 68 – 60 ndaj durrsakeve në ndeshjen e fundit të luajtur në pallatin e sportit “Asllan Rusi”, duke mbyllur një seri prej 3 fitoresh kundrejt 2 të Teutës. Më në...
 • Real shpallet kampion i Spanjës

  Real Madrid është kampioni i ri në Spanjë. Skuadra e Zinedine Zidane triumfoi pas 5 vitesh pritje në La Liga. Suksesi 2 – 0 në javën e fundit të kampionatit në fushën e Malaga vendosi fatin e titullit. Ronaldo dhe Benzema shënuan golat e sfidën. Barcelona edhe pse fitoi...
 • Kelmendi shpallet kampione Europe

  Majlinda Kelmendi është shpallur për të tretën herë kampione e Europës në xhudo. Sportistja nga Kosova triumfoi në Varshavë për peshën deri 52 kilogramë. Kelmendi mundi në finale rusen Kuznetsova. Pas garës ajo deklaroi se mori pjesë në aktivitet edhe pse ishte lënduar 2 javë para tij, një problem...
 • Nice, kampione e dimrit në Francë

  Nice është kampione e dimrit në Francë, pa patur nevojë të zhvillojë ndeshjen e fundit të fazës së parë. Mario Balotelli ishte protagonist me golat e shënuar në fitoren 2 – 1 me Dijon në “Allianz Riviera”. Sulmuesi italian është në kuotën e 8 golave në këtë sezon, që...
 • Gjermania, kampione olimpike në futbollin e femrave

  Gjermania shpallet kampione olimpike në futboll për femra, pas finales së fituar me Suedinë. Përfaqësuesja gjermane triumfoi me rezultatin 2 – 1, në sfidën e zhvilluar në stadiumin “Maracana”. Ky është titulli i parë olimpik për futbollin e femrave për Gjermaninë, që mungoi në Londër 2012. Marozsan kaloi në...
 • Portugalia, kampione e Europës!

  Portugalia u shpall kampione e Europës, duke kaluar çdo parashikim të mundshëm. Një arritje e madhe në fushën e Francës organizatore, që e mundi me rezultatin 1 – 0, me një gol në pjesën e dytë shtesë. Suksesi i portugezëve u arrit me një lojë të kujdesshme në mbrojtje...
 • Shkëndija e Tetovës fiton kupën e Maqedonisë

  Shkëndija e Tetovës fitoi Kupën e Maqedonisë duke mundur në finale me rezultatin 2-0 Rabotniçkin. Radeski dhe Xhunior ishin autorët e golave të sfidës së zhvilluar në Shkup. Një sukses i jashtëzakonshëm i skuadrës tetovare që e fiton për herë të parë këtë trofe. Shkëndija do të marrë pjesë në turin...
Emisione