kanabis

 • Emrat/ Banda e shqiptarëve në Finlandë dënohet për trafik droge dhe armëmbajtje

  Gjashtë shqiptarë janë dënuar nga Gjykata e Esbo në Finlandë për trafik droge, armëmbajtje dhe vrasje të mbetur në tentativë. Sipas aktakuzës, banda e shqiptarëve trafikoi kanabis dhe kokainë nga Suedia në Finlandë në pranverën e vitit 2017. Besnik Shehu u dënua me 9 vite burgim, më shumë nga...
 • 6 mln paund drogë, dënohen 2 anëtarët e fundit të bandës shqiptare në Britani

  Një hetim mbi një fermë kanabisi me vlerë 6 milion paund, të kontrolluar nga mafia shqiptare ka rezultuar në 26 persona të dënuar me burg në Britani.   Policia nisi operacionin Tisdale në Mars të vitit 2016, për të shkatërruar një grup të madh të krimit të organizuar, i...
 • Kapen duke shitur 50 kg drogë, arrestohen 3 persona

  Tre persona janë ndaluar në flagrancë, teksa po shisnin 50 kilogramë kanabis në Fier. Arrestimi i tyre është bërë në Roskovec. Nga burime të ABC News mësohet se të ndaluarit janë Gazmend Saliaj, Shaban Saliaj dhe Klodian Ymeraj. Dyshohet se ata kanë fshhehur edhe sasi të tjera drogë dhe...
 • Emrat/ 630 kg kanabis në Vlorë, arrestohen 6 trafikantë

  Gjashtë persona janë arrestuar dhe 630 kg kanabis janë sekuestruar gjatë një operacioni anti-drogë të Policisë së Vlorës. Gjatë operacionit të koduar “Sea”, lënda narkotike po transportohej me furgon dhe do të ngarkohej në një gomone për t’u trafikuar drejt Italisë. Mario Brahimi 24 vjeç, Berdo Rruçaj 34 vjeç...
 • Emri/ Kapet 42-vjeçari me 188 kg kanabis

  Policia e Fushë- Krujës ka vënë në pranga një 42- vjeçar. Ai është Artan Kraja banues në Fushë- Krujë dhe është arrestuar, pasi ditën e mërkurë gjatë kontrollit të ushtruar në një karroceri-trailer, të prishur  që ai i mësipërm e kishte përshtatur si magazinë u gjetën dhe u sekuestruan...
 • Video/ Sekuestrohen armë e municione luftarake, arrestohet 58-vjeçari

  Një 58-vjeçar në Vlorë është arrestuar nga policia gjatë një operacioni të koduar “Stoeger”, në banesën e të cilit u gjetën armë, municione luftarake dhe drogë. Në pranga ra Imer Maskaj nga fshati Hysoverdhë. Uniformat blu kishin marrë informacione se në banesë ai mbante armë e lloje të ndryshme...
 • Emrat/ U kapën me kanabis, tre shqiptarë në Angli dalin para Gjykatës

  Tre shqiptarë në Britani të Madhe janë dënuar nga një gjykatë angleze, pasi u kapën me një sasi kanabisi më 21 Shkurt. Sul Metalia 27 vjeç, Ardit Zela dhe Asti Cani të dy 19 vjeç, pranuan se posedonin lëndën narkotike pasi kishin rënë dakord të merrnin 100 Paund secili...
 • Drogë drejt Turqisë, si i futi në kurth trafikantët i infiltruari

  Një agjent policie i infiltruar ka hedhur në erë planin e disa personave nga Fushë-Kruja për trafikimin e një sasie prej 166 kg kanabis drejt Turqisë. Gjithçka ka ndodhur në Janar të vitit 2017, kur agjenti fitoi besimin e tyre për të qënë transportuesi, shoferi i mjetit që lëvizte...
 • Kultivuesit “zhdukin” kanabisin, zbulohet rreth 900 kg drogë

  Një sasi e madhe kanabisi është zbuluar në zonën e Novoselës në Vlorë. Banorët kanë konstatuar thasë me kanabis të hedhur në një zonë moçalore pranë fshatit Mifol. Drejt vendngjarjes kanë shkuar forcat e policisë, pasi u sinjalizuan përmes një telefonate. Besohet se bëhet fjalë për rreth 900 kilogramë...
 • U gjet i fshehur mes bimëve të kanabisit, dënohet i riu shqiptar në Angli

  Një shqiptar u dënua me 12 muaj heqje lirie në Britaninë e Madhe, pasi u kap duke menaxhuar një fabrikë kanabisi. M.Koka u gjet i fshehur pas bimëve të kanabisit dhe një depozite me ujë kur policia mbërriti në një banesë në Hartlepool. Ishte një telefonatë anonime që i njoftoi...
 • 96 kg drogë në shtëpi, arrestohet i zoti

  Një 39-vjeçar ka përfunduar në prangat e autoriteteve në Vlorë, pasi iu gjet një sasi prej 96.4 kilogramësh kanabis. Ai është Artur Hoxhaj dhe u arrestua pas një operacioni të policisë në lagjen “15 Tetori”. Droga, sipas burimeve zyrtare, u gjet në një banesë në këtë lagje, që ishte...
 • Laborator kanabisi në banesë, 5 të arrestuar me 350 kg drogë

  Pesë persona janë arrestuar gjatë një operacioni anti-drogë në Berat, ku u sekuestruan 350 kg kanabis sativa. Lënda narkotike u gjet në banesën e Gazment Allkaj 24 vjeç, i cili u arrestua. Në këtë banesë, thotë policia, kanabisi ishte në proces përpunimi. Ndërkohë katër të arrestuarit e tjerë janë...
 • Video /3 të rinj terrorizojnë qytetin, qëllojnë me armë zjarri në ajër

  Tre të rinj kanë terrorizuar banorët duke krijuar panik në qytetin e Lezhës. Në pranga kanë rënë Markelian Pepa, 21 vjeç, banues në Reps, Miditë, një 15 vjeçar me inicialet, E. M banues në Lezhë, si dhe P. D., 15 vjeç,  në Lezhë. Policia ka sekuestruar armën e zjarrit me...
 • Foto/ Zbulohen 150 kg kanabis brenda një furgoni, një i arrestuar

  Policia e Vlorës ka sekuestruar 150 kilogramë kanabis sativa brenda një furgoni tip “Benz” në fshatin Cerkovinë të Novoselës. Furgoni me drogë ishte parkuar pranë banesës së Ervin Zykaj 42 vjeç. Ky i fundit u arrestua menjëherë, ndërsa në kërkim është shpallur edhe një 30-vjeçar me iniciale F.Gj. nga...
 • Sekuestrohet gomonia me 1.6 ton kanabis, 2 skafistët i shpëtojnë policisë

  Një gomone e mbushur me kanabis u sekuestrua nga policia mbrëmjen e djeshme. Burime nga policia lokale thonë për Tv Klan se është sekuestruar 1.6 ton kanabis. Sipas të njëjtave burime 2 skafistët që shoqëronin lëndën narkotike kanë mundur të largohen. Gomonia 8 metra e gjatë u zbulua disa...
 • Emrat/ Arrestohen dy shpërndarës kanabisi në kryeqytet

  Policia e Tiranës ka goditur dy raste të shitjes së lëndëve narkotike gjatë fundjavës, duke arrestuar dy persona. Në pranga kanë rënë Andi Fejzo 37 vjeç dhe Engli Zhegu 28 vjeç. 37-vjeçari Fejzo u kap në rrugën “Him Kolli”, të cilit iu gjetën 15 doza kanabisi, disa qese farmaceutike...
 • Emrat/ Arrestohen 4 adoleshentë që shisnin kanabis në gjimnazet e Tiranës

  Katër adoleshentë janë arrestuar nga Policia e Tiranës të cilët shisnin lëndë narkotike nëpër gjimnazet e kryeqytetit. Të arrestuarit janë Spartak Perpalaj 21 vjeç i dënuar më parë  për veprën penale “Vjedhja”, Frans Meta 19 vjeç, Olsijan Kurtaj 20 vjeç dhe B. H. 17 vjeç. Nga hetimet rezultoi se...
 • Detaje/ Si u zbulua droga e kapur në Itali, dyshimet nisën nga Vlora

  Një ngarkesë prej 217 kg marijuanë u sekuestrua në zonën e Leçes në Itali gjatë një operacioni të përbashkët mes policisë shqiptare dhe policisë italiane. Tvklan.al ka mësuar se dyshimet e para nisën nga dy shqiptarë në portin e Vlorës, të cilët po udhëtonin drejt Italisë me traget. Policia Kufitare e...
 • Shkon për jetë më të mirë në Britani, i riu shqiptar përfundon kopshtar kanabisi për të shlyer borxhet

  22-vjeçari Gerald Hazizaj, si shumë shqiptarë të tjerë shkoi në Britaninë e Madhe ilegalisht. Ai besonte se do të punonte në një lavazh, por shumë shpejt e gjeti veten duke bërë kopshtarin në një fabrikë kanabisi. Hazizaj u gjet i fshehur në papafingon e një fabrike kanabisi në Hertfordshire....
 • Ngatërron taksinë me makinën e policisë, kishte 1 mijë cigare kanabis me vete

  Një i ri, i cili kishte rreth 1 mijë cigare kanabis me vete u fut gabimisht në makinën e policisë daneze, duke besuar se kishte hipur në një taksi. Personi në fjalë ndodhej në zonën e vetëshpallur si autonome të Christiania, e njohur për mënyrat alternative të jetesës, kur...
1 2 3 27
Emisione