Karpenisi

  • Tërmet i fortë në Greqi

    Një tërmet i fortë ka goditur pasditen e sotme qytetin e Karpenisi, që ndodhet në qendër të Greqisë. Sipas mediave greke, tërmeti ishte me magnitudë 4.7 i shkallës Rihter, i lokalizuar 37 kilometra në veri të qytetit dhe në një thellësi prej 10 kilometra. Për momentin nuk ka persona...
Emisione