Kinostudio

 • Ekzekutohet me armë 28-vjeçari

  Një 28-vjeçar u ekzekutua në një atentat të tipit mafioz mbrëmjen e së martës në zonën e ish-Kinostudios në Tiranë. Ngjarja ndodhi rreth orës 20:25, kur Mario Majollari po kthehej në këmbë, në rrugicën e lagjes ku banonte. Ngjarja ndodhi në një moment kur zona ishte mjaft e populluar...
 • Video/ Ekzekutohet 28-vjeçari në Tiranë, dyshohet për hakmarrje

  Një person mbeti i vrarë me armë zjarri mbrëmjen e së martës para banesës së tij në zonën e Kinostudios në Tiranë. Ngjarja ndodhi rreth orës 20:25, në rrethana ende të paqarta.  Viktima është një 28-vjeçar i identifikuar si Mario Majollari, ndërsa autorët e kësaj ngjarjeje nuk dihen ende. Dyshimet...
 • Zjarr në një kabinë elektrike, humb jetën një person në Tiranë

  Një zjarr i rënë në një kabinë elektrike i ka marrë jetën një personi këtë të hënë në Tiranë. Burime paraprake bëjnë të ditur se zjarri ka rënë në një kabinë në rrugën “Muhamet Deliu”, tek zona e Freskut. Nuk dihet ende identiteti i viktimës, apo rrethanat e kësaj...
 • Veliaj: Investimet po e kthejnë Kinostudion në një pol të Tiranës policentrike

  Pas ndërtimit të rrjetit të ri të ujësjellësit pak muaj më parë, rreth 5 mijë banorët që jetojnë në Rr. “Kahreman Ylli” në Kinostudio, tashmë kanë edhe një infrastrukturë moderne urbane. Bashkia e Tiranës ka përfunduar në kohë rekord rindërtimin nga e para të rrugës “Kahreman Ylli” dhe të...
 • Atentati në Kinostudio, arrestohet vjehrri i njërit prej autorëve

  Koço Kolvani është vënë në pranga nga efektivët e Policisë së Tiranës, pasi iu gjetën dy armë zjarri automatike model 56, dy krehër automatiku model 56, 55 fishekë model 56. 58 – vjeçari është vjehrri i një prej dy autorëve të dyshuar të plagosjes së Eduard Dukës, ngjarje e...
Emisione