Kinostudio

  • Veliaj: Investimet po e kthejnë Kinostudion në një pol të Tiranës policentrike

    Pas ndërtimit të rrjetit të ri të ujësjellësit pak muaj më parë, rreth 5 mijë banorët që jetojnë në Rr. “Kahreman Ylli” në Kinostudio, tashmë kanë edhe një infrastrukturë moderne urbane. Bashkia e Tiranës ka përfunduar në kohë rekord rindërtimin nga e para të rrugës “Kahreman Ylli” dhe të...
  • Atentati në Kinostudio, arrestohet vjehrri i njërit prej autorëve

    Koço Kolvani është vënë në pranga nga efektivët e Policisë së Tiranës, pasi iu gjetën dy armë zjarri automatike model 56, dy krehër automatiku model 56, 55 fishekë model 56. 58 – vjeçari është vjehrri i një prej dy autorëve të dyshuar të plagosjes së Eduard Dukës, ngjarje e...
Publicitet
Emisione