kontrate

 • Mirel Josa te Prishtina

  Mirel Josa nisi një karrierë të re në Kosovë. Ish-trajneri i Tiranës, Skënderbeut e shumë skuadrave të tjera në Shqipëri është emëruar drejtor sportiv i Prishtinës. Kjo është përvoja e parë në këtë rol për Mirel Josën. Në Kosovë këtë sezon janë trensferuar disa lojtarë nga Shqipëria, pa harruar...
 • Lojtarët e mëdhenj pa kontratë

  Me hapjen e merkatos së verës, zyrtarisht klubet e futbollit kanë nisur gjuetinë e lojtarëve. Të gjithë shpresojnë të marrin futbollistë të mirë dhe të shpenzojnë pak. Por janë disa lojtarë që mund të sigurohen pa shumë shpenzime, pasi aktualisht nuk janë nën kontratë. Në top listë është Zlatan...
 • Tramezzani larg Kombëtares

  Emri i Paolo Tramezzanit ishte i pari që u përfol si kandidat për stolin kuq e zi menjeherë pas dorëheqjes së Gani de Biasit. Por mes tij dhe Federatës Shqiptare të Futbollit nuk ka asgjë konkrete që lidhet me të ardhmen e stolit të kombëtares. Tramezzani është zyrtarizuar te...
 • Autoriteti Rrugor prish kontratën me kompaninë “Serenissima”

  Autoriteti Rrugor Shqiptar i ka hequr të drejtën e vazhdimit të punimeve për by passin e Fierit dhe të Vlorës kompanisë “Serenissima”. Televizioni Klan ka siguruar letrën që drejtori i përgjithshëm i rrugëve i ka nisur krerëve të shoqërisë, ku i shpjegon arsyet e ndërprerjes së kontratës. Letra ka...
 • Nike i jep 1 mld dollarë Ronaldos

  Nike ka siguruar partneritetin me yllin e Real Madrid Cristiano Ronaldo pas një viti 2016 tejet të frytshëm. Portugezi ka nënshkruar një marrëveshje të re që vlen 1 miliardë dollarë pasi një vit më parë ka prodhuar 500 milionë për kompaninë e veshjeve sportive. Me postimet e tij në...
Emisione