Korce

 • Ndeshja Skënderbeu-Partizani, humb jetën tifozi në stadium

  Një tifoz ka ndërruar jetë në shkallët e stadiumit “Skënderbeu”, ku po luhet ndeshja Skënderbeu-Partizani. Sipas burimeve të policisë dyshohet se shkak i vdekjes së shtetasit A.T, rreth 65 vjeç, ka qenë infarkti në zemër. 65-vjeçari banonte në lagjen nr 2 në Korçë. Ngjarja ka ndodhur në minutën e...
 • 25-vjeçarja me tre të dashur mbetet shtatzënë

  Një 25-vjeçare e cila mbante tre lidhje në të njëjtën kohë ka mbetur shtatzënë. Sipas gazetares së “Aldo Morning Show”, vajza është ndarë nga 2 të dashurit korçarë dhe ka shkuar tek 29-vjeçari në Pogradec duke i thënë se e ka me të fëmijën. Gazetarja raporton se 25-vjeçarja mund...
 • Korçë/ Humb kontrollin e ekskavatorit, humb jetën punonjësi i bashkisë

  Një punonjës i mirëmbajtjes në Bashkinë e Korçës ka humbur jetën sot pasi humbi kontrollin e ekskavatorit teksa po e zbriste nga rimorkiatori. Sipas policisë, vdekjen e menjëhershme e ka gjetur 55-vjeçari me iniciale A. Ç. banues në fshatin Çiflig. Incidenti ka ndodhur paraditen e sotme në fshatin Qatrom,...
 • Tenton të përdhunojë gruan, arrestohet

  Një 50-vjeçar është arrestuar në Bilisht, pasi akuzohet se ka tentuar të përdhunojë një grua. Sipas Policisë së Devollit,  Hysni G. ka përfunduar në pranga pas padisë së një 42-vjeçareje, e cila e akuzon se me 12 Shtator ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me dhunë. Në Gjykatën e...
 • Arrestohen në kufi 2 maqedonas

    Dy maqedonas kanë përfunduar në prangat e policisë, për akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës. Metodi Maraichkov, 40 vjeç dhe Ljubica Zucovikj, 40 vjeçe, u ndaluan në dalje të Republikës së Shqipërisë në Qafë Thanë. Ata ishin pasagjerë në një autobus me targa GV945BM, që kishte si destinacion Maqedoninë. Nga...
 • Rrëzohet nga skela punëtori

  Një person është rrëzuar nga skela, teksa ka qenë duke punuar. Ngjarja ka ndodhur  në lagjen nr 10 në Korçë,  ku 52-vjeçari me inicialet N.G, ka qenë duke punuar tek “Kompleksi Sportiv” dhe aksidnetalisht ka rënë nga skela, duke marrë dëmtime në trup. 52- vjeçari u transportua menjëherë në Spitalin e Korçës,...
 • Makina përplas një burrë

  Një 67 – vjeçar ka mbetur i plagosur pasi u përplas nga një automjet, në vendin e quajtur “Ura e Bulgarecit”, në Korçë. Sipas policisë, 33 – vjeçari E.Ç.  udhëtonte një “Ford Fokus” me targa BP 377 EG, kur aksidentoi burrin e identifikuar vetëm me iniciale M.K. Ky i fundit...
 • Aksident me vdekje në aksin Korçë-Pogradec

  Një 33-vjeçar ka humbur jetën në një aksident automobilistik që ka ndodhur gjatë natës në aksin rrugor Korçë-Pogradec. Policia thotë se viktima është me iniciale K.B dhe po udhëtonte me një makinë “Ford” me targa AA761HV. Mjeti i drejtuar nga 33-vjeçari humbi kontrollin dhe doli nga rruga. Për pasojë,...
 • I vendoset zjarri makinës dhe dëmtohen 10 automjete të tjera

  Persona të paidentifikuar i kanë vendosur zjarrin një automjeti të vjetër dhe pa targa si dhe kanë dëmtuar xhamat e e përparëm të 10 makinave të tjera që ishin çmontuar dhe shiteshin me pjesë këmbimi. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Voskop të Korçës në varrezën e makinave në pronësi...
 • Babë e bir plagosin me thikë 52-vjeçarin

  Dy persona, babë e bir, dyshohet se kanë plagosur me thikë një 52-vjeçar në qytetin e Korçës. Sipas policisë, A.S. ka shkuar i plagosur me thikë në Spitalin e Korçës, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Nga hetimet paraprake, dyshohet se ai pas një konflikti të çastit në lagjen...
 • Temperaturat e larta/ 12 zjarre në 24 orë

  Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 12 vatra zjarri në Shkodër, Tiranë, Durrës, Elbasan, Korçë, Berat, Lezhë dhe Fier. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar mbi 50 zjarrfikës me 14 automjete, 13 forca vullnetare si dhe helikopterë. Specialistët e Emergjencave Civile janë duke mbajtur situatën në...
 • Flakët përpijnë dy banesa në Podgorie të Korçës

  Flakët e zjarrit përfshinë gjatë mëngjesit të së premtes dy banesa në fshatin Podgorie të Korçës, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Për fat të mirë, nga zjarri nuk pati të lënduar në njerëz. Zjarri u konstatua fillimisht në një banesë të sapondërtuar, pronarët e së cilës janë emigrantë...
 • Patozi zyrtarizon Lëvizjen për Ringritjen e PD

  Pas etiketimeve si grupimi kundër Lulzim Bashës, lëvizja e ish – nënkryetarit të Partisë Demokratike, Astrit Patozi dhe mbështetësve të tij ka një emër. Ajo quhet “Lëvizja për ringritjen e Partisë Demokratike”. Para 400 demokratëve të Korçës, Patozi tha se kjo lëvizje nuk ka për qëllim përçarjen e Partisë...
 • Hidhet nga autobusi, përplaset me furgonin e parkuar

  Një person është hedhur nga dera e autobusit, e cila ishte e hapur dhe më pas është përplasur me furgonin e parkuar. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotmë në qytetin e Korçës në lagjen 14. Sipas informacioneve të policisë bëhet fjalë për Sh.G, rreth 42 vjeç, banues në Korçës. ...
 • Burg babait të akuzuar për abuzim me vajzën, prindërit: Është sajesë e nuses dhe e familjes së saj

  Gjykata e Shkallë së Parë në Korçës vendosi të lërë në masën e sigurisë burg pa afat, Edison Shulin i denoncuar nga bashkëshortja se kishte kryer veprime të turpshme me të bijën 5 – vjeçare. Por prindërit e 35 – vjeçarit të arrestuar nuk besojnë se djali i tyre...
 • Flet nëna e të akuzuarit për ngacmimin e së bijës: Intriga të nuses!

  Korçë/ Nëna e të arrestuarit për ngacmim të vajzës së tij 5-vjeçare, Mysret Shuli, thotë se drama në shtëpinë e tyre është shkaktuar nga nusja. Sipas së moshuarës, nuk është e vërtetë që djali i saj ka ngacmuar vajzën e vogël, por janë intriga të nuses, e cila donte...
 • Emrat/ Vidhnin në Korçë varëse floriri dhe i shisnin në Tiranë, arrestohen dy persona

  Dy persona janë arrestuar dhe një i tretë është shpallur në kërkim për disa vjedhje të kryera në Korçë gjatë muajit qershor. Të arrestuarit janë Andrea Olldashi 30 vjeç dhe Noldjan Çollaku 25 vjeç të dy nga Pogradeci, ndërsa është shpallur në kërkim si bashkëpunëtor i tyre 22-vjeçari nga...
 • Aksidentohet për vdekje këmbësori

  Një tjetër aksident me vdekje ka ndodhur këtë të martë, këtë herë në qytetin e Korçës. Një këmbësor ka gjetur vdekjen në afërsi të fshatit Bulgarec, pasi u përplas nga një automjet. Sipas policisë, viktima është rreth të 50 -tave, por identiteti i tij ende nuk dihet. Autor i...
 • Mbyllet numërimi në Korçë/ Lista e deputetëve që do të shkojnë në parlament

  Ka përfunduar numërimi i të gjitha kutive të votimit në Qarkun e Korçës, ku Partia Socialiste doli forcë e parë, me 48.39 % të votave ose me 62.787 vota. E dyta renditet Partia Demokratike, me 32,41 % të votave ose me 42.053 vota  dhe e treta Lëvizja Socialiste për Integrim me 15,02 % të votave...
 • Video/ Çfarë kërkon komisionerja brenda kutisë së votimit

  Kjo është Pranvera Begolli, komisionere e Partisë Socialiste në një prej qendrave të votimit në Korçë. Në këtë video të postuar në rrjetet sociale nga kandidati për deputetet për Partinë Demokratike në Korçë, Ervin Salianji, Begolli duket teksa po përpiqet të kontrollojë fletët e votimit në një kuti. Vetë...
1 2 3 8
Publicitet
Emisione