lazio

 • Napoli vazhdon kryesimin e Serie A

  Napoli kaloi pa probleme Sassuolon, duke fituar 3-1 dhe shkëputur sërish në krye të Serisë A. Allan, Callejon dhe Mertens janë tre mosketierët e fitores së javës së 11. Ndërsa për Sassuolo realizoi Falcinelli në pjesën e parë. Trajneri i Napolit, Sarri i kishte bërë mirë llogaritë që të...
 • Strakosha: E kisha studiuar momentin e penalltisë

  Ai ishte heroi i ndeshjes. Thomas Strakosha ndali Juventusin dhe i dha një fitore të rëndësishme Lacios në shtëpinë e kampionëve të Italise. Ai ndaloi  Paulo Dybala nga pika e 11-metërshit në minutën e fundit shtesë, duke vendosur fitoren 2 – 1. Thomas Strakosha: “Ishte e vështirë të akordohej...
 • Nota të ulëta për shqiptarët e Serie A

  Lazio humbi thellë ndaj Napolit dhe rezultati 4-1 orienton kritikat nga porta. Thomas Strakosha e ka vuajtur shumë ndeshjen, por paraqitja e tij nuk mund të barazohet me golat e pësuar. 7 pritje bëri numri një i portës së Lazios 4 në lartësi. Strakosha mori notën 6 për gjithë...
 • Napoli e Juventus mbajnë kryesimin e Serie A

  Napoli dhe Juventus vijojnë kryesimin me pikë të plota edhe pas javës së pestë. Napolitanët arritën një fitore 4 – 1 me përmbysje në fushën e Lazio. Napoli arriti të kthejë gjithçka në pjesën e dytë. Strakosha u dorëzua pas disa pritjeve shpëtimtare për Lazio, ndërsa Hysaj u la...
 • Milan thyhet thellë ndaj Lazio

  Edhe pse këtë verë bëri një merkato duke rinovuar klubin në mënyrë thuajse radikale, Milan humbi ndaj Lazio në “Olimpico”. Disfata është e thellë dhe nuk do të përtypet lehtë. Skuadra vendase fitoi 4-1. Ciro Immobole është autori i tre golave të Lazios. E nisi me një 11-metërsh dhe...
 • Fitojnë Milan, Lazio dhe Napoli

  Milan, Lazio dhe Napoli nuk gabojnë në javën e dytë të Serie A. Kuqezinjtë fituan 2-1 në San Siro ndaj Cagliarit me gola të Cutrone dhe Suso. Në San Paolo Etrit Berisha nuk mundi ta ndalë Napolin vendas teksa pësoi 3 gola. Lazio në transfertë mundi Chievon me golat...
 • Lazio siguron trofeun e parë të sezonit

  Lazio siguroi trofeun e parë të sezonit, duke mundur Juventusin 3-2 në Superkupën e Italisë. Fundi i takimit ishte dramatik. Skuadra e kryeqytetit shkoi në avantazh falë dy golave të Immobile në minutën e 32 dhe të 54. Por 5 minuta nga përfundimi i takimit kur çdo gjë dukej...
 • Strakosha: Do ta tregoj në fushë se sa vlej

  Thomas Strakosha do të jetë këtë sezon portieri i parë te Lazio, duke patur mundësinë të tregojë akoma më shumë vlerat e tij. 22-vjeçari fitoi besimin me paraqitjet në kampionatin e kaluar, ku luajti në 21 ndeshje. Strakosha sqaron se do të flasë në fushë. “Do ta tregoj në...
 • Strakosha titullar tek Lazio

  Portieri i Lazios, Federico Marchetti nuk është grumbulluar me skuadrën e tij në fazën përgatitore të verës. Rrjedhimisht, porta i besohet Thoma Strakoshës si titullar. Konfirmimi i portierit të Kombëtares Shqiptare vjen pas një sezoni të shkëlqyer me 25 ndeshje në kampionat dhe kupë, 20 prej të cilave si...
 • Shtohet Lazio për Memushajn

  Ledian Memushaj duket se ka disa alternativa për merkaton e verës. Sipas mediave italiane shikohet si një objektiv i Lazio. Një rast i mirë për të qëndruar në Serie A dhe të luajë në grupet e Europa League. Skuadra e tij Pescara zbriti në Serie B dhe menjëherë pati...
 • Lazio fiton derbin me Romën

  Kryeqyteti italian, është i Lazios, kjo sa i përket futbollit pasi të kaltrit fituan në derbin e fundit të sezonit ndaj Romës 3-1. Lazio e gjeti shpejt golin e parë me Keita. Pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1 me një penallti të paqenë në favor të Romës...
 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët që e ndajnë me ndjekësit. Tre gola që në pjesën e parë bënë që miqtë të humbin shpresat për të...
 • Juventus kalon në finalen e Kupës së Italisë

  Juventus është finalisti i dytë i Kupës së Italisë. Bardhezinjtë u mundën 3-2 nga Napoli, por u kualifikuan falë rezultatit 3-1 të ndeshjes së parë. Elseid Hysaj luajti për 90 minuta. Golat që i dhanë suksesin Juventusit u shënuan nga ish-sulmuesi i Napolit, Gonzalo Higuain. Argjentinasi u fishkëllye përgjatë...
 • Lazio në finalen e Kupës së Italisë

  Lazio është ekipi i parë finalist i Kupës së Italisë. Skuadra ku luan edhe shqiptari Strakosha siguroi kualifikimin edhe pse humbi derbin e kthimit me Romën me rezultatin 3 – 2. Lacialët e kishin fituar përballjen e parë me rezultatin 2 – 0. Në takimin e luajtur mbrëmjen e...
 • Derbi i Romës vlen për finalen

  Derbi i Romës që do të luhet sot në mbrëmje vendos finalistin e parë të Kupës së Italisë. Lazio ia doli të fitojë përballjen e muajit të kaluar me rezultatin 2 – 0 me golat e Milinkovic-Savic dhe Immobile. Trajneri Inzaghi kërkon kualifikimin si dhuratën më të mirë për...
 • Roma rrëmben fitoren

  Dy gola të Edin Xhekos i dhanë fitoren Romës ndaj Empolit që tashmë gjendet 5 pikë pas Juventusit dhe 5 më shumë se Napoli i vendit të tretë. Boshnjaku shënoi nga një gol për çdo pjesë. Edhe Lazio bëri detyrën me Sassuolon, në fitoren 2-1 u ndihmua nga një...
 • Lazio fiton ndaj Romës

  Lazio është fituesja e ndeshjes së parë gjysmëfinale të kupës së Italisë. 2-0 rezultati i suksesit të Lazios që ishte më e qartë dhe e sigurt në aksionet e saj. Roma u shfaq e pafuqishme dhe konfuze në lojë duke i dhënë kështu mundësinë Lazios që të jetë më...
 • Mediat italiane: Strakosha te Lazio deri në 2022

  Thomas Strakosha pritet të qëndrojë te Lazio deri në 2022. Portieri i Kombëtares ra dakord me klubin italian sipas mediave vendase, por drejtuesit e klubit nuk e konfirmojnë ende një fakt të tillë. Marrëveshja e re do të ketë edhe trefishin të pagës, 300 mijë euro në sezon. Thomas...
 • Derbi në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë

  Roma kualifikohet në gjysmëfinalet e Kupës së Italisë në sekondat e fundit dhe tani e pret Lazio, që eliminoi Inter. Vendimtar kapiteni Totti, më i miri në fushë sipas mediave vendase. 40-vjeçari luajti si titullar në takimin me Cesena, i fituar me rezultatin 2 – 1 me penalltinë e...
 • Inter arrin fitoren e shtatë radhazi

  Inter vijon me fitoret radhazi në kampionat, e shtata prej 11 dhjetorit. Zikaltërit mundën skuadrën e Pescara me rezultatin 3 – 0. Ekipi i Memushajt ndodhet në një situatë të vështirë, pasi renditet i fundit në Serie A. Golat në këtë takim u shënuan nga D’Ambrosio, Joao Mario dhe...
Publicitet
Emisione