liste

 • Berisha flet hapur kundër “listës Basha”

  Pak ditë pasi iu desh të përballej vete me prurjet e reja në grupin parlamentar të Partisë Demokratike, Sali Berisha flet hapur kundër listës me të cilën konkurroi dhe humbi zgjedhjet Lulzim Basha. Në emisionin “Fakt’ të gazetarit Çim Peka, lideri historik i Partisë Demokratike ka folur për një...
 • Zyrtare/ Lista e kandidatëve për deputetë e LSI

  Lista e kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Socialiste për Integrim Qarku Tiranë 1 KLAJDA THEODHORAQ GJOSHA 2 KEJDI FATMIR MEHMETAJ 3 FLOIDA FADAJEV KËRPAÇI 4 ENDRIT VULLNETAR BRAIMLLARI 5 LUAN MERSIN RAMA 6 KLEVI BUJAR POJANA 7 ARDIT PETRIT ÇELA 8 ERIONA PULLUMB BIXHA 9 YLLI VESEL SHEHU 10...
 • Lista zyrtare e kuqezinjve në “Euro 2016”

  Trajneri Gianni De Biasi ka shpallur sot në mbrëmje listën me 23 futbollistë të cilët do të jenë të pranishëm në finalet e Kampionatit Europian “Francë 2016”. Pas darke trajneri dhe stafi kanë lajmëruar një mbledhje në orën 21.30, atje trajneri i ka komunikuar skuadrës emrat, që ai ka...
 • Listat provizore për Anglinë dhe Kroacinë

  Anglia dhe Kroacia publikuan listat provizore të lojtarëve për finalet e Euro 2016. Roy Hodgson zbuloi 26 emrat që do të jenë pjesë e grumbullimit. Mes tyre janë shumë të rinj, përfshi Marcus Rashford të Manchester United. Hodgson në daljen para gazetarëve tha se synimi është fitimi i titullit....
Emisione