lokal

 • Zbardhet ngjarja në Vlorë/ Autori qëlloi pasi ishte grindur me shokët

  Një grindje mes një 31-vjeçari dhe tre personave ishte shkak i të shtënave me armë në Vlorë një dite më parë. Policia ka konfirmuar se autori, Besmir Gjela, kishte debatuar me tre persona për motive të dobëta dhe pas grindjes është larguar nga pika e basteve. Pak minuta më...
 • Shpërthim tritoli në një lokal

  Rreth orës 22:05 të mbrëmjes së të dielës ka ndodhur një shpërthim në një lokal në lagjen “Partizani” në qytetin e Burrelit. Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë dhe grupi hetimor ku ka rezultuar se:  Në lagjen ‘Partizani’, Burrel,  në lokalin ‘Bar-Kafe’, të marrë me qira nga shtetasi...
 • Të shtëna me armë zjarri në kryeqytet

  Të shtëna me armë zjarri raportohen në zonën e Laknasit në kryeqytet. Mësohet se ka ndodhur një sherr për motive banale në një loakl mes dy të rinjve të cilët më pas kanë qëlluar në ajër me armë zjarri. Fatmirësisht nuk ka të plagosur nga kjo ngjarje.  Policia ka sekuestruan...
 • Masakër me 18 të vrarë në një lokal nate

  Një masakër me të paktën 18 të vrarë dhe 12 të plagosur ka ndodhur në një lokal nate të Brazilit, shumë prej të cilëve të rinj të cilët kishin dalë për t’u argëtuar. Ngjarja e rëndë ndodhi orët e para të së dielës. Persona të maskuar dhe të armatosur...
 • Pije falas nëse vjen e zhveshur…

  Një klub nate në provincën e Buenos Aires, i quajtur il Casa Bellha club, ofronte pije falas për të gjitha vajzat që uleshin në bar me veshje intime. Një ide origjinale që tërheq më shumë publikun mashkullor dhe në të njëjtën kohë nuk bezdiste as pronarët. Pamjet e vajzave...
 • Ndërron jetë pas 4 muajsh i riu, u qëllua me plumb në kokë nga ish-komandoja

  Edmir Nilaj, një i ri i cili prej 4 muajsh ndodhej i shtruar në spitalin e Traumës në Tiranë ka ndërruar jetë. 21-vjeçari nga Malësia e Madhe ndodhej në spital që prej 3 Shtatorit të vitit që lamë pas, pasi u plagos me armë zjarri në kokë nga Admir...
 • Video/ 4 plumba në drejtim të lokalit, identifikohet autori

  Policia ka identifikuar dhe ka shpallur në kërkim autorin e një atentati me armë zjarri të ndodhur të dielën në Fier. Ai është një 47 – vjeçar me iniciale A.P dhe autoritetet po punojnë për kapjen e tij. Rreth orës 18:45, 47 – vjeçari qëlloi me pistoletë në drejtim...
 • Foto/ Ekzekutohet para lokalit një shqiptar në Athinë

  Një shqiptar është ekzekutuar në një atentat mafioz gjatë orëve të para të mëngjesit të së dielës, jashtë një lokali në Glyfada të Athinës. Dy persona, të maskuar e me armë, qëlluan në drejtim të një 37 – vjeçari, i cili ishte bashkëpronar i lokalit ku ndodhi ngjarja, duke...
 • Bombë me celular në shkallët e lokalit, eksplozivi dyshohet ndaj pronarit

  Policia e Elbasanit dhe njësia xheniere e RENEA-s çaktivizuan një pako me lëndë shpërthyese të vendosur në hyrje të Havana Club në rrugën “Emin Matraxhiu”, pranë stadiumit “Elbasan Arena”. Ajo dyshohet se do të aktivizohej me celular në distancë. Nuk dihen ende motivet e ngjarjes, por dyshohet se shënjestra...
 • Emrat/ Plagosen në lokal dy persona me armë zjarri

  Krujë- Dy persona janë plagosur mëngjesin e sotëm rreth orës 06: 45, në ambientet e një lokali,  tek një karburant,  në afërsi të stadiumit, pas një konflikti çasti. Sipas burimeve të policisë ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta. Si pasojë kanë mbetur të plagosur me armë zjarri shtetasit...
 • 1 i vrarë dhe 14 të plagosur në një lokal nate

  Një person humbi jetën ndërsa të paktën 14 të tjerë mbetën të plagosur, pas të shtënave më armë në një lokal nate në Cincinnati të Ohios, SHBA. Sipas zyrtarëve të policisë, shkak mësohet të jetë bërë një konflikt mes dy personave, ose një grupi gjatë orëve të mbrëmjes të...
 • Plagoset me armë një person, sherri nisi në lokalin e fshatit

  Shkodër-Një konflikt i çastit për motive të dobëta ka degjeneruar mes disa personave ku ka mbetur i plagosur një 34-vjeçar me inicialet F.F. Ngjarja ka ndodhur në një lokal në fshatin Bërdicë në qytetin e Shkodrës. Personat kanë nisur debatin dhe më pas kur kanë dalë nga lokali ku kanë...
 • Vendosi lëndë plasëse në oborrin e lokalit, arrestohet autori

  Në ditë pas njoftimit që alarmoi policinë e kryeqytetit se në oborrin e një lokali ishte vendosur lëndë eksplozive, policia ka bërë të mundur arrrestimin e autorit. Ditën e mërkurë në rrugën “Hamdi Shijaku”, në oborrin e lokal “My House”, u konstatua një shishe plastike me mbushje të dyshuar...
 • Lëndë plasëse në oborrin e një lokali në Tiranë

  Një shishe plastike me fitil ka vënë në lëvizje efektivët e kryeqytetit ditën e sotme. Burime zyrtare bëjnë të ditur se pas një telefonate të marrë në numrin e emergjencave 112, policia ka shkuar në rrugën “Hamdi Shijaku”, në një lokal në oborrin e të cilit është konstatuar shishja....
 • Tentuan të vidhnin me dhunë lokalin, pranga vëllezërve

  Tre persona kanë përfunduar në prangat e policisë së Lushnjes, pasi kanë tentuar të vjedhin me dhunë një lokal. Burime zyrtare nga kjo polici bëjnë me dije se të ndaluarit janë Arjan Tabaku, 49 – vjeç, Andrea (Gazmend) Tabaku, 45 – vjeç dhe Ilir Robo, 38 – vjeç, të tre...
 • Një lokal në plazh përfshihet nga zjarri

  Një lokal në plazhin e Darzezës në rrethin e Fier është përfshirë nga flakët ditën e sotme rreth orës 13.45. Zjarri në lokalin në pronësi të S.Q, dyshohet se është shkaktuar aksidentalisht nga shpërthimi i një bombule gazi. Sipas policisë, nuk ka dëme në njerëz, por vetëm dëme materiale....
 • Masakër në një lokal homoseksualësh në SHBA, 50 të vrarë e mbi 50 të plagosur

  FBI ka ekzekutuar agresorin që vrau rreth 50 persona në një lokal të komunitetit homoseksual në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Gjithashtu dhe një eksploziv është shpërthyer në brendësi të lokalit. Fillimisht u fol për 20 të vrarë, por orët e fundit autoritetet kanë konfirmuar rritjen e...
 • Durrës, grabitet me dhunë pronari i një lokali

  Pronari i një lokali në Manëz të Durrësit është dhunuar dhe grabitur nga dy persona gjatë orëve të vona të natës së mbrëmshme. Burime nga policia bëjnë me dije se dy të rinjtë Izmir Allci 25-vjeç dhe Romario Shehi 22-vjeç, nën kërcënimin e armës kanë grabitur pronarin e lokalit...
 • Detaje të reja nga vrasja e biznesmenit në Tiranë

  Policia e Tiranës, ka shoqëruar mbi 10 persona si të dyshuar dhe ka mbledhur shumë dëshmi në lidhje ekzekutimin e natës së të premtës në rrugën “Ali Demi” në Tiranë. Burime policore thanë se janë shoqëruar disa persona, të cilët kanë dëshmuar mbi dinamikën e ngjarjes. Sipas tyre viktima...
 • Shkodër, sulmohet me sende të forta pronari i një lokali

  Një pronar lokali në qytetin e Shkodrës ka mbetur i plagosur pasi u dhunua me sende të forta nga 4 persona gjatë ditës së enjte. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Truma e Dugajve të Reja” në lagjen “Vasil Shanto”. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur për arsye të...
Emisione