Lorenc Vangjeli

 • OPINION – LIDHJET E KRIMIT ME POLITIKEN!

  Të ftuar: Mark Marku, Basir Çollaku, Klodiana Lala, Lorenc Vangjeli, Mustafa Nano Lidhje direkte me: Erisa Zykaj Gazetarja Erisa Zykaj, mbrëmjen e sotme, ka deklaruar në emisionin “Opinion”, se BE nga Shqipëria pret arrestime në fillim të vitit. Zykaj tha se vende të ndryshme të BE-së kanë qarkulluar informacione sekrete në...
 • OPINION – CILET JANE PESHQIT E MEDHENJ TE LU-se?

  Të ftuar: Artan Hoxha, Gent Strazimiri, Lorenc Vangjeli Mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” ka ndodhur një episod që në fakt është i pari i këtij lloji në 20 vite të programit. Pasi ka konfirmuar pjesëmarrjen në emision, njëri nga të ftuarit nuk ka ardhur në studio duke lënë...
 • OPINION – KUSH NEVRIKOSI EDI RAMEN?

  Të ftuar: Mustafa Nano, Klotilda Ferhati, Lorenc Vangjeli, Ervin Salianji, Elja Zotka, Armand Shkullaku Në emisionin “Opinion” të ftuar mbrëmjen e sotme kanë qenë një panel gazetarësh  dhe analistësh të cilët do të përballen mes tyre për reagimet e fundit te Ramës ndaj gazetarëve: “Kush e nevrikosi Edi Ramën”,...
 • OPINION – SAIMIR TAHIRI!

  Të ftuar: Saimir Tahiri, Juli Xhokaxhi, Lorenc Vangjeli Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka mbërritur në ambientet e televizionit Klan duke qënë në emisionin “Opinion” për të folur për përgjimet, akuzat dhe hetimet ndaj tij. Kjo është hera e parë që Saimir Tahiri do të shfaqet në një intervistë televizive përball...
 • OPINION – BASHA DHE KRYEMADHI PER PARLAMENTIN; VRASJA NE LUSHNJE; LORIK CANA!

  Të ftuar: Mark Marku, Artan Hoxha, Lorenc Vangjeli, Mustafa Nano, Ferdinand Dervishi Lidhje direkte me Monika Kryemadhi dhe Lulzim Basha Në një lidhje të drejtpërdrejtë për emisioni ‘Opinion’ kryetarja e LSI ka kritikuar ashpër kryeministrin Edi Rama për ofendimin që bëri ndaj ish kryeministrit Berisha. Kryemadhi e ka quajtur...
 • OPINION – C’PO NDODH NE SHKOZE?

  Të ftuar: Anila Basha, Lorenc Vangjeli, Osman Hysa, Enio Haxhimihali, Julian Mema Në studion e emisionit “Opinion” po trajtohet çështja e Shkozës lagje në kryeqytet, ku disa banesa të qytetarëve po prishen për ndërtimin e unzës së madhe. Sipas banorëve nëpër shtëpitë e tyre nuk ka shkuar asnjë shkresë...
 • OPINION – BASHA: PD-ja IME!

  Të ftuar: Lulzim Basha, Lorenc Vangjeli, Artur Zheji I ftuar në emisioni “Opinion” kryetari i opozitës Lulzim Basha është shprehur se me intervistën e djeshme të ish kryeministri Sali Berisha  ka dal qartë se kush e drejton realisht Partine Demokratike. Basha tha se unë këshillohem me Berishën, po vendimet...
 • OPINION – KUSH “TRADHETOI” OPOZITEN?

  Të ftuar: Lorenc Vangjeli, Iris Luarasi, Preç Zogaj, Ervis Iljazi, Artan Hoxha, Artur Zheji E ftuar në emisionin “Opinion” Iris Luarasi është shprehur se rrjedhja e votave nga Partia Demokratike është një ngjarje që duhet ti kushtojmë vëmendje pasi bëhet fjalë për një gurp parlamentar të ri që shet...
 • OPINION – SHPERTHEN LUFTA NE PD!

  Të ftuar: Armand Shkullaku, Dashamir Shehi, Artan Hoxha, Lorenc Vangjeli, Mark Marku, Çim Peka, Ervis Iljazi I ftuar në emision “Opinion” gazetari Armand Shkullaku është shprehur se kjo situatë përplasjesh në Partinë Demokratike pritej pas humbjes së thellë në zgjedhje. Shkullaku është shprehur se për atë që Basha luftoi...
 • OPINION – PERSE PO PERPLASET RAMA ME METEN?

  Të ftuar: Mark Marku, Armand Shkullaku, Artan Hoxha, Henri Çili, Baton Haxhiu, Lorenc Vangjeli I ftuar në emisionin “Opinion” gazetari Armand Shkullaku është shprehur se dy partitë e mëdha kanë shigjetuar partit e vogla, sipas Shkullakut sulmet PS-LSI nuk duhet të merren seriozisht: “Nuk është çudi që ata të...
 • OPINION – BLUSHI PERBALLE TE GJITHEVE!

  Të ftuar: Ben Blushi, Anila Basha, Lorenc Vangjeli, Blendi Salaj, Artan Hoxha Kreu i LIBRA-s Ben Blushi i ftuar në emisionin “Opinion” ka deklaruar se partia e tij është e vetmja opozitë e fortë për vendin, pasi PS-LSI-PD janë në një qeverisje të përbashkët. Rama dhe Basha sipas tij...
 • OPINION – ZEMERIMI I SHPETIM IDRIZIT!

  Të ftuar: Shpëtim Idrizi, Lorenc Vangjeli, Artan Hoxha, Mirela Mitollari, Fatos Hakore...
 • OPINION – RAMA-BASHA KUNDER METES, PERSE?

  Të ftuar: Mark Marku, Artur Zheji, Armand Shkullaku, Lorenc Vangjeli, I ftuar në emisioni “Opinion” profesor Mark Marku është shprehur se pjesa më e kalbur e qeverisë ishte ajo e PS dhe jo e LSI. Marku tha se edhe LSI ka përgjegjësit e saj, por pjesa më e madhe...
 • OPINION – PIKEPYETJET E FUSHATES SE LULZIM BASHES!

  Të ftuar: Artan Hoxha, Artur Zheji, Lorenc Vangjeli, Mark Marku, Henri Cili I ftuar në emisionin “Opinion” analisti Henri Çili është shprehur se Rama ka dashur të bëhet kryetari i Partisë Demokratike që në vitin 1993. Këtë e ka shprehur teksa po komentonte një foto të Ramës në miting...
 • OPINION – PIKEPYETJET E FUSHATES SE EDI RAMES!

  Të ftuar: Artan Hoxha, Artur Zheji, Lorenc Vangjeli, Mark Marku, Henri Cili I ftuar në emisionin “Opinion” ku po diskutohet për “pikëpyetjet e fushatës së Edi Ramës”, analisti Artur Zheji është shprehur se fushata e tij është tepër formale pasi ai nuk ka çfarë të thotë, sipas Zhejit Rama...
 • OPINION – RAMA-BASHA, TAKIM SURPRIZE?

  Të ftuar: Lorenc Vangjeli, Artan Hoxha,  Robert Rakipllari, Ervis Iljazaj Analisit Artan Hoxha duke ju përgjigjur pyetjes së gazetarit Blendi Fevziu, se cila do të jetë pjesëmarrja në zgjedhje nëse opozita nuk merr pjesë , është shprehur se kjo varet nga mbështetja që ka secila parti dhe nga votat që...
 • OPINION – C’PO NDODH ME NEGOCIATAT PD-PS?; RAMUSH HARADINAJ!

  Të ftuar: Ramush Haradinaj, Lorenc Vangjeli, Armand Shkullaku Analisti Lorenc Vangjeli ka deklaruar sonte në emisioni Opinion, se dje nuk ka patur asnjë negociatë reale për zgjedhjet. Sipas Vangjelit dje në takim propozimet e zyrtarit të DASH Yee ndaj Bashës nuk janë diskutuar më parë me Ramën. Vangjeli deklaroi...
 • OPINION – C’PROPOZON SHBA PER RAMEN DHE BASHEN?

  Të ftuar:  Ermal Hasimja, Lorenc Vangjeli, Armand Shkullaku, Preç Zogaj Analisti Preç Zogaj është shprehur se me ardhjen e zyrtarit të DASH Bryan Yee dhe takimet e tij zyrtare në Tiranë jemi drejtë zgjidhjes së krizës politike. “E shoh afër zgjidhjen e krizës dhe e inkurajoj nga kjo studio...
 • OPINION – DESHTUAN BISEDIMET, C’DO TE NDODHE?

  Të ftuar: Baton Haxhiu, Lorenc Vangjeli, Armand Shkullaku, Preç Zogaj Gazetari Baton Haxhiu, sonte, në studion e emisionit “Opinion” është shprehur se tërheqja e kandidatit të PS nga zgjedhjet e Kavajës, ka legjitimuar çadrën e opozitës dhe protestën e saj. Haxhiu tha se më parë kjo çadër ka qenë...
 • OPINION – PERSE DESHTUAN NEGOCIATAT?

  Të ftuar: Anila Basha, Lorenc Vangjeli, Artan Hoxha, Fahri Balliu Intervistë me: Kreshnik Spahiu E ftuar në emisionin “Opinion”, gazetarja Anila Basha është shprehur se janë ndërkombëtarët ata që kanë hyrë për të zgjidhur ngërçin politikë. “Nga informacionet paraprake që kemi kanë hyrë në lojë ndërkombëtarët apo ambasadorët për të...
Publicitet
Emisione