Luan Rama

 • Rama: Ministria e Mbrojtjes paguan çdo muaj 97 mln lekë për radarët që nuk punojnë

  Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama vazhdon të denoncojë skandalin me mosfunksionimin e radarëvë në hapësirën detare. Në profilin e tij në Facebook, ai thotë se ministria e Mbrojtjes paguan çdo muaj 97 milionë lekë një kompanie private për mirëmbajtjen e radarëve që nuk punojnë. Statusi i...
 • Rama: Radarët nuk punojnë, shteti në gjumë!

  Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka akuzuar shtetin dhe Prokurorinë se radarët që vëzhgojnë hapësirën detare nuk punojnë dhe askush nuk ka nisur hetimet. Sipas, Ramës ky problem ka dy vite dhe shteti është në gjumë. Deputeti ka kërkuar që Prokuroria të nisë menjëherë hetimet dhe...
 • LSI: Ne, opozita e vërtetë

  Në opozite pas 8 vjetësh në bashkëqeverisje, LSI duket e vendosur për të bërë opozitarizëm të vërtetë. Kryeministri e cilësoi javën e shkuar si opozitë nga halli, por numri 2 i LSI Luan Rama thotë se neë këtë 4-vjeçar kjo parti do të jetë e vetmja opozitë reale. “Ne...
 • Luan Rama: Presidenti të kërkojë informacion për listën me 124 emra të kriminelëve të drogës

  Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama kërkon që Presidenti Ilir Meta që të thërrasë në një takim Kryeministrin Edi Rama, kryeprokurorin Llalla, drejtorin e SHISH Visho Ajazi dhe ministrin e Brendshëm për listën me 124 emra të kriminelëve të drogës. Në një status në Facebook, Luan Rama...
 • “Çfarë po ndodh me listën e 124 kriminelëve të drogës?!…”

  Luan Rama ka reaguar sërish lidhur me listën e 124 personave që kryejnë trafik lëndësh narkotike, që disponon Kryeministri. Nënkryetari i LSI thotë se e mirëkupton faktin se emrat nuk mund të bëhen publikë për shkak të ruajtjes së sekretit profesional, por ai i kërkon Kryeministrit të bëjë trasparencë,...
 • Lista me emrat e të implikuarve në kultivimin e kanabisit, reagon Luan Rama

  Për Nënkryetarin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, lista me emrat e personave të implikuar në kultivimin e kanabisit, nuk mjafton. “Kryeministri e më pas edhe Ministri i Brendshëm, deklaruan se disponojnë një listë me 124 emra të implikuarish në veprimtarinë kriminale të kultivimit e trafikimit të drogës...
 • Luan Rama: Në Tiranë, mbi 100 mijë vota për LSI

  Në një konferencë për shtyp nga selia e LSI, Luan Rama u shpreh se nga komunikimi me të gjitha grupet e vëzhgimit, vetëm në qytetin e Tiranës, jo Bashkinë e Tiranës, në 11 njësitë administrative, numri i votuesve që kanë dhënë votën për LSI e kalon mbi 100 mijë....
 • Meta: Timoni perëndoi me bandat e Rilindjes

  “Timoni perëndoi bashkë me bandat e Rilindjes”, kështu është shprehur ish – kreu i LSI, Ilir Meta. Në një reagim të shkurtër të shpërndarë nga zyra për shtyp e Lëvizjes Socialiste për Integrim, pas mbylljes së votimeve citohet deklarata e Metës: “Timoni perëndoi bashkë me bandat e Rilindjes. Shqipëria foli....
 • OPINION – PD-PS-LSI, KUSH BIND?

  Të ftuar: Artur Zheji, Luan Rama, Dashamir Shehi, Berat Buzhala, Arbër Mazniku, Ervis Iljazaj Për Artur Zhejin fushata elektorale e Edi Ramës nuk ka aspak lidhje me element të modernes, siç disa duan ta paraqesin dhe për shkak të disa elementëve të përdorura as nuk mund të lexohet si...
 • Luan Rama denoncon KQZ

  Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama nëpërmjet një deklaratë për shtyp ka akuzuar Komsionin Qendrot të Zgjedhjeve, pasi kjo e fundit ka vendosur që të zhvendosë KZAZ-në 80-të në Dropull, dhe ta kalojë atë në Grapsh. Sipas, Ramë ky vendim i marrë ditën e hënë është një përpjekje, e ligë...
 • LSI denoncon të tjera raste dhune, kërkon shkarkimin e Haki Çakos

  Pasi dëgjoi rrëfimin e Blerim Çelës, koordinator i LSI-së në Fushë Krujë, i cili u dhunua me sende të forta dhe u kërcënua nga persona të paidentifikuar, ish-kreu i LSI-së Ilir Meta tha se përgjegjëse për këtë është policia dhe vetë Drejtori i Përgjithshëm, Haki Çako. Në reagimin zyrtar,...
 • LSI i përgjigjet Ruçit për shkarkimin e Metës

  Këtij paralajmërimi të Gramoz Rucit, LSI i është përgjigjur pa vonesë. Nënkryetari Luan Rama përforcoi deklaratën e Presidentit të zgjedhur Ilir Meta se nuk do të ketë dekret për asnjë qeveri që del me vota të vjedhura. Paralajmërimi i Ruçit erdhi pasi Ilir Meta, duke folur si President i...
 • LSI: Rilindja e tepsisë nuk mund të tjetërsojë ngjyrat e PS

  Në festën e 26- vjetorit të krijimi të PS, nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama nuk ka nguruar të urojë partinë nëpërmjet një statusi thumbues në rrjetin social Facebook. Rama shprehu mirënjohje për PS-në dhe kontributin e saj, por shfrytëzoi rastin për të ironizuar Rilindjen.  URIMI I...
 • Tahiri: Meta prijës i një lukunie të tërbuar që shan PS

  Saimir Tahiri, kryetari i Partisë Socialist për qarkun Tiranë nëpërmjet një postimin në Facebook, ka reaguar kundra deklaratave të nënkryetarit të LSI, Luan Rama, i cili sulmoi kreun e qeverisë. Tahiri akuzoi ashpër Ilir Metën, i cili edhe pse në rolin e Presidentit është rizhytyr si kryetar partie në...
 • Çako u përgjigjet akuzave të LSI

  “E ftoj zv.kryeministrin në cilësinë e njësisë së Task-Forcës të analizojë rolin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit që nuk mund të fshihet nën petkun politik. Karteli i drogës vazhdon të ketë në dorë Drejtorin e Policisë së Shtetit dhe po vazhdon ta përdorë”. Kësaj deklarate të...
 • Luan Rama: Na jepni besën për një votë për LSI

  Luan Rama ka kërkuar besën e pukianëve për të votuar LSI-në. Në një takim ku u prezantuan kandidatet për deputetë të kësaj force, Rama tha se duke votuar numrin 1, ata i japin LSI-së pushtetin, i cili në duart e saj do të jetë i gjithi për qytetaret. “Ne...
 • Luan Rama në Kukës: Fitorja e LSI-së shans edhe për socialistët dhe demokratët

    Gjatë një takimi elektoral në Kukës, Nënkryetari i LSI-së i ka bërë thirrje banorëve të qarkut të Kukësit që të votojnë numrin 1 në fletën e votimit pasi LSI është një shans për të gjithë dhe për këtë do të jetë forcë e parë në zgjedhjet e 25...
 • Rama: Rinia forca e LSI-së

  Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama është ndalur ne Malësinë e Madhe, ku prezantoi para të rinjve, kandidatët për qarkun e Shkodrës. Në prani të tre kandidatëve, Agron Çela, Dritan Ylli e Ritvana Rrukaj, Rama u shpreh se Lëvizja Socialiste për Integrim është forca politike që mbështet...
 • Vasili takon përfaqësues të komunitetit të artistëve

  Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me përfaqësues të komunitetit të artistëve, ku morën pjesë Kryetari i LSI-së, Petrit Vasili, nënkryetari i LSI-së, Luan Rama, kryesuesja e listës së kandidatëve për deputetë të qarkut të Tiranës, Klajda Gjosha si edhe Kryetari i Kuvendit,  Ilir Meta.  Në këtë takim...
 • LSI u përgjigjet PS –së e PD –së: Janë të çoroditur e në panik prej rritjes sonë

  Një ditë pas akuzave të Lulzim Bashës dhe disa eksponentëve të PS ndaj LSI, Nënkryetari Luan Rama tha se sulmet tregojnë panikun e tyre ndaj rritjes së LSI –së. “Prandaj të tjerët janë të shokuar dhe të çoroditur, në panik prej rritjes së LSI-së, të përçarë e të demoralizuar...
Emisione