Lutfi Dervishi

 • OPINION – CFARE FSHIHET NE LIBRIN KUNDER TRUMP?

  Të ftuar: Julian Zyla, Agim Nesho, Mirela Milori, Klevis Balliu, Berat Buzhala, Lutfi Dervishi Sonte në emisionin “Opinion” më një panel gazetarësh dhe analistësh është duke u folur për librin i cili ka tronditur botën. Bëhet fjalë për librin e autorit Michael Wolff, “Fire and Fury: Inside the Trump...
 • OPINION – KERCENIMI NDAJ VLAHUTIN DHE MEDIA!

  Të ftuar: Ergys Mertiri, Blendi Salaj, Arb Mazniku, Lutfi Dervishi, Mentor Kikia, Edmond Harizaj, Fari Balliu, Ylli Manjani Pjesë e debatit të sotëm në “Opinion” është bërë edhe letra mbështetëse e shkrimtarit tonë të madh Ismail Kadare për ambasadoren e BE, Romana Vlahutin e cila u gjend në mes...
 • OPINION – KU INFORMOHEMI TV, APO MEDIA ONLINE?

  Të ftuar: Berat Buzhala, Iris Luarasi, Jonila Godole, Redi Shehu, Mark Marku, Lutfi Dervishi Në emisionin Opinion janë publikuar disa të dhëna tepër domethënëse për informimin e njerëzve në botë dhe në Amerikë. Këto të dhëna kanë treguar se qytetarët amerikanë janë informuar më së shumti për zgjedhjet në televizionet...
 • OPINION – KU DO TE SHKOJE BEN BLUSHI?

  Të ftuar: Ben Blushi, Lutfi Dervishi, Fatos Hakorja, Artan Hoxha, Lorenc Vangjeli Kryetari i partisë Libra, Ben Blushi, i ftuar në emisionin Opinion ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me një projekt vendim të Komisionit Qëndron të Zgjedhjeve, që sipas tij synon të eliminojë atë dhe grupimin e tij...
 • OPINION – POLITIKE ME FACEBOOK!

  Të ftuar: Iris Luarasi,  Redi Shehu,  Armand Shkullaku,  Lutfi Dervishi,  Grida Duma,  Mark Marku, Berat Buzhala,  Arbi Mazniku Lidhja telefonike me Ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj  Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur nëpërmjet një lidhje telefonike në emisionin Opinion në TV Klan në lidhje me arrestimin e tij në...
 • OPINION – KUSH E PERGJON TELEFONIN TUAJ?

  Të ftuar: Ilir Kulla,  Klodiana Lala,  Artan Hoxha,  Arjan Dyrmishi,  Lutfi Dervishi,  Jordan Daci...
Emisione