majlinda bregu

 • Bregu në Provokacija: Luli bën gabime vazhdimisht, nuk e di nëse është i lehtë apo i djallëzuar

  “Mua më nxorrën nga Parlamenti se fillova ta shihja në mënyrë kritike 4 vjet më parë”. Kështu e nisi bisedën në studion e “Provokacija” në ABC News ish-deputetja dhe ish-ministrja demokrate Majlinda Bregu. Ajo pranon se nuk ishte zgjedhja e saj që të ishte jashtë Parlamentit, por mendon që...
 • “Pritshmëritë për Strategjinë e BE për Zgjerimin”

  Ditën e martë Komisioni europian pritet të prezantjë strategjinë e tij të zgjerimit me vendet e Ballkanit perëndimor. Në Shqipëri ekspertë të procesit të integrimit, e shohin atë si një rikthim të vëmendjes së Europës drejt rajonit dhe si një mundësi e cila nuk duhet humbur, veçanërisht për Shqipërinë,...
 • KUSH VJEN PER DREKE? – EMISIONI 72

  Të ftuar: Majlinda Bregu dhe Enkel Demi...
 • Video/ Majlinda Bregu flet për fëmijërinë

  Ndryshe nga ç’jemi mësuar ta shikojmë nëpër panele televizive nga ku flet për politikë apo çështje të tjera, sot politikania Majlinda Bregu ka sfiduar veten në kuzhinë. Bregu ishte e ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë” nga ku tha se është hera e saj e parë që gatuan...
 • Bregu shpjegon përse mungoi në festën e PD

  Në një reagim të saj, ish-ministrja Majlinda Bregu shpjegon mungesën në ceremoninë e 27-vjetorit të PD-së. Ajo thotë se ftesa ishte një formalitet për ‘qokë’ ndaj Lulzim Bashës ndaj nuk mund të bëjë ‘qokë’ në shtëpinë e saj. Sipas Bregut, kjo e sotmja nuk mund të jetë dita e...
 • Bregu: Basha të bëjë transparencë për kontratat e lobimit

  Për ish ministren e Integrimit Majlinda Bregu, akuzat e ngritura mbi Partinë Demokratike se me para të dyshimta ka lidhur kontrata lobimi në SHBA duke mos i deklaruar zyrtarisht, vë përpara përgjegjësisë Lulzim Bashën. Bregu tha se si ish-anëtare e kryesisë nuk ka asnjë dijeni për këto kontrata lobimi....
 • OPINION – A DO TE NDAHET SPANJA?; MASAKRA E LAS VEGAS-it!

  Të ftuar: Majlinda Bregu, Artan Shyti, Mirela Milori, Arjan Curri...
 • Emrat që do i mungojnë Parlamentit

  Kjo legjislaturë e re e parlamentit që ka nisur zytarisht këtë fundjavë ka sjellë emra të rinj dhe krejtësisht të panjohur në sallën e Kuvendit, të cilet kanë zëvendësuar figura të njohura dhe me peshë në jetën parlamentare. Padyshim emri që do t’i mungojë më shumë parlamentit është ai...
 • Demokratët e Tiranës: Të ndalet farsa e 22 korrikut

  Takimi me demokratët e Tiranës ishte i fundit ku Lulzim Bashës iu kërkua të ndalë farsën elektorale të zgjedhjeve për kryetarin e Partisë Demokratike pak orë përpara hapjes së kutive të votimit. Figura themeluese të Partisë Demokratike dhe qindra demokratë të mbledhur në sallën e Akademisë së Arteve i...
 • Gara në PD, Majlinda Bregu: Nesër nuk do të votoj

  Deputetja e Partisë Demokratike Majlinda Bregu nuk do të votojë ditën e nesërme në zgjedhjet e brendshme të Partisë Demokratike për zgjedhjen e kreut të kësaj force. Gjatë një takimi të grupit anti-Basha në sallën e Akademisë së Arteve në Tiranë, Bregu e cilësoi të paaftë Lulzim Bashën për...
 • Debate në mbledhjen e Kryesisë së PD, kërkohet shtyrja e zgjedhjeve për kryetarin

  Kryesia e Partisë Demokratike prej disa orësh zhvillon mbledhje në selinë blu për kandidaturat që do të garojnë për kryetar të PD. Mbledhja drejtohet nga dy nënkryetarët demokratë Edmond Spaho dhe Edi Paloka, ndërsa Lulzim Basha nuk është i pranishëm. Gjatë diskutimeve ka pasur debate mes grupit anti-Basha dhe...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 574

  HENRI CILI vs MAJLINDA BREGU Dorëheqja e Lul Bashës. Pro dhe Kundër JULIAN ZYLA, BATON HAXHIU, ARMAND SHKULLAKU Edi Rama i shpartalloi të gjithe. Po tani? MASSIMO LIVOLSI – ‘Solarin’, cel me i sigurt ne bote tani edhe ne Shqiperi GUIDO BASSI – Mjeku ortoped në spitalin Amerikan INGRID...
 • Bregu kundër Bashës: Gabim të bëhen zgjedhjet tani, pa asnjë garanci për rivalët

  Ish-ministrja e Integrimit dhe deputetja e PD-së në tri legjislatura, Majlinda Bregu, ka theksuar se zgjedhjet brenda partisë në muajin korrik, në një kohë që askush se ka mendjenaty, e për më tepër pa garanci për rivalët e Bashës që do të garojnë, janë ngabim i madh. Një ditë...
 • Bregu: Jashtë listës së atyre që nuk deshën zgjedhjet

  Një kapitull të mbyllur të jetës së saj politike e quan Majlinda Bregu moskandidimin e saj në listat e deputetëve të Partisë Demokratike për zgjedhjet e 25 qershorit. Ish-ministrja, një zë kritik i lidershipit aktual të selisë blu thotë se mbeti jashtë atyre që nuk donin që PD të...
 • Bregu: Pse nuk zgjodha heshtjen dhe vendosa të flas hapur

  Deputetja e Partisë Demokratike Majlinda Bregu ka reaguar në rrjetin social Facebook lidhur me marrëveshjen mes qeverisë dhe kreut të opozitës Lulzim Basha. Ish- ministrja e Integrimit thotë se, nëse partia Demokratike do i kishte thënë me parë, PO, porpozimit do kishin më shumë kohë për tu përgatitur dhe...
 • Bregu: S’mbahet mend hera e fundit kur u mblodh grupi i PD

  Një ditë pasi doli kundër bojkotit të zgjedhjeve parlamentare të 18 Qershorit nga Partia Demokratike, deputetja demokrate, Majlinda Bregu ka reaguar sërish. Në një tjetër postim në rrjetet sociale, Bregu falenderon të gjithë ata që treguan mbështetje gjatë orëve të fundit, ndërsa shprehet keqardhur për reagimet negative. “Faleminderit të gjithë...
 • Basha mbledh në 18:30 Grupin Parlametar

  Partia Demokratike do të mbledhë Grupin Parlamentar në orën 18:30 të pasdites së sotme në selinë blu. Kjo mbledhje vjen pas kritikave që tre deputetët Jozefina Topalli, Majlinda Bregu dhe Eduart Selami bënë ndaj Kryetarit Basha për mos mbledhjen e strukturave të partisë. Bregu e Selami u shprehën dje...
 • Bregu: Ju tregoj “pse-në” e debatit në partinë time

  Deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu, përmes një postimi të bërë në Facebook, ka hedhur dritë mbi debatin e djeshëm të ndodhur brenda mbledhjes me dyer të mbyllura të Grupit Parlamentar të PD-së. Përmes këtij postimi, Bregu ka dënuar qëndrimin e mbajtur nga Kryetari Basha pas humbjes së zgjedhjeve...
Emisione