Manchester United

 • Rashford, heroi i Manchester United

  Marcus Rashford ishte heroi i Manchester United në çerekfinalen e kthimit me Anderlecht. Sulmuesi i ri realizoi në minutën e 107 duke i dhënë fitoren 2 – 1 Djajve të Kuq. Më parë Rashford kishte dhënë pasimin në golin e Mkhitaryan. Një kualifikim i vështirë në gjysmëfinale që nuk...
 • Tragjedi për “Djajtë e Kuq”, mbi 30 tifozë dyshohen të vdekur

  Mbi 30 tifozë të Manchester United dyshohen të kenë humbur jetën, pasi një tel elektrik ra mbi, ndërkohë që po ndiqnin skuadrën e tyre një natë më parë në Nigeri. Sipas mediave britanike, me dhjetëra të tjerë dyshohet se kanë mbetur të plagosur pasi teli eletrik ra mbi tifozët,...
 • Miliardat e Premier League

  Manchester United dhe Manchester City janë dy klubet me kontributin më të madh në rekordin financiar të të ardhurave që Premier League ka vendosur për sezonin e shkuar. 3.6 miliard pound fitim kanë pasur 20 klubet e shkallës më të lartë të futbollit anglez. Pjesëmarrja e dy klubeve të...
 • Manchester United mposht Chelsean

  Do të kishte dashur që skuadra e tij të fitonte më thellë megjithatë, 2-0 ndaj Chelsea kryesues është një rezultat më se i kënaqshëm për Jose Mourinhon. Në “Old Trafford”, Chelsea u ndal dhe tashmë rrezikon edhe titullin pasi ka pranë me 4 pikë Tottenham. Vetëm 7 minuta lojë...
 • Çerekfinalistët e Europa League

  Europa League njohu çerekfinalistët e këtij sezoni. Manchester United nuk e pati të lehtë të fitonte 1 – 0 me Rostov, që nuk plotësonte stolin për shkak të dëmtimeve dhe pezullimeve. Golin e vetëm në këtë sfidë e shënoi Mata në pjesën e dytë. Ndeshja e parë kishte përfunduar...
 • Chelsea shkon në gjysmëfinale

  Chelsea është kualifikuar në gjysmëfinalen e Kupës së Federatës, pas fitores 1 – 0 me Manchester United në Londër. Ekipi i Contes siguroi suksesin me golin e Kantes, në fillimin e pjesës së dytë. Rivalët ishin me një futbollist më pak, pasi Herrera mori të verdhin e dytë në minutën...
 • Europa League, fiton Manchester United

  Manchester United fitoi 3 – 0 takimin e parë me Saint-Etienne i vlefshëm për fazën e 1/16 të Europa League mbrëmë në “Old Trafford”. Zlatan Ibrahimovic vendosi këtë sfidë, pasi shënoi të gjithë golat. Pas këtij suksesi sulmuesi suedez nuk i kurseu batutat. Zlatan Ibrahimovic, futbollist i Manchester United:...
 • Manchester United ofertë të re për De Gea

  Manchester United ka bërë një lëvizje që nga mediat spanjolle është konsideruar goditje aty ku të dhëmb më shumë ndaj Real Madrid. E përditshmja Daily Star ka publikuar lajmin se zyrtarët e klubit kanë thirrur në një takim portierin De Gea për ti bërë një ofertë të parefuzueshme në...
 • Guardiola humb shpresat për titullin

  Pa humbjes së thellë 4-0 në Gudison Park, me Everton duket se shpresat e Pep Guardilas për të fituar titullin kampiona në premierleague janë shuar. City u shpartallua nga evertoni duke qëndruar tashmë 10 pikë lagr nga vendi i parë në renditje, Chelsea. Guardiola i cili ka fituar shumë...
 • Dybala është në planet e Real Madrid

  Paulo Dybala mund të ketë vetëm një destinacion nëse largohet nga Juventus. Kjo është hipoteza që ngre gazeta “Marca”. E përditshmja sportive spanjolle nga ana tjetër shton se nuk do të ketë asnjë lëvizje para takimit të përfaqësuesve të lojtarit dhe drejtuesve të Juventus ku do të flitet për...
 • Hysaj vëzhgohet nga ekipet angleze

  Ekipet e njohura të Premier League po i kushtojnë vëmendje paraqitjeve të Elseid Hysajt. Pas Manchester United janë edhe rivalët e City që po konsiderojnë mundësinë që të hyjnë në garë për mbrojtësin shqiptar, i cili luan me Napolin. Sipas gazetës “Daily Star” tek United vihet në dyshim kalimi...
 • City skualifikohet nga League Cup

  Manchester United, mori hak ndaj City për humbjen në kampionat, duke e eliminuar nga gara për League Cup. Juan Matta është shpëtimtari i skuadrës por edhe i trajnerit Mourinho me golin e shënuar në fillim të pjesës së dytë. Fitorja ishte një përgjigje edhe për situatën jo të mirë...
 • Chelsea mund thellë Manchester United

  Chelsea poshtëroi Manchester United duke e mundur 4 – 0 në takimin e luajtur në Londër. Antonio Conte arriti një sukses të rëndësishëm përballë Jose Mourinho. Triumfi i Chelsea nisi që në sekondat e para me golin e Pedros, më pas realizuan edhe Kahill, Hazard e Kante. Me këtë...
 • Hysaj tek Manchester United?

  Revista e përmuajshme britanike “Shoot”, e sheh Elseid Hysajn si një prej tre futbollistëve të serie A që mund të ndjekë Paul Pugba tek Manchester United. Sipas saj, Hysaj është një prej mbrojtësve më të mirë të kampionatit italian. Futbollisti i përfaqësueses shqiptare shihet si opsion i trajnerit Mourinho...
 • Manchester United pëson humbjen e tretë radhazi

  Manchester United po kalon ditë të vështira me humbje të njëpasnjëshme. Skuadra e Jose Mourinho u mund me rezultatin 3 – 1 nga Watford, që nuk festonte përballë Djajve të Kuq prej 30 vitesh. Një sukses i kërkuar me ngulm nga ekipi i Walter Mazzarri i vendosur në minutat...
 • Takon yjet e “Manchester United” dhe më pas ndërron jetë

  Një 73-vjeçar ka realizuar dëshirën e tij të fundit para se të vdiste. Paddy Lawler, i cili ndodhej në shtratin e vdekjes, u vizitua në shtëpinë e tij nga 4 yjet e “Manchester  United”, Marcus Rashford, Jesse Lingard, Ashley Rinj dhe Timothy Fosu-Mensah. Këta të fundit i’u përgjigjën thirrjes...
 • Pogba: Jam i lumtur për kthimin në Old Trafford

  Paul Pogba është një lojtar i Manchester United. Transferimi i mesfushorit francez u zyrtarizuar nga klubi anglez. Pogba firmosi një kontratë 5-vjeçare sipas klubit. Manchester United do të paguajë 120 milionë euro te Juventus për 23-vjeçarin, sipas mediave vendase. Në këtë shumë përfshihet edhe komisioni i menaxherit Mino Raiola....
 • Pogba shkon te Manchester United

  Paul Pogba do të luajë prej sezonit të ardhshëm me Manchester United. Konfirmimi erdhi nga klubi anglez, ku vite më parë mesfushori ishte pjesë e skuadrës së të rinjve. Bisedimet ishin të gjata rreth detajeve të kontratës. Mediat shkruajnë se transferimi nga Juventus te Manchester United do të kushtojë...
 • Manchester United fiton Kupën e Anglisë

  Jose Mourinho fitoi trofeun e parë me skuadrën e re. Ai udhëhoqi Manchester United në triumfin ndaj Leicesterit në Superkupën e Anglisë. Golin vendimtar përballë kampionëve britanikë e shënoi ai që erdhi gjatë verës nga Parisi, suedezi Zlatan Ibrahimoviç. United kaloi në epërsi me anë të Jesse Lingard në minutën...
 • Manchester United ofertë të çmendur për Paul Pogba

  Një ditë pas lajmit të publikuar në mediat spanjolle se Real Madrid ka hyrë në garë për Paul Pogba, klubet më të mëdhenj të Europës kanë nisur ankandin për mesfushorin francez. Manchester United tregoi edhe një herë se kërkon t’i plotësojë me çdo kusht dëshirën trajnerit José Mourinho, duke...
Publicitet


Emisione