Maratona e Kenges

 • Poliçani dhe Belshi mirëpresin “Maratona e Këngës”

  “Maratona e Këngës” vijon udhëtimin e saj në qytetet shqiptare, ku ndalesa e radhës ka qenë Poliçani dhe Belshi.  Nga Shkodra, artistët dhe stafi i produksionit artistik i këtij eventi, kanë zbritur drejt jugut. Ishte hera e parë në historinë shumëvjeçare të “Maratonës së Këngës” që skena instalohej në...
 • Nga Kruja në Shkodër me “Maratona e Këngës”

  Një vit më parë në Krujë artistët shqiptarë morën premtimin se “Maratona  e Këngës” do të kthehej në një ngjarje kulturore tradicionale për qytetin. Dhe ashtu ndodhi. Mijëra qytetarë iu bashkuan projektit të madh muzikor të verës brenda mureve të kalasë. Një vit më parë “Maratona e Këngës” në Krujë...
 • Maratona, nga Devolli në Myzeqe

  Maratona e këngës ka mbyllur javën më të plotë të koncerteve në qytete. Disa etapa ditë pas dite ka ndjekur ekipi i artistëve që janë pjesë e eventit më masiv të kësaj vere. Pas përmbylljes në Fier, Maratona ka udhëtuar drejt Devollit. Ka qenë qendra e zonës, qyteti i...
 • “Maratona e Këngës” në Vlorë

  Ndalesa e radhës së  “Maratona e Këngës” ishte në qytetin e Vlorës. Në sheshin e qytetit,  aty ku nis “Lungomare”, këngëtarët e traditës dhe muzikës moderne i dhuruan vlonjatëve dhe pushuesve të shumtë një mbrëmje të mbushur me muzikë të bukur shqiptare. Edhe këtë herë, në Vlorë, nuk mungoi...
 • “Maratona e Këngës” ndez Gjirokastrën

  Gjirokastra ka qenë qyteti i radhës që ka pritur “Maratonën e Këngës” në fundjavë. Spektakli që shoqëroi mbrëmjen, përkoi me ditën e UNESCO -s, pasi 12 vjet më parë ky qytet ka patur fatin për t’u bërë pjesë e kësaj trashëgimie dhe qysh atëherë, qytetarët gjejnë mënyrën më të...
 • Nis “Maratona e Këngës” në sheshet e qyteteve

  “Maratona e Këngës”, koncerti më i dashur dhe më masiv për shqiptarët ka startuar edicionin e tij të nëntë. Qyteti antik i Durrësit ishte përzgjedhur si ndalesa e parë nga Televizioni Klan, Promotor dhe Qendra Sot për të Ardhmen. Nën kujdesin e Bashkisë së këtij qyteti, 35 artistë shqiptarë...
 • Sot në Tv Klan, “Maratona e Këngës” në Divjakë

  Sonte në mbrëmje, në orën 21:00 do të keni mundësinë të ndiqni “Maratonën e Këngës” në Divjakë. Një tjetër spektakël dhe një tjetër qytet që ofron një pritje emocionuese për “Maratonën e Këngës”. Surpriza e “Maratonës së Këngës” në mbrëmjen e së mërkurës e kishte emrin Divjakë. Qyteza afër Adriatikut e pranë...
 • Durrësi, takimi i radhës me “Maratonën e Këngës”

  Durrësi i bëri një pritje të bukur “Maratonës së Këngës” në mbrëmjen e së Mërkurës. Këtë here, artistët udhëtuan aty ku gjurmët e qytetërimit të lashtë i sheh në çdo kënd, aty ku aroma dhe zhaurima e detit freskon stinën e nxehtë. Mijëra durrsakë dhe pushues kënduan e kërcyen deri...
 • Sot në Tv Klan, “Maratona e Këngës” në Bilisht

  Sonte në mbrëmje, në orën 21:00 do të keni mundësinë të ndiqni “Maratonën e Këngës” në Bilisht. Një tjetër spektakël dhe një tjetër qytet që ofron një pritje emocionuese për “Maratonën e Këngës”. Një tjetër rekord vendoset në sheshin e Bilishtit përsa i përket Maratonës së Këngës. Muaji Gusht nuk mund të kishte...
 • Sot në Tv Klan, “Maratona e Këngës” në Berat

    Sonte në mbrëmje, në orën 21:00 do të keni mundësinë të ndiqni “Maratonën e Këngës” në Berat. Një tjetër spektakël, një tjetër qytet që ofron një pritje emocionuese për “Maratonën e Këngës”. Ka qenë Berati, qyteti 2000 vjeçar, djepi i muzikës tradicionale, ai që priti kastin e këngëtarëve pjesëmarrës në edicionin e...
 • Sot në Tv Klan, “Maratona e Këngës” në Lushnje

  Sonte në mbrëmje, në orën 21:00 do të keni mundësinë të ndiqni “Maratonën e Këngës” në Lushnje. Nga Veriu në Jug, nga Lindja në Perëndim, nga stacioni i fundit në Bilisht të Devollit, “Maratona e Këngës” është zhvendosur në zemër të Myzeqesë, pikërisht në qytetin e Lushnjes. Një kast i panumërt...
 • Saranda mirëpret “Maratonën e Këngës”

  Nuk mund të mungonte, “Maratona e Këngës”, edhe në perlën e jugut, buzë Jonit, në qytetin e Sarandës. Këtë vit Saranda ishte e tejmbushur nga turistë shqiptarë e të huaj, dhe si dëshmi e këtij frekuentimi të jashtëzakonshëm turistik, ishte edhe skena e Maratonës. Mijëra admirues të këngës, qëndruan...
 • Sot në Tv Klan vjen “Maratona e Këngës” në Krujë

  Sonte në mbrëmje në orën 21:00 do të keni mundësinë të ndiqni “Maratonën e Këngës” në Krujë. Si asnjëherë tjetër, qyteti legjendar i Krujës ka pritur mijëra e mijëra qytetarë, por nuk kanë munguar në këtë event edhe pushuesit e turistët, të cilët janë ngjitur brenda mureve për të ndjekur...
 • “Maratona e Këngës” në Fier, vjen sonte në ekranin e Tv Klan

  “Maratona e Këngës” në qytetin e Fierit do të vijë për të gjithë teleshikuesit e ekranit të Televizionit Klan, sot në orën 21.00. Në kuadrin e një javë të mbushur me aktivitete, nën logon Fieri International Fest, të enjten e shkuar në zemër të qytetit përformuan rreth 30 artistë të muzikës...
 • Maratona e Këngës në Velipojë, vjen sot në Tv Klan

  Maratona e Këngës në Velipojë do të vijë për të gjithë teleshikuesit e ekranit të Televizionit Klan, sot në orën 21.00. Plazhi i shkodraneve, por edhe i gjithë shqiptareve, Velipoja, ka qenë stacioni i katërt i Maratonës se Këngës ku mbi 30 artistë kanë ofruar emocione duke kënduar për...
 • “Maratona e Këngës” ndez Elbasanin

  Ndalesa e radhës për “Maratonën e Këngës” ka qenë qyteti i Elbasanit. Artistët më të mirë shqiptarë dhe ata të rinj, kanë ndezur skenë e qytetit të Shqipërisë së Mesme, me muzikë dhe shumë entuziazëm. Me qindra qytetarë kishin dalë në shesh, për t’ju bashkuar artistëve duke duartokitur dhe...
 • “Maratona e Këngës” ndalet në Pogradec, 35 këngëtarë ndezin qytetin e romancave

  Nga deti i Vlorës në liqenin e Pogradecit. Maratona e Këngës ka udhëtuar nga perëndimi në lindje dhe bashkë me të, të gjithë artistët e këngës shqiptare, që janë bërë pjese e turit më popullor të muzikës. Edhe në qytetin e romancave të dashurisë, pranë Hotel Enkelanës, janë ngjitur...
 • Rikthehet “Maratona e Këngës” në sheshet e qyteteve

  Pas katër vitesh mungesë rikthehet “Maratona e Këngës”, një nga ngjarjet e rëndësishme të muzikës shqiptare. Koncerti, festa e qyteteve në sezonin turistik, do të sjellë te publiku artistët më të suksesshëm të momentit dhe hitet e tyre në sheshet e qyteteve dhe në ekranin e Televizionit Klan. Elbasani...
Emisione