Marjana Kondi

 • Marjana Kondi: Babai më la 3 vjeçe, e ritakova kur isha 50

  Emocione të forta janë përjetuar këtë të hënë në spektaklin “Në kurthin e Piter Pan”, në Televizionin Klan, ku aktorja e humorit Marjana Kondi foli për mungesën e babait në jetën e saj dhe rëndësinë e nënës. “Unë marrëdhëniet me babanë tim nuk i kam patur siç i keni...
 • “Për herë të fundit putha Robert Ndrenikën: Nuk e kisha bërë ndonjëherë e shkreta…”

  Ende pa u rehatuar mirë, Marjana Kondi e gjeti veten përballë pyetjeve “pikante” të fëmijëve. Aktorja e humorit, e ftuar këtë të hënë në spektaklin “Në kurthin e Piter Pan”, në Televizionin Klan, u pyet për puthjen e saj të parë. Por kur Kondi tha se nuk e mbante mend,...
 • “Djallëzorët” e censuruar, premierë në Tiranë

  Tetë regjisorë, shtatë italianë dhe shqiptarja Madi Selimi kanë bashkuar gjithë eksperiencën e tyre për të sjellë eksperimentin komunist, që Mikhail Bugakov shkroi midis viteve 1924-1925. Nga tre tregimet e censuruara nga regjimi i asaj kohe në Rusi, ekipi i regjisorëve që identifikohen si “kolektivi 38”, të parin që...
 • Regjisorja Najada Elmazi sjell “Komedi në errësirë”

  Dramaturgu britanik Peter Shaffer pas premierës me “Equus” rikthehet në skenën shqiptare me një tjetër vënie për herë të parë. “Komedi në errësirë” quhet vepra dhe regjisorja Najada Elmazi sjell historinë e piktorit Brindsley Miller dhe të fejuarës së tij, Carol. Për t’i bërë përshtypje vjehrrit kolonel dhe milionerit...
 • XING ME ERMALIN – EMISIONI 27

  Të ftuar: Ronela Hajati, Marjana Kondi...
Emisione