Mark Marku

 • OPINION – RAMA DHE XHAFA THYEJNE HESHTJEN!

  Të ftuar: Mark Marku – Petagog Lorenc Vangjeli – Analist Atan Hoxha – Analist Klodiana Lala – Gazetare Mustafa Nano – Gazetar   Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, të mërkurën, është shprehur se punonjësit e Policisë së Shtetit e kanë të vështirë të kontrollojnë emrin e Agron Xhafës në...
 • OPINION – ÇFARE PO NDODH ME FATMIR XHAFAJN?

  Të ftuar: Prenç Zogaj – Analist Mark Marku – Petagog Alfred Peza – Gazetar Armand Bajrami – Gazetar Fatos Hakorja – Gazetar Gazetari i AbcNews, Armand Bajrami, të martën, deklaroi se Prokuoria për Krimet e Rënda ka nisur një verifikim pasuror për Agron Xhafaj, i dënuar për trafik droge...
 • OPINION – SHKARKOHET PROKURORI I TAHIRIT; TE PANJOHURAT E LUFTES SE DYTE BOTEROR!

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Lorenc Vangjeli – Analist Mark Marku – Petagog Basir Çollaku – Gazetar Drejtuesi i emisionit “Xhungel”, Artan Hoxha është shprehur se shkarkimi i Prokurorit të Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj është bërë me ndërhyrje të ambasadës amerikane. Hoxha tha të mërkurën në studion...
 • OPINION – A DO TE BURGOSET SAJMIR TAHIRI?

  Të ftuar: Mark Marku – Petagog Alfred Peza – Gazetar Artan Hoxha – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Robert Rakipllari – Gazetar Preç Zogaj – Analist Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar dorëzimin e mandatit të deputetit nga Saimir Tahiri, duke e konsideruar akt dinjitoz. Në një intervistë për emisionin...
 • OPINION – “RIKTHIMI” I TAHIRIT DHE ORNELA VORPSI NE DEBATIN PER RAMEN; RAMA THELB APO FASADE?

  Të ftuar: Preç Zogaj – Analis Mustafa Nano – Gazetar Iris Luarasi – Pedagoge Grida Duma – Deputete e PD-së Belina Budini Pedagoge Mark Marku – Analist Alfred Peza – Gazetar Në lidhje telefonike: Sajmir Tahiri   “Rikthimi” i Tahirit dhe Ornela Vorpsi në debatin për Ramën! “Nuk ka bir nënë dhe bir...
 • OPINION – KUKESI NDEZ POLITIKEN E TIRANES!

  Të ftuar: Klodita Ferhati –  Deputete e PS-së Bashkim Shehu –Kryetar i Bashkisë së Kukësit Mark Marku – Gazetar Lorenc Vangjeli –Gazetar Armand Bajrami –Gazetar Desada Metaj – Lidhje direkte nga protesta perballe Drejtorise se Policise Kryebashkiaku i Kukësit Bashkim Shehu i ftuar në emisionin Opinion është shprehur se Rama nuk...
 • OPINION – PD, FAKTE TE REJA PER ÇESHTJEN HABILAJ; VETINGU SI DO TE ZBULOHEN TE KORRUPTUARIT?

  Të ftuar: Ylli Manjani – Ish-Ministër i Drejtësisë Artan Hoxha – Gazetar Alfred Peza – Ish-Deputet i PS-së Mark Marku – Petagog Enkeled Alibeaj – Deputet i PD-së Sokol Hazizaj – Jurist  Artan Lame – Drejtor i ALUIZni-t   PD, fakte te reja për çështjen Habilaj! Deputeti i Partisë...
 • OPINION – PARA RUSE APO KURTH NDAJ OPOZITES?

  Të ftuar: Mustafa Nano – Gazetar Mark Marku – Analist Alfred Peza – Deputet i PS-së Artan Hoxha – President “Tirana Business University” Preç Zogaj – Analist Lorenc Vangjeli – Gazetar Në prag të fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, Partia Demokratike e udhëhequr nga Lulzim Basha...
 • OPINION – A PO DESHTON ARSIMI NE SHQIPERI?

  Të ftuar: Kejdi Mehmetaj, Sulo Haderi, Mark Marku, Besa Shahini, Ervin Demo, Luçiano Boçi Pedagogu: Mark Marku të martën në darkë është shprehur se kushtet e arsimit në Shqipëri, janë në një gjendje katastrofike. Marku tha në studion e emisionit ‘Opinion’, se arsimi i lartë në Shqipëri është në...
 • OPINION – CFARE DO TE NDODHE NE PROTESTEN E OPOZITES; ROBERTO TORRICELLI!

  Të ftuar: Mustafa Nano, Alfred Peza, Lorenc Vangjeli, Armand Shkullaku, Preç Zogaj, Mark Marku Kreu  demokrat Lulzim Basha ka folur në emisionin “Opinion” lidhur me organizimin e protestës së opzitës më 27 janar. “Protesta s’bëhet për PD-në, as për karriget tona. Protesta bëhet për drejtësinë e barabartë për të gjithë,...
 • OPINION -KUSH ESHTE MINISTRI ME I PELQYER I QEVERISE?

  Të ftuar: Armand Shkullaku, Dashamir Shehi, Mark Marku, Alfred Peza, Iris Luarasi, Mustafa Nano   Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi ka diskutuar sot në Opinion lidhur me arritjet e listuara nga Kryeministri Rama gjatë 100 ditëve të para dhe gjatë vitit 2017, të listuara prej tij gjatë zhvillimit të...
 • OPINION – PIKEPYETJE TE REJA PER CESHTJEN TAHIRI; PERPLASJA BERISHA-LU!

  Të ftuar: Artan Hoxha, Alfred Peza, Mustafa Nano, Fatos Hakorja, Mark Marku, Preç Zogaj Emisioni Opinion, ka publikuar sot një pjesë nga përgjimi i realizuar nga italianët ndaj Moisi Habilajt dhe grupit të tij, kryer brenda një automjeti ne Itali. Në përgjimin e zbardhur, Moisi Habilaj dëgjohet të përmendë emrin...
 • OPINION – MOTI, SITUATA EMERGJENTE; SEKUESTRIMI I PRONAVE TE BALILAJT; GOMONIA E DROGES!

  Të ftuar: Mark Marku, Fatos Hakorja, Artan Hoxha, Fatos Hakorja, Lorenc Vangjeli, Preç Zogaj, Armand Bajrami, Lutfi Minxhozi; Lidhje direkte me: Tanja Porja Sekuestrimi i pronave të Balilajt! **** Kush e kishte gomonen e drogës? Policia bregdetare greke arriti të kapë një gomone me një sasi të konsiderueshme kanabisi...
 • OPINION – LIDHJET E KRIMIT ME POLITIKEN!

  Të ftuar: Mark Marku, Basir Çollaku, Klodiana Lala, Lorenc Vangjeli, Mustafa Nano Lidhje direkte me: Erisa Zykaj Gazetarja Erisa Zykaj, mbrëmjen e sotme, ka deklaruar në emisionin “Opinion”, se BE nga Shqipëria pret arrestime në fillim të vitit. Zykaj tha se vende të ndryshme të BE-së kanë qarkulluar informacione sekrete në...
 • OPINION – C’PO NDODH MES RAMES DHE MEDIAVE?

  Të ftuar: Ermal Hasimja, Neritan Sejamini, Mark Marku, Eni Vasili, Baton Haxhiu, Henri Çili, Mustafa Nano Sonte në emisionin “Opinion” është duke u diskutuar për: “Çfarë po ndodh mes Ramës dhe mediave”. Në një panel gazetarësh dhe analistësh ka një debat mes atyre që e mbrojnë dhe e kritikojnë Ramën...
 • OPINION – C’PO NDODH MES RAMES DHE TAHIRIT?

  Të ftuar: Preç Zogaj, Mark Marku, Ervis Iljazaj, Mustafa Nano, Fatos Klosi Gjykata e Katanias në dosjen prej më shumë se 416 faqesh që vulosi fatin e Moisi Habilajt dhe bandës së tij, përmend edhe emrin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Për ish-drejtuesin e Shërbimit Informativ, Fatos Klosin, kjo...
 • OPINION – BASHA DHE KRYEMADHI PER PARLAMENTIN; VRASJA NE LUSHNJE; LORIK CANA!

  Të ftuar: Mark Marku, Artan Hoxha, Lorenc Vangjeli, Mustafa Nano, Ferdinand Dervishi Lidhje direkte me Monika Kryemadhi dhe Lulzim Basha Në një lidhje të drejtpërdrejtë për emisioni ‘Opinion’ kryetarja e LSI ka kritikuar ashpër kryeministrin Edi Rama për ofendimin që bëri ndaj ish kryeministrit Berisha. Kryemadhi e ka quajtur...
 • OPINION – SHPERTHEN LUFTA NE PD!

  Të ftuar: Armand Shkullaku, Dashamir Shehi, Artan Hoxha, Lorenc Vangjeli, Mark Marku, Çim Peka, Ervis Iljazi I ftuar në emision “Opinion” gazetari Armand Shkullaku është shprehur se kjo situatë përplasjesh në Partinë Demokratike pritej pas humbjes së thellë në zgjedhje. Shkullaku është shprehur se për atë që Basha luftoi...
 • OPINION – SI VOTUAN SHQIPTARET?

  Të ftuar: Baton Haxhia, Aleksandër Frangaj, Armand Shkullaku, Artan Hoxha,  Mark Marku, Artur Zheji Drejtori i Televizionit Klan Aleksandër Frangaj, i ftuar në emisionin “Opinion” ka kritikuar ashpër kreu u Partisë Demokratike Lulzim Basha. Ai tha se kjo më shumë se fitore e Partisë Socialiste është humbje e PD...
 • OPINION – RAMA-BASHA KUNDER METES, PERSE?

  Të ftuar: Mark Marku, Artur Zheji, Armand Shkullaku, Lorenc Vangjeli, I ftuar në emisioni “Opinion” profesor Mark Marku është shprehur se pjesa më e kalbur e qeverisë ishte ajo e PS dhe jo e LSI. Marku tha se edhe LSI ka përgjegjësit e saj, por pjesa më e madhe...
Emisione