Meyrem Uzerli

 • Video nga vaska i kushton shtrenjtë aktores turke

  Vazhdon tatëpjeta në karrierën e aktores së famshme turko-gjermane, Meyrem Uzerli.  Pasi hyri fuqishëm në treg në vitin 2011 si një prej aktoreve më të dashura në vend, me shkëlqimin në serialin “Sulejmani i Madhërishëm”, tashmë lajmet e këqija për të s’kanë fund. Pas disa dështimeve në seriale, tashme...
 • Zbulohet partnerja e Ezelit në filmin e ri

  Është zbuluar aktorja që do të luajë përkrah Kenan Imirzalioglusë në filmin e ri “Cingoz Recai”. Është Meyrem Uzerli, aktorja e njohur në Shqipëri si Hyrremi e serialit “Sulejmani i Madhërishëm”, ajo që do të paraqitet në krah të tij. Imirzalioglu i njohur për rolin e Ezelit në Shqipëri,...
 • “Ana Tjetër” e Kahramanit

  Kahramani i serialit “Një Pjesë e Imja” vjen siç nuk e keni parë kurrë më parë. “Haberturk” ka publikuar fotot e para të “Ana Tjetër”, një film nga Ozcan Deniz, i cili ndan rolet kryesore me aktoret bukuroshe Meryem Uzerli (e njohur për rolin e sulltaneshës Hurrem) dhe Asli...
 • Mesazhi prekës i Hyrremit për fëmijët e vrarë në Siri

  Vrasja me armë kimike të martën e dhjetëra personave në Siri, mes të cilëve shumë fëmijë, ka prekur njerëzit anekënd botës. Si kundërpërgjigje ndaj kësaj, Presidenti Trump urdhëroi ushtrinë amerikane të bombardonte regjimin e Asadit. Ndërkohë, artistët kanë gjetur një mënyrë tjetër solidarizimi me viktimat, veçanërisht ato fëmijë. Aktorja...
 • Foto/ “Hurremi” prezanton vajzën në datën e lindjes

  Aktorja e famshme turko-gjermane, Meyrem Uzerli, ka prezantuar “dashurinë më të madhe”, vajzën e saj që mbush 3-vjeçe. Lara është vajza që Uzerli, e njohur në Shqipëri si Hurremi e “Sulejmanit të Madhërishëm”, ka nga martesa me Can Atesin. Bashkangjitur me foton e vajzës, aktorja ka shkruar edhe një...
 • Me çfarë po merret “Sulltanesha Hyrrem”?

  Aktorja e njohur turko-gjermane Meyrem Uzerli është kthyer para publikut me një projekt të ri, pas përfundimit të serialit “Mbretëresha e Natës”. 33-vjeçarja u bë shumë popullore në Amerikën Latine, Lindjen e Mesme, Evropën Lindore dhe në Ballkan me serialin “Sulejmani i Madhërishëm” ku luajti rolin e Sulltaneshës Hyrrem....
Emisione