Monako

  • Barça, të eliminuar por krenarë

    Kur urimet për kualifikimin vijnë pikërisht nga skuadra që u skualifikua e cila pretendonte edhe finalen, Juventus shpreson ta shohë veten në finalet e Champions League. Me një postim në profilin zyrtar në Twitter, Barcelona uroi mbrëmjen e djeshme Juven për kualifikimin në gjysmëfinale. Përballje e fortë dhe rezultat...
  • Shqiptari ther me thikë kuzhinierin italian dhe më pas…

    Një ngjarje e rëndë është shënuar në një restorant italian në Monako. Një shqiptar ka therur me thikë kuzhinierin italian dhe më pas është dorëzuar në polici. Sipas mediave italiane, shqiptari është Rikard Nika, 30 vjeç dhe jetonte në Bordighera-s, komunë në Itali. Ngjarja ka ndodhur pasditen e së...
Emisione