ndalohet

 • Goditet “Mafia” e tokave të Spillesë

  Një  rrjet funksionarësh dhe ish-zyrtarësh lokalë në piramidën e të cilës ishte nënprefekti i Tiranës për Kavajën, Fatos Kaja, janë marrë të pandehur nga Prokuroria me akuzën e tjetërsimit të pronave, falsifikimit të dokumenteve dhe shpërdorimit të detyrës. Kaja konsiderohet si truri i kësaj skeme korruptivve që çoi në...
 • Korrupsioni, ndalohet avokati

  Ditën e sotme Gjykata e Shkodrës ka ekzekutuar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda Tiranë, ndaj avokatit Gjon Lepuri. Gjykata ka caktuar si masë Sigurimi personal ”Arrestin në shtëpi“ si i dyshuar për veprën penale të “Korrupsioni aktiv i gjyqtarit, prokurorit dhe i funksionarëve...
 • Në këtë vend pirja e duhanit është e paligjshme

  Presidenti i Turkmenistanit ka ndaluar me ligj shitjen e të gjitha produkteve të duhanit. Një rregull i ri ndalon shitjen e të gjitha produkteve të duhanit dhe dyqanet do të përballen me gjoba prej rreth 1,200 paundësh, nëse ato kapen duke shitur cigare. Sipas faqes online Chrono-TM, raportohet se...
 • Dhuna mes tifozëve në Marsejë, autoritetet marrin masa të ashpra

  Autoritetet franceze kanë ndërmarrë një sërë masash për të parandaluar një përsëritje të përplasejve të ditëve të shkuara mes tifozëve anglezë, rusë dhe atyre francezë në Marsejë. Ministri i Brendshëm francez, Bernard Kaznëv, njoftoi se ndalimin e shitjes dhe konsumimit të pijeve alkoolike në zonat përreth stadiumeve dhe në...
 • Igumenicë, ndalohet automjeti me drogë nga Shqipëria

  Një automjet me 186 kg kanabis  u ndalua nga policia greke mëngjesin e sotëm në aksin Janinë-Igumenicë. Lënda narkotike ishte ngarkuar në Shqipëri dhe kishte si destinacion tregun e vendit fqinj. Policia vuri në pranga drejtusin e mjetit, një 34 vjeçar me shtetësi shqiptare. Gjatë kontrollit në sediljet dhe...
 • “Ndalohet Duhani”, por jo për shqiptarët

  Duhani vazhdon të pihet lirisht në cdo ambjent publik, bar, restorant apo kafene të kryeqytetit. Që prej ditës së parë të hyrjes në fuqi, ligji antiduhan nuk ka gjetur zbatim. Dështimin e tij e pranon edhe ministri  i shëndetësisë, Ilir Beqaj. Edhe ministrat e mëparshëm janë  perpjekur të venë...
Publicitet
Emisione