opinion

 • S’ka filmime për takimet e pretenduara të Veliut

  Qëndrimi në Vlorë i dy oficerëve të Prokurorisë për Krimet e Rënda, për të mbledhur prova që do të mund të faktojnë dëshminë e Albert Veliut, se ai ka takuar Agron Xhafajn, deri tani nuk rezultuar i suksesshëm. Nga këqyrja e lokalit ku pretendohet se Veliu ka takuar vëllain...
 • Gazetari Olldashi: Nuk e pashë Agron Xhafajn

  Gazetari Jetmir Olldashi pranon se nuk e ka parë Albert Veliun i njohur ndryshe si “Dëshmitari X” të bisedojë me Agron Xhafajn, vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Në një intervistë dhënë për emisionin “Opinion”, Olldashi rrëfen se biseda u zhvillua në 24 Tetor 2017 në brendësi të...
 • Gazetari Jetmir Olldashi sot në “Opinion”

  Gazetari Jetmir Olldashi do të jetë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, në orën 22:00 në Televizionin Klan. Ai do t’i japë përgjigje shumë pyetjeve në lidhje me audiopërgjimin që është publikuar nga Partia Demokratike, ku pretendohet se është përfshirë edhe vëllai i Ministrit të Brendshëm, Agron Xhafaj. Pas...
 • Sherri i Mustafa Nanos me ish-ministrin thyen rekord shikueshmërie në ‘Opinion’

  Këtë javë në emisionin ‘Opinion’ ka dominuar çështja Xhafaj. Për 6 puntata me radhë ‘Opinion’ është fokusuar të përcjellë përpara publikut të gjitha zhvillimet dhe denoncimet nga dita në ditë për vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, akuzohet nga PD se...
 • Video/ Bushpepa: Izraeli kishte përkrahje në sallë, Shqipëria mund të fitojë Eurovisionin

  Eugent Bushpepa, i cili përfaqësoi denjësisht Shqipërinë dhe u rendit në vendin e 11 në Eurovision, ishte i ftuar sonte në emisionin “Opinion” në Tv Klan. Bushpepa u shpreh entuziast se Shqipëria ka potencial të madh për të fituar festivalin europian, pavarësisht se është me shumë çështje gjeopolitike. Eugent...
 • Video/ Kryemadhi: Tahiri një ushtar me kode mafioze në perandorinë e Edi Ramës

  “Fjalimet e Tahirit me kode mafioze, të cilat mund të deshifrohen nga grupet kriminale, ishin të jashtëzakonshme dhe tregonin hapur hedhjen e topin sa në një anë, në anën tjetër. Edhe fjala e Ramës tregonte implikim e të dy palëve për të arritur në atë qëllim”. Kështu është shprehur...
 • Video/ Berisha në “Opinion”: Fjala e Tahirit ishte plumb me zarf për Edi Ramën

  Dorëheqja e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ka shkaktuar jo pak reagime dhe kritika në sferën politike. Ndryshe nga mendimi i kreut të qeverisë Edi Rama, i cili tha se dorëheqja e Tahirit është një akt dinjitoz, ish-kryeministri Sali Berisha e cilësoi atë si një marrëveshje mes të dyve...
 • Video/ Rama flet për dorëheqjen e Saimir Tahirit dhe kritikat ndaj Xhafës

  Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar dorëzimin e mandatit të deputetit nga Saimir Tahiri, duke e konsideruar akt dinjitoz. Në një intervistë për emisionin “Opinion” në Tv Klan dhënë për gazetaren Manjola Bregasi, Kryeministri Rama ka mohuar që t’i ketë sugjeruar Tahirit të dorëzojë mandatin e deputetit. Ai thotë se...
 • Çështja “Tahiri”, sot në “Opinion” në Tv Klan/ Flasin Rama, Berisha dhe Kryemadhi

  Zhvillimet më të fundit të aktualitetit që kanë të bëjnë me dorëzimin e mandatit të ish-ministrit Tahiri do të trajtohen sonte në mbrëmje në orën 21:00 në emisionin “Opinion”. Përveç panelit te pranishëm në studio për ngjarjen në fjalë kanë folur posaçërisht për emisionin “Opinion”, kryeministri Edi Rama, ish-Kryeministri...
 • Tahiri sqaron “mesazhin” në Opinion

  Saimir Tahiri ka shpjeguar edhe përmes një lidhje telefonike me emisionin “Opinion”, togfjalëshin e huazuar nga Kryeministri për të treguar se askush nuk do ta pengojë në rrugën për të gjetur drejtësisë. Me të njëjtin ton që e tha në dalje nga parlamenti, pasi shpëtoi mandatin e deputetit, i...
 • Video/ Tahiri në Opinion: Bij nënash vuajnë nga qeverisja e bij ku***ve

  Duke iu referuar deklaratave të sotme dhe gjuhës së përdorur sot nga Saimir Tahiri, ish-ministri i Brendshëm shpjegoi në emisionin “Opinion” në Tv Klan se përgjatë 6 muajve mungesë në Parlament, persona të tjerë i kanë bërë gjyqin publik. Gjatë një lidhje telefonike, ish-ministri i Brendshëm tha se deklaratat...
 • Video/ Ornela Vorpsi: Pas 7 viteve në burgun e Spaçit, nuk njihja babain tim

  Shkrimtarja Ornela Vorpsi është rikthyer në Shqipëri pas shumë vitesh. Në një intervistë për emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut në Tv Klan, Ornela ka treguar takimin me babain pas vuajtjes së dënimit si u burgosur politik. Momentet e para ishin të vështira, thotë ajo, duke përshkruar se pas 7...
 • Video/ Kryebashkiaku i Kukësit flet me emra: Një hallexhi nuk mund të jetë vandal

  I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, kryetari i Bashkisë së Kukësit Bashkim Shehu i ka kërkuar Kryeministrit Edi Rama që të tregojë me emra kush janë vandalët dhe personat problematikë nga Kukësi, sikurse i quajti edhe vet shefi i qeverisë pas përplasjeve në Rrugën e Kombit. “Kryeministri,...
 • Video/ Monika Kryemadhi: Rama përgjon Presidentin

  Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka deklaruar se Kryeministri përgjon Presidentin e Republikës. E ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Kryemadhi bëri me dije se Rama ka përgjuar Metën edhe kur ky i fundit ishte kryetar Kuvendi në legjislaturën e kaluar. Sipas kryetares së LSI, Ilir Meta përgjohet...
 • Video/ Monika Kryemadhi: Nëse do LSI i merr Ramës 8 deputetë

  Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi e ftuar këtë të enjte në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu u shpreh se nëse do Lëvizja Socialiste për Integrim mund t’i marrë Edi Ramës 7 apo 8 deputetë. Baza e PS është e zhgënjyer dhe gjendja në terrenin e saj është në...
 • Video/ Ish-kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut: Ka mbetur ndonjë Parti Komuniste në Shqipëri?

  Gazetari Blendi Fevziu i ka dhuruar librin e tij mbi historinë e Enver Hoxhës, ish-kryetarit të Bashkisë së Nju Jorkut, Rudy Giuliani, i cili sonte ishte i ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan. Por, ish-kryebashkiaku i Nju Jork, një personalitet i shquar amerikan, ishte kurioz të dinte nëse...
 • Video/ Ish-kryebashkiaku i Nju Jorkut kujton sulmin terrorist të 11 Shtatorit

  Ish-kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut, Rudy Giuliani ka kujtuar momentet e sulmit terrorist të 11 Shtatorit 2011 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gjatë një interviste në studion e emisionit “Opinion” në Tv Klan, Giuliani tregon se ka qenë duke ngrënë mëngjes kur u njoftua se një avion me...
 • Video/ Rudy Giuliani tregon luftën me mafien: John Gotti donte të më vriste

  Rudy Giuliani, ish-kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut, ka treguar për luftën që ka bërë me mafien në SHBA në vitet ’85-’86 kur mbante detyrën e prokurorit. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Giuliani foli për familjen e njohur mafioze Gambino, që drejtohej nga Pol Kastelano në...
 • Ish-kryebashkiaku i Nju Jorkut, i ftuar sot në Opinion

  Ish-kryebashkiaku i Nju Jorkut në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Rudy Giuliani do të jetë i ftuar sonte në emisionin “Opinion” në Tv Klan. Giuliani ndodhet për vizitë në vendin tonë gjatë këtyre ditëve. Gjatë intervistës me Blendi Fevziu, ish-kryebashkiaku i Nju Jorkut do të flasë për marrëdhënien e...
 • Video/ Basha në “Opinion”: Padi për artikullin e revistës amerikane, Rama ka lidhje me rusët

  I ftuar në emisionin “Opinion”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur për shkrimin e revistës amerikane “Mother Jones” për lobimin e PD, zhvillimet brenda demokratëve dhe për sasinë prej 613 kg kokainë. ARTIKULLI I “MOTHER JONES” Sa i përket artikullit të revistës amerikane, Basha e ka konsideruar...
1 2 3 7
Emisione