Ornela Liperi

 • OPINION – RENIA E EUROS DHE PARATE E PISTA!

  Të ftuar: Arben Malaj – Ish-Ministër i Financave Klodian Tomorri – Gazetar Artan Hoxha – Analist Ornela Liperi – Kryeredaktorja e revistës “Monitor” Selami Xhepa – Ekspert i ekonomisë Artan Hoxha – Gazetar Gazetari i ekonomisë në Top Channel, Klodian Tomorri është shprehur se rënia e euros në vend...
 • OPINION – SHQIPTARET DROGE ME AVION NGA KOLUMBIA!

  Të ftuar: Mirela Minori – Gazetare Artan Hoxha – President “Tirana Business University” Klodiana Lala – Gazetare Lorenc Vangjeli – Analist Ornela Liperi – Kryeredaktore e Revistës “Monitor” Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, deklaroi se Dritan Gradica është identiteti i një prej dy shqiptarëve të arrestuar në Spanjë si...
 • OPINION – ERION VELIAJ PER KULLAT DHE TEATRIN!

  Te ftuar: Erion Veliaj, Artan Hoxha, Ornela Liperi, Robert Rakipllari, Fatos Hakorja Kryebashkiaku Erion Veliaj ka hedhur një sërë akuzash ndaj Gjergj Bojaxhiut. Ai e ka konsideruar atë hipokrit, pasi sipas tij flet për kulla që po ndërtohen dhe vet jeton në kullë. “Po e ke shtëpinë në kull...
 • OPINON – KUSH U PASURUA NGA KANABISI?

  Të ftuar: Aleks Hajdari,  Artan Hoxha,  Mentor Kikia, Lindita Çela,  Ornela Liperi, Trzhegim Sokolaj Kryetari i Shoqatës së Policëve të Liruar, Aleks Hajdari, sonte, ka deklaruar se në Shqipëri janë mbjellur 8 milion rrënjë kanabisi për vitin 2016. Hajdari theksoi se ky lajm është raportuar nga Shërbimi Informativ Shtetëror dhe...
 • OPINION – A JANE DEMBELE SHQIPTARET?

  Të ftuar:  Sotiraq Spirollari, Adelina Emini, Artan Hoxha, Ornela Liperi, Gentian Bushati Në një sondazh të kryer nga kompania EPPC kanë dalë disa të dhëna për punësimin në Shqipëri dhe Kosovë. Ky sondazh i plotësuar në mënyrë anonime online nga 1459 persona, ka nxjerr në pah problematikat me të...
 • OPINON – KUSH JANE SHQIPTARET ME TE PASUR?

   Të ftuar: Samir Mane, Ornela Liperi, Zana Guxholli, Sokol Nano, Besart Kadia Në një listë të publikuar në emisionin “Opinion” e cila është ndërtuar nga Fondacioni për Liri Ekonomike janë publikuar 10 emrat e personave më të pasur në Shqipëri për vitin 2016. Në këtë listë vendin e parë...
Emisione