Paris Saint-Germain

 • Neymar do të operohet

  Neymar do të operohet. Lajmi publikuar nga mediat sportive në Brazil dhe Spanjë u konfirmua më në fund edhe nga Paris Saint Germain. Me anë të një komunikate klubi francez sqaroi situatën. “Pas një programi tre ditor mjekimi është bërë i ditur një raport i përbashkët i mjekëve të...
 • Shkëmbim Neymar – Ronaldo?

  Neymar te Real Madrid dhe Cristiano Ronaldo te Paris Saint Germain. Ky është një mundësi për merkaton e verës sipas radios spanjolle “Cadena Ser”. Një shkëmbin që po e mendon presidenti i klubit madrilen, Florentino Perez madje të shtojë edhe një shumë parash. Një lëvizje që mund të kënaqte...
 • Coutinho synohet nga PSG

  Paris Saint Germain nuk di të ndalet në merkato. Skuadra franceze pasi afroi Neymar e Mbappe gjatë verës po synon Philippe Coutinho. Sipas emisionit Telefoot, drejtori sportiv i parisenëve, Antero Henrique dhe menaxheri i lojtarit, Kia Joorabchian u takuan në Londër për të biseduar rreth transferimit. Mendohet se kjo...
 • Barcelona triumfon ndaj Juventusit

  Barcelona ia doli të mundë 3 – 0 Juventusin në “Camp Nou” në sfidën e parë të grupeve në Champions. Një meritë e Lionel Messit, i cili shënoi 2 gola dhe ndihmoi Ivan Rakitiç të realizonte të tretin. Juventus përballoi presionin e katalanasve deri në minutën e 45-të të...
 • PSG vijon me fitoret

  Paris Saint Germain duket se është i pathyeshëm në këtë sezon në kampionatin francez. Metz nuk rezistoi më shumë se një pjesë loje përballë sulmit të jashtëzakonshëm të parizienëve duke e humbur takimin me rezultatin 5 – 1. Cravani, Mpappe dhe Neymar ishin të papërmbajtshëm në sfidën e mbëmshme....
 • Transferimi i Neymar te PSG

  Transferimin i Neymar te Paris Saint-Germain mund të jetë çështje orësh. Mediat në Francë dhe në Spanjë shkruajnë se sulmuesi mund të mbërrijë në Katar të martën për vizitat mjekësore, për të hedhur më pas firmën në kontratë. Neymar nuk u kthye në Barcelonë pas turneut në Shtetet e...
 • Donnarumma do rinovojë me Milan

  Milan dhe Gianluigi Donnarumma arritën një akord për rinovimin e kontratës. Mediat italiane bëjnë të ditur se ajo do të jetë 5-vjeçare me një pagë 6 milionë euro në sezon. Një kthesë e portierit dhe menaxherit Mino Raiola, pas debateve të shumta me drejtuesit e Milanit dhe tifozët. Gianluigi...
 • PSG më larg titullit

  Paris Saint Germain largohet nga titulli kampion. Humbja 3 – 1 me Nice favorizon Monaco që ka 3 pikë më shumë dhe 1 ndeshje më pak. Nice e Balotelli, autor i golit të parë, tregoi vendosmëri për të arritur një rezultat në takimin e javës së 35 të Ligës...
 • Kampionia e Francës turpëron atë të Anglisë

  Arena ndërkombëtare është krejtësisht ndryshe nga kampionati vendas. Këtë e kuptoi fare mirë kampionia e Anglisë, Leicester, që u turpërua nga kampionët francezë të Paris Saint-Germain. Skuadra e trajnerit Klaudio Ranieri, që shkaktoi një nga të papriturat më të mëdha të futbollit duke fituar Premier Ligën, nuk përballoi dot...
Emisione