pasuria

 • Flasin ekspertët: Që të jeni të pasur, në bankë duhet të keni…

  Tashmë ekziston një shifër konkrete për të përcaktuar se kur konsideroheni të pasur. Dhe sipas ekspertëve, duhet të keni 25 milionë Dollarë që të hyni në këtë kategori. Nëse nuk dispononi këtë shumë, atëherë nuk jeni të pasur. Bankierët e përcaktojnë 25 milionë Dollarëshin si një shumë për ta...
 • Rita Ora në listën e muzikantëve më të pasur britanikë

  Rita Ora ka hyrë në listën e këngëtarëve më të pasur britanikë në krah të Ed Sheeran dhe Calvin Harris. Sipas Sunday Times, ajo radhitet në vendin e 11- të artistëve britanikë më të pasur nën moshën 30 vjeç, me nje pasuri totale prej 16 milionë Paund. Ka katër...
 • Vetingu/ KPK shtyn vendimin për gjyqtaren Xhoxhaj, shqyrton prova të reja

  Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shtyrë e vendimin e parashikuar për sot për gjyqtaren e Gjykatës Kushtetuese Altina Xhoxhaj. Kjo e fundit ka dorëzuar të tjera dokumente për të justifikuar pasurinë e saj, duke bërë që KPK të kërkojë kohë për t’i shqyrtuar.  Në seancën dëgjimore të 23...
 • E pasura e varfёr Gjermani

  Koniunkturë e mirë, ekonomi nё bum – nё fakt shumica e gjermanёve duhej tё ishin posaҁёrisht nё mirёqenie. Por ata nuk janё. Rreziku pёr t’u varfёruar, madje ёshtё i lartё, sipas fondacionit Hans-Böckler. Njё supozim: Tё ardhurat mujore i humbet, sepse sёmuresh keq, aq sa nuk mund tё punosh...
 • Sa të pasur janë deputetët gjermanë

  Shumica e anëtarëve të parlamentit gjerman nuk ka të ardhura dytësore prej më shumë se 1000 euro në muaj apo 10,000 euro në vit, të cilat duhet t’i deklarojnë në mënyrë të posaçme. Megjithatë një ndër katër deputetë – pra 178 nga gjithsej 630 deputetë që ka parlamenti gjerman...
 • OPINION – NOSTALGJI: PASURIA, GRATE DHE JETA E TRUMP!

  ...
 • Gjyqtarët e prokurorët 1 javë afat për deklarimin e pasurisë

  Gjyqtarët dhe Prokurorët shqiptarë kanë edhe 1 javë afat për të deklaruar pasurinë e tyre, nëse do të duan që të jene pjesë e sistemit të drejtësisë. Formularët e pasurisë do të administrohen nga Inspektorati i Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive. Ndërsa në Drejtorinë e Sigurimit të...
 • 8 persona të pasur sa gjysma e globit

  8 miliarderët më të pasur në botë kanë një pasuri të njëjtë me gjysmën e varfër të globit. Vlerësimi vjen nga Oxfam, organizata ndërkombëtare për zbutjen e varfërisë në botë. Sipas këtij raporti, përqendrimi i pasurisë së gjysmës së globit në një grusht njerëzish, është i rrezikshëm. 8 persona...
 • Peza: Po krijohet një krim për të mbuluar një tjetër krim

  Inspektorati i Lartë i Kontrollit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesit ka nisur një hetim administrativ ndaj deputetit të Partisë Socialiste, Alfred Peza. Hetimi ka filluar për shkak të blerjes nga bashkëshortja e deputetit të aksioneve në një banke të nivelit të dytë në vlerën e 1...
 • PD: Hetim pasurisë 1 miliard lekë të Alfred Pezës

  Partia Demokratike kërkon transparencë dhe hetim për pasurinë e deputetit socialist, Alfred Peza. Opozita e cilëson skandal pasurinë prej 1 miliardë e 100 milionë lekë që sipas demokratëve ka vënë deputeti Peza. Demokratët thonë se pasuria e papritur e socialistit Peza është dëshmi e pellgut të madh të korrupsionit...
 • Gjyqtarët e Apelit, 17 milionë $ pasuri

  Pasuria e deklaruar e gjyqtarëve të Apelit rezulton të jetë pesëfishuar në dhjetëvjeçarin e fundit, duke arritur në afër 17 milionë dollarë. Përpunimi i të dhënave nga Inspektoriati Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesit, dëshmon se ato janë dhjetëra milionë lekë më shumë se...
 • OPINION – PASURIA, GRATE DHE JETA E TRAMP!

  Make America great again. E kush do ta mendonte se amerika do te kishte nje personazh si ai. Nje femije I cili u rrit ne Queens nga nje familje e cila pati edhe 4 femije te tjere. Padyshim ai e ka kaluar jeten e tij qysh nga femijeria dhe...
 • E ngriti pasurinë nga prostitucioni, Gjykata i sekuestron pronat

  Me kërkesë të Prokurorisë për Krime të Rënda, gjykata ka sekuestruar dyqane e troje në Tiranë dhe Elbasan, si edhe dy shoqëri private në emër të shtetasit Arben Lamçe. Ky person është dënuar në Itali me 14 vjet burgim, për akuzat e shfrytëzimit të prostitucionit. Ai është arrestuar në...
 • Sekuestrohen pasuritë e ish –deputetit Frroku, Prokuroria: U vendos nga droga e prostitucioni

  Gjykata për Krimet e Rënda me kërkesë të Prokurorisë ka vendosur sekuestrimin e disa pasurive të paluajtshme të ish-depuetit Mark Frroku, në kuadër të hetimit pasuror që po zhvillohet ndaj tij. 7 apartamente banimi 2 në  Orikum, 3 në Shëngjin dhe 2 në Tiranë, dy garazhe në Shëngjin dhe...
 • Gjykata sekuestron 8 milionë euro pasuri të ish –administratorit të DIA, Kastriot Ismailajt

  Gjykata e Tiranës ka urdhëruar sekuestrimin e pasurisë në vlerën e 8 milionë eurove të Kastriot Ismailaj. Vendimi i togave të zeza vjen pas padisë së bërë nga OSHEE-ja ndaj biznesmenit, ku kërkonte shpërblimin për dëmin e shkaktuar kompanisë në aferën CEZ-DIA. Trupi gjykues, kryesuar nga Artur Gaxhi, ka...
Emisione