PS

 • Përfundon rinumërimi i 64 kutive në Tiranë, Idrizi mbetet jashtë Kuvendit

  Shpëtim Idrizi nuk ia ka dalë të sigurojë votat që i duheshin për të arritur pragun e nevojshëm për mandatin e deputetit as pas rinumërimit të kutive të kontestuara në Qarkun e Tiranës. Pas përfundimit të rinumërimit të 64 kutive të kontestuara në Tiranë nga Partia Socialiste dhe Partia...
 • Beteja PS-PDIU/ KQZ vendos: Nesër rinumërojmë kutitë e votimit për Tiranën

  Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur me 7 vota pro që nesër në orën 10:00 të rinumërohen kutitë e kontestuara për Tiranën nga Partia Socialiste dhe Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitetit. Janë 72 kuti që do të rinumërohen për të cilat PS dhe PDIU ka kundërshtuar tabelat përmbledhëse të...
 • Ankesat për zgjedhjet/KQZ shqyrton sot kërkesat e PS dhe PDIU për rezultatin e Tiranës

  Sot përcaktohet fati i mandatit të 34 të deputetit për Tiranën. KQZ pritet të marrë në shqyrtim dy kërkesat ankimore të PS dhe PDIU për rezultatin e Tiranës. Të dyja kërkesat kanë për objekt hapjen e një numri të caktuar kutish dhe rinumërimin e votave. Kështu socialistet kërkojnë hapjen...
 • Gara për kreun e Bashkisë / PD përmbys PS në Kavajë

  Partia Demokratike ka kaluar në avantazh ndaj Partisë Socialiste në zgjedhjet për kryetarin e Bashkisë së Kavajës. Kur janë numëruar 70 nga 84 kutitë e votimit, Isa Sakja i PD kryeson me 9339 vota, i ndjekur nga Dorjan Murati i PS me 9334 vota. Ndërsa Maksim Kona kandidati i Lëvizjes...
 • Rama falenderon familjen, ka edhe një parashikim për Zahon

  Në morinë e falenderimeve nga sheshi “Skënderbej”, Kryeministri Edi Rama u ndal tek bashkëshortja e tij Linda Rama. “Dhe si gjithmonë mes meje dhe Lindës u fut prap politika. Faleminderit Linda që vazhdon të më durosh, shumë më heroikisht sesa ç’duroj unë të gjithë miqtë e klubeve të katundit...
 • Rama: Shqiptarët folën troç, vendosën me votë kuq e zi

  “Shqiptarët kanë folur troç, kanë vendosur me një votë kuq e zi”, me këto fjalë iu drejtua Kryeministri Edi Rama mijëra simpatizantëve të mbledhur në sheshin “Skënderbej” për të festuar fitoren në zgjedhjet parlamentare 2017. “Shqipëria që duam është mbi të djathtën dhe të majtën. Populli ka zgjedhur PS për ta...
 • Partia Socialiste, fituese e Zgjedhjeve Parlamentare 2017

  Shqiptarët e thanë fjalën e tyre. Për katër vitet e ardhshme do të jetë Partia Socialiste që do të drejtojë vendin, e cila shpallet kështu fituese e Zgjedhjeve Parlamentare 2017. Me plot 74 deputetë, socialistët rikonfirmohen në krye të qeverisë, por ndryshe nga 4 vite më parë ata do...
 • Mbyllet numërimi në Tiranë/ Lista e deputetëve që do të shkojnë në parlament

  Ka përfunduar numërimi i kutive të votimit në Qarkun e Tiranës, ku Partia Socialiste doli forcë e parë, me 48.11 % të votave ose me 199,721 vota. E dyta renditet Partia Demokratike, me 30.69 % të votave ose me 127,404 vota dhe e treta Lëvizja Socialiste për Integrim me...
 • Mbyllet numërimi në Durrës/ Lista e deputetëve që do të shkojnë në parlament

  Ka përfunduar numërimi i kutive të votimit në Qarkun e Durrësit, ku Partia Socialiste doli forcë e parë, me 49,69 % të votave ose me 72,873 vota. E dyta renditet Partia Demokratike, me 28,97 % të votave ose me 42,488 vota dhe e treta, Lëvizja Socialiste për Integrim me 14,8 % të...
 • Mbyllet numërimi në Elbasan/ Lista e deputetëve që do të shkojnë në parlament

  Ka përfunduar numërimi i kutive të votimit në Qarkun e Elbasanit, ku Partia Socialiste doli forcë e parë, me 44.27 % të votave ose me 72,469 vota. E dyta renditet Partia Demokratike, me 20.51% të votave ose me 33,569 vota, e treta Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet me 17.84% të votave, ose 29,201...
 • Mbyllet numërimi në Lezhë/ Lista e deputetëve që do të shkojnë në parlament

  Ka përfunduar numërimi i kutive të votimit në Qarkun e Lezhës, ku Partia Socialiste doli forcë e parë, me 41,45% të votave ose me 30 360  vota. E dyta renditet Partia Demokratike, me 37.76 % të votave ose me 27 655 vota dhe e treta, Lëvizja Socialiste për Integrim me 15.33 % të votave...
 • Mbyllet numërimi në Vlorë/ Lista e deputetëve që do të shkojnë në parlament

  Ka përfunduar numërimi i kutive të votimit në Qarkun e Vlorës, ku Partia Socialiste doli forcë e parë, me 59.77 % të votave ose me 65,212  vota. E dyta renditet Partia Demokratike, me 20.69 % të votave ose me 22,574 vota dhe e treta, Lëvizja Socialiste për Integrim me 11,35 % të votave ose me 12.387 vota....
 • Video/ Deputetja e PDIU i bashkohet Edi Ramës

  Reme Lala, kandidatja fituese në qarkun e Dibrës, në radhët e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet i është bashkuar Partisë Socialiste. Duke folur para mbështetësve të shumtë pas fitores, deputetja e re tha do t’i bashkangjitet vullnetit të shqiptarëve, për t’i dhënë timonin Edi Ramës. “Unë nuk kam...
 • Tahiri: Rezultati i zgjedhjeve, përgjigje për të gjithë

  Pavarësisht fitores së thellë në këto zgjedhje parlamentare të Partisë Socialiste, kreu i kësaj force politike për Tiranën, Saimir Tahiri preferon që të fokusohet tek përmbyllja e procesit të numërimit të votave. Në një prononcim për gazetarët jashtë Selisë Rozë, Tahiri falenderoi komisiononerët dhe vëzhguesit e Partisë Socialiste, që...
 • Mbyllet numërimi në Korçë/ Lista e deputetëve që do të shkojnë në parlament

  Ka përfunduar numërimi i të gjitha kutive të votimit në Qarkun e Korçës, ku Partia Socialiste doli forcë e parë, me 48.39 % të votave ose me 62.787 vota. E dyta renditet Partia Demokratike, me 32,41 % të votave ose me 42.053 vota  dhe e treta Lëvizja Socialiste për Integrim me 15,02 % të votave...
 • PS në avantazh në qytetin e Kukësit

  Në qarkun e Kukësit janë numëruar 112 kuti votimi nga 173 që janë gjithsej, ndërkohë që në qytetin e Hasit ka përfunduar numërimi. Ky është rezultati i publikuar në faqen online të KQZ  deri në orën 10:10. Në këtë qark Partia Demokratike udhëheq bindshëm ndaj Partisë Socialiste. Por, ajo...
 • Zgjedhjet në Shqipëri, çfarë raportojnë mediat e huaja

  Zgjedhjet parlamentare të mbajtura të dielën në Shqipëri tërhoqën vëmendjen e mediave ndërkombëtare, të cilat e pasqyruan atë që orët e para të mëngjesit të 25 qershorit. Në mbyllje të procesit të votimit, shtypi i huaj ka raportuar për një fitore të Partise Socialiste duke iu referuar Exit-Polleve. Agjencia...
 • Rama mesazh kandidatëve: Sipas të gjitha të dhënave, timonin do ta kemi ne

  Pak pas mbylljes së votimeve për zgjedhjet e përgjithshme, Kryeministri Edi Rama i ka nisur një mesazh kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste, të cilëve u kërkon mobilizim total për të numëruar çdo votë, ndërsa u kërkon që të tregojnë qetësi e durim ndaj çdo provokimi. Në mesazhin e...
 • Policia e Lezhës reagon për përplasjen me armë mes simpatizantëve të PS dhe LSI

  Policia e Lezhës ka reaguar zyrtarisht për përplasjen me armë mes simpatizantëve të Partisë Socialiste dhe atyre të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Policia thotë se ka rreth orës 10:15 në rrugën kryesore midis shkollës 9- vjeçare dhe lokal “Restorant Detari” në Shëngjin ka patur të shtëna me armë zjarri....
 • Komisionerët e PD denoncojnë: Militantë të PS dhe PDIU presion votuesve

  Procesi i votimit në Çermë të Fierit dhe në Divjakë është ndërprerë për shkak të tërheqjes së komisionerëve të Partisë Demokratike. Komisionerët e PD pretendojnë se militantë të Partisë Socialiste po qëndrojnë pranë qendrave të votimit duke u bërë presion votuesve. Edhe në Elbasan, Partia Demokratike pretendon se në...
1 2 3 8
PublicitetEmisione