Rita Ora

 • Këngëtarja shqiptare zbulon lidhjen e re të dashurisë

  Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora është bukuroshja e përzgjedhur për datën 7 Dhjetor nga revista “Love”. Këngëtarja 27-vjeçare shfaqet tejet sensuale duke kërcyer në mënyrë provokuese në ritmin e këngës së saj “Anywhere”. Rita shprehet se i pëlqen të pozojë çdo vit për këtë revistë. Thotë se argëtohet shumë...
 • Pas Bleonës, një tjetër këngëtare ngrin vezët

  Bleona Qereti ngjalli shumë debate kur publikoi videon, që tregonte procesin e ngrirjes së vezëve për të shmangur shtatzaninë.    Por, mesa duket është një këngëtare tjetër me origjinë shqiptare, që ka ndjekur të njëjtën rrugë madje në një moshë më të vogël. Bëhet fjalë për këngëtaren me famë...
 • Rita Ora surprizon jurinë, shfaqet si konkurrente në “Voice of Germany”

  Jemi në audicionet e fshehura të  “Voice of Germany”,  por nuk  është  një  audicion i zakonshëm, në të po këndon këngëtarja më origjinë shqiptare Rita Ora. Juria nuk është e informuar, anëtarët e saj habiten nga  zëri i  bukur që po këndon “Your song”.  Të  gjithë anëtarët e jurisë...
 • Ndahen Çmimet “MTV EMA” për vitin 2017

  Rita  Ora  e  ndezi  skenën  që  në  momentet  e  para.  Ajo  fillimisht  u shfaq  me rrobëdëshambër dhe u ndërrua gjatë spektaklit mbi 10 herë. Këngëtarja më  origjinë  Kosovare është vlerësuar shumë për paraqitjen e saj duke marrë çmimin  fuqia  e muzikës.   Shawn Mendes u  vlerësua si  artisti më...
 • Video/ Rita Ora – Dua Lipa, çfarë e mban peng miqësinë e shqiptareve?

    Ato të dyja janë në një moment të shkëlqyer të karrierës artistike. Por, pak kush e di se Dua Lipa dhe Rita Ora, më shumë se bashkëpunuese, mbeten rivale të betuara. Çmimet e “MTV Europe Music Awards” duket se do të sjellin përballjen finale të tyre.  Këngëtaret kanë...
 • Çmimet e BBC Radio, triumfojnë shqiptaret

  Triumfojnë vajzat shqiptare në  ndarjen e çmimeve të BBC RADIO 1. Dua  Lipa  merr çmimin e  këngës single më të mirë. Pasi  theu rekordet me  “New Rules” ajo po shkëlqen  kudo. Këngëtarja u kujdes që të falenderonte fansat e saj kur pranoi çmimin  “më  të  rëndë  në  botë” siç...
 • Rita Ora dhe Taylor Swift publikojnë këngët e reja

  Këngëtarja me famë botërore Rita Ora ka publikuar këngën e radhës dhe sigurisht  ky do të jetë një tjetër sukses për të.   “Anywhere” është  titulli  i këngës  dhe  bukuroshja  Kosovare duket vërtet  mahnitëse në rrugët e New Yorkut, ku dhe tërhoqi shumë vëmendje gjatë xhirimit të videoklipit.    Këngët...
 • Rita Ora në “Atlanta Pride”

  Rita Ora ka performuar  në Paradën  e komunitetit LGBTI në Atlanta që përfundon sot. Kosovarja në ‘Atlanta Pride’ ka kënduar në skenë gjigante nën perëndimin e diellit. Rita, përmes një foto të publikuar në Instagram, ka shprehur dashurinë e madhe që i ka dhuruar ky festival. Ajo i ka...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 5

  Intervistë me regjisoren Blerta Zeqiri. Filmi shqiptar “Martesa” sjell historinë e dashurisë mes dy meshkujve. Gent Bejko direkt nga Kanadaja ndan eksperiencen hollivudiane si pjesëmarres në filmin “Mother”. Historia e një kampioni. Njihuni me Kristianin, fituesin e titullit në kampionatin kombëtar të Bodybulilding. Modelja Dania Bazaiti propozon veshje dhe...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 4

  Këtë episod në “Jo vetëm mode do të ndiqni: Si ka ndryshuar interneti botën e muzikës? Si ka revolucionaliuar interneti botën e muzikës? Violinisti i njohur Klajdi Sahatci rikthehet në vendlindje si koncertmaestro, për të performuar në koncertin e operës simfonike në Radio Televizionin Shqiptar. Aktorja Jonida Vokshi interpreton rolin...
 • Stjuardesa largohet nga puna për shkak të këngëtares shqiptare

  Një stjuardesë e kompanisë ajrore “Virgin Atlantic” është detyruar të largohet nga puna pasi kishte bërë komplimente publike për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Rita Ora. Charlotte Whittingham 25 vjeç nga Britania e Madhe, i kishte shërbyer Rita Orës gjatë fluturimit në klasin e parë nga Londra në Los...
 • Rita Ora, topless në Karaibe

  Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora ka dhuruar një spektakel të vërtetë. 26 – vjeçarja është fotografuar topless, ndërsa po shijon pushimet në Xhamajkë. Seanca e radhës nën rrezet e diellit ka ardhur edhe më natyrale se ç’pritej. Rita ora, e patrukuar preferoi të zhvishet topless. Prej disa ditësh...
 • Rita Ora i shpëton breshërisë së plumbave

  Disa orë më parë në një zonë të pasur të Londrës pati breshëri armësh nga xhami i një makine dhe viktima mund të kishte qenë këngëtarja e njohur me origjinë nga Kosova Rita Ora. Policia britanike pushtoi Square Colville në Notting Hill pasi një person filloi të shtinte me...
 •  “The Times” shkruan për Dua Lipën: Kosova po prodhon yjet e muzikës pop

  Duke ndjekur gjurmët e Rita Orës, Dua Lipa po e vendos Kosovën në hartën e muzikës pop. Para se të bëhej këngëtare, Dua ka punuar në një klub nate në Londër. Kështu nis shkrimi i gazetës prestigjioze britanike “The Times”, e cila i referohet sukseseve të këngëtares së hitit...
 • Rita Ora humbet rreth 3 milionë euro

  Muaji dhjetor nuk duket të jetë muaji më i mbarë për Rita Orën.Para një viti shtëpia e 26-vjeçares ishte pre e një grabitjeje ku ju morën bizhuteri dhe sende të tjera me vlerë. Dhe tani, ekzaktësisht pas një viti këngëtarja me origjinë kosovare zbuloi mashtrimin që po i bëhej...
 • Video/ Roli i Rita Orës në serinë e dytë të “50 Hijet e Greit”

  Interpretimi i Rita Orës në serinë e dytë të filmit erotik “50 Hijet e Greit” dihej prej kohësh, por roli i saj në film ishte mbajtur sekret. Producentët e filmit të frymëzuar nga triologjia me të njëjtin emër, njoftuan se këngëtarja me origjinë shqiptare do të luajë rolin e...
 • Video/ Rita Ora ekspozon format e saj

  Rita Ora provoi se ishte perfekte për markën e të brendshmeve Tezenis ndërkohë që pozoi për Vanity Fair Italia. Këngëtarja 25-vjeçare dukej e mrekullueshme në një palë reçipeta të tejdukshme me rripa të zinj. Duke mos veshur asgjë tjetër përveç reçipetave, këngëtarja kosovare u mbështoll me një pelush të...
 • Rita Ora po përgatit albumin e ri, do tregoj historitë e jetës së saj

  Gjërat nuk kanë qenë aspak të lehta për këngëtaren me origjinë kosovare Rita Ora që prej momentit kur kompania “Rock Nation”, e drejtuar nga Jay-Z, e ka gjobitur me 2.4 milionë dollarë për shkeljen e kontratës. Kjo e bëri Ritën që të shtynte planet që kishte për albumin e...
 • Rita Ora e pranon: Kam vuajtur nga ankthi!

  Ylli i Pop-it me origjinë shqiptare, Rita Ora, ka folur hapur lidhur me “betejën” e saj që ka patur me ankthin. Në një intervistë për numrin e ri të revistës britanike “Cosmopolitan”, Rita Ora ka treguar se ajo i është nënshtruar terapisë një herë në javë. Këngëtarja e “Poison”...
 • Foto/ Rita Ora iu përshëndet nga dhoma e hotelit

  Rita Ora, këngëtarja me famë botërore nga Kosova, shpesh herë ju provokon. Pas një koncerti që dha në Tajvan këngëtarja ju tregon edhe pamjen nga dhoma e hotelit. Po më shumë se hoteli, rrita në një foto në “Snapchat” shfaqet shumë provokuese. Rita është topales…/ tvklan.al    ...


Emisione