Saimir Kodra

 • Pas vdekjes së gruas, gjyshërit i marrin babait emigrant djalin 3 – vjeçar

  Ajet Patozi, emigrant në Greqi, tregon në emisionin “STOP” historinë e tij të pazakontë të marrjes së djalit 3 – vjeçar nga gjyshërit e së ëmës, me dokumenta të falsifikuara. Pas një sëmundjeje të rëndë, bashkëshortja e Ajetit, Ina ndërron jetë. Pas funeralit, prindërit e të ndjerës nuk lejojnë...
 • STOP – EMISIONI 32 (SEZONI 3)

  Gjella e Donald Lu dhe sherri banal Pollo-Bushati.|Rinisi pasditen e sotme aplikimi për lotarinë amerikane, pas problemeve teknike, që cuan në anulimin procedurës. Në një video të postuar nga ambasada amerikane, shfaqet Donald Lu dhe diplomatë të tjerë, që me sy mbyllur provojnë tavën e dheut dhe kërkojnë sugjerime...
 • Kreu 8 operacione, por është ende rëndë. Elida ka nevojë për ndihmë

  Burbuqe Bica tregon në emisionin “STOP” historinë e saj të dhimbshme, që zuri fill në Mars të vitit 2017. Vajza e tyre 15 – vjeçare u dogj, ndërsa përpiqej të ndizte zjarrin në shtëpi. Që nga ajo kohë ajo ka kryer 8 ndërhyrje, por situata vijon të mbetet e rëndë...
 • Gruaja: Si ma ‘rrëmbeu’ pronën me vlerë 160 mijë euro shefi i rendit

  Liza Lamçaj denoncon në emisionin “STOP” marrjen e dyqanit 144 metra katrorë, me vlerë 160 mijë euro, nga efektivi i policisë, Daut Braçaj. Ajo tregon sesi e dha vilën 3 – katëshe, në zonën e rrugës transballkanike në Vlorë, për ndërtimin e një pallati. Dyqanin, që i takonte në...
 • STOP – EMISIONI 31 (SEZONI 3)

  Rama “mbin” në ekran/pro dhe kundër maratonës së Tiranës. Nën tingujt e të famshmes “Despacito”, këtë herë me cifteli, vjen kolazh i aktivitetit të fundjavës të kryeministrit Edi Rama. Disa portale kanë llogaritur, se në më pak se 24 orë, Rama ka dalë live në tv plot 285 minuta...
 • STOP – EMISIONI 30 (SEZONI 3)

  Hitparade i absurdit shqiptar…?! Sado absurde të duket, një bukë është shitur bashkë me briskun e rrojës në brumë dhe qytetari e ka nisur foton në emisionin “Stop”. Orizi ekstra i markës Carolina, duke se shitet me insekte. Po kështu orizi King është tregtuar me miza të zeza në...
 • STOP – EMISIONI 29 (SEZONI 3)

  Pasuria e padrejtë e njerëzve të drejtësisë. Këto ditë, që në debatet publike, ka zënë vend vetingu i njerëzve të drejtësisë, Renaldo ka realizuar intervista me humor me qytetarët, lidhur me pasurinë e prokurorëve dhe gjyqtarëve. Shumë qytetarë të thjeshtë shprehen, se sistemi i drejtësisë është i përbërë nga...
 • Bashkia i bllokon llogarinë, saga e qytetares për zgjidhjen e problemit

  Manushaqe Toromani, një qytetare nga Tirana, tregon në emisionin “STOP” odisenë e saj me llogarinë e bllokuar bankare, për shkak të një detyrimi tatimor të vitit 2012. Edhe pse paguan shumën e prapambetur, Manushaqja endet sa në Gjykatën Administrative, atë të Shkallës së Parë dhe Apelit, duke iu rikthyer...
 • Një vit e gjysëm pa gjinekolog? Banorët e Burrelit me vendlindje Tiranë e Lezhë

  Në fillim të vitit emisioni “Stop” udhëtoi drejt Burrelit, pasi materniteti i këtij qyteti kishte 6 muaj pa mjek gjinekolog. Tani, 10 muaj më vonë, situata nuk ka ndryshuar. Që nga 1 Gushti 2016, vendlindja e banorëve më të rinj të Burrelit është Tirana ose Lezha. Në Janar drejtori...
 • STOP/ S(t)alla e parlamentit në ngërc, pajisja e rrezeve tek onkologjiku jashtë funksionit

  Parlamenti u mblodh sot sërish në seancë plenare, por si edhe të enjten e kaluar, nuk mundi të zhvillojë punime normale. Një incident mes kreut të Kuvendit Gramoz Ruci dhe deputetit demokrat Flamur Noka dhe përjashtimi i këtij të fundit, bllokuan seancën, që u pezullua pa rezultat. Nga ana...
 • STOP/ Lushnje, shuhet foshnja për mjekim të pakujdeshëm, mjeku kundër ekspertizës

  Arden Sinani tregon në “Stop” tragjedinë në familjen e tij që daton në 30 mars 2016. Djali i tyre 11 muajsh u rrëzua dhe të nesërmen ndërroi jetë. Ai thotë, se e coi foshnjen në spitalin e Lushnjes dhe mjeku Sami Osmani, pasi i bën grafi në kokë, i...
 • STOP – EMISIONI 28 (SEZONI 3)

  S(t)alla e parlamentit në ngërc, pajisja e rrezeve tek onkologjiku jashtë funksionit. Parlamenti u mblodh sot sërish në seancë plenare, por si edhe të enjten e kaluar, nuk mundi të zhvillojë punime normale. Një incident mes kreut të Kuvendit Gramoz Ruci dhe deputetit demokrat Flamur Noka dhe përjashtimi i...
 • Orientimi politik “me LSI”, shkarkon mësuesen e Kamzës?!

  Hamide Qamirani, mësuese e lëndës së anglishtes në shkollën 9 – vjeçare “Dom Nikollë Kacorri” në Kamëz, ankohet në emisionin “STOP” për pushim të padrejtë nga puna. Ajo është hedhur në rrugë pa një motivacion dhe nuk mundet të marrë me shkrim as vendimin e pushimit. Arsimtarja ka mundur...
 • STOP – EMISIONI 27 (SEZONI 3)

  Vangjush Dako “non grata”, pezullohen mjekët që shitën kempin. Për shkak të fluksit të lartë të aplikimeve për lotarinë amerikane, faqja zyrtare e ambasadës amerikane ka pësuar kolaps. “Stop” sjell edhe pamje nga momenti, kur në rradhë për vizë pranë ambasadës amerikane ka qenë edhe kryetari i bashkisë së...
 • Pezullohen mjekët që shitën kempin 1 milion lekë

  Emisioni “STOP” ritransmeton kamerën e fshehtë ku u shfaq, mbrëmjen e së martës, se me 1 milion lekë të vjetra mund të blejnë kempin e mbijetesës. Sot ka reaguar Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, e cila njoftoi pezullimin nga detyra të mjekut Florian Paloka dhe ata të KMCAP...
 • E rrallë/ 21 muaj në koma, por duhet të hapë gjyq për të marrë kempin

  Pashk Lazri, një qytetar nga Shkodra, tregon se prej 21 muajsh, i vëllai, Dedë Frrok Lazri ka kryer një operacion në kokë dhe është invalid i plotë. Pashku është përpjekur t’i sigurojë kempin, por e ka të pamundur, pasi duhet vetë personi ose një prokurë prej tij. Një video...
 • STOP – EMISIONI 26 (SEZONI 3)

  Kontrata me qytetarët dhe QSUT si varrezë për ambulancat. Fundjavën e shkuar kryeministri Rama firmosi kontratën e bashkëqeverisjes me qytetarët. Shefi i qeverisë tha, se qytetarët do të kenë të drejta si edhe deputetët, për t’i kërkuar llogari qeveritarëve. Mbi këtë argument, Renaldo ka realizuar intervista me humor me...
 • Kempi i mbijetesës që kushton plot 1 milion Lekë

  Objekt i kamerës së fshehtë të emisionit “STOP” është mënyra e marrjes së kempit, duke paguar plot një milion lekë të vjetra nën dorë. Një qytetar, që ka mbetur pa dorë në vitin 1997, është përjashtuar nga përfitimi i kempit me ligjin e ri. Mjeku i Pukës, njëkohësisht kreu...
 • STOP – EMISIONI 25 (SEZONI 3)

  Hitparade i absurdit shqiptar! Në autobuzin e Kamzës fluksi i nxënësve dhe qytetarëve është shumë i lartë, sa brenda njerëzit udhëtojnë të ngjeshur. Në rrugën e Qelqit në Kombinat peshku shitet me qese në rrugë. Në zonën e ish-Kënetës në Durrës digjen plehrat duke krijuar një tym që i...
 • STOP – EMISIONI 24 (SEZONI 3)

  Drenovë, pagoi gabimisht dy vjet dritat e një tjetri, “Stop” i zgjidh problemin. Shpresa Kamberi, banuese në Drenovë, tregon në emisionin “STOP” rastin e saj problematik me pagesën e faturave të OSHEE-së. Për shkak të emigrancionit në Greqi, Shpresa i lë detyrë kunatës t’i paguajë energjinë, por kjo e...
1 2 3 26
Publicitet
Emisione