Saimir Kodra

 • STOP – EMISIONI 214 (SEZONI 2)

  Thirrja e dëshpëruar e qytetarit: kërkoj legalizimin për kredi për mbesën e sëmurë… Zeni Kajo kërkon të bëjë legalizimin e shtëpisë një orë e më parë e për këtë i drejtohet emisionit “Stop”, pasi është endur zyrave të shtetit.Mbesa e tij është e sëmurë dhe mund të trajtohet në...
 • I duhen 70 mijë $ për mbesën e sëmurë, thirrja e dëshpëruar e gjyshit

  Zeni Kajo nga Sauku në Tiranë kërkon të bëjë legalizimin e shtëpisë një orë e më parë, pasi certifikata e shtëpisë i është kërkuar nga bankat, prej të cilave është përpjekur të marrë 70 mijë dollarë kredi, për përmirësimin e gjendjes shëndetësore të së mbesës. Pasi është endur zyrave...
 • “Dështimi me sukses” i shërbimit të hemodializës

  Një ndër krenaritë e deklaruara të kryeministrit Rama ka qenë partneriteti publik-privat për hemodializën. Por emisioni “STOP” sjell sot ankesat e pacientëve, të cilët thonë se në QSUT nuk ka reagentë për analizat e tyre, ndaj detyrohen t’i drejtohen privatit me kosto të lartë. Kryetari i shoqatës për këtë...
 • STOP – EMISIONI 213 (SEZONI 2)

  Skandali i nxënësve fiktivë në Cermë, Ministria e Arsimit interesohet për rastin. Një ditë më parë “Stop” transmetoi rastin e shkollës në Cermë të Sipërme të Lushnjes, ku 85 nxënës ishin regjistruar në mënyrë fiktive, pa e parë kurrë derën e shkollës. Sot Ministria e Arsimit ka kërkuar informacion...
 • STOP – EMISIONI 212 (SEZONI 2)

  Ndihma nga Albtelekom, hetim për qendrën shëndetësore Spille. Kompania e telefonisë Albtelekom ka marrë nismë, për mbledhur e shpërndarë ndihma për disa familje me pamundësi ekonomike. Rudina Kurti tregon, se kontribues këtë herë u bënë punonjësit e IT-së në Albtelekom.Më pas rikujtojmë cështjen e qendrës shëndetësore Spille, që duhet...
 • Në regjistra 85 nxënës, që nuk e panë kurrë derën e shkollës

  Në redaksinë e emisionit “STOP” ka mbërritur informacioni se në shkollën e fshatit Çermë e Sipërme të Lushnjes, vetëm për periudhën 2013-2014 janë regjistruar 85 nxënës fiktivë, që nuk e kanë parë kurrë derën e shkollës. Drejtori aktual, Agim Maçi thotë se e ka verifikuar këtë situatë absurde dhe...
 • STOP – EMISIONI 211 (SEZONI 2)

  Pazari i votës, tregues i rritjes ekonomike?! Në ditën e përmbylljes së fushatës zgjedhore, Renaldo vjen me një bllok intervistash plot humor, duke shtruar pyetjen: një votë për 3 thasë miell, a tregon rritje ekonomike?! Shumë qytetarë, edhe pse e kanë fiksuar në kokë votën, se për cilën parti...
 • Kryebashkiaku dha leje sepse “nuk i kërciti fare t’i hynte aq thellë”, e anuloi po aq lehtë

  Liza Vorfi, banore në Markatomaj, në Zejmen të Lezhës, tregon se tokat i ka 180 metra nga banesa dhe për këtë arsye mori leje në Bashki për të bërë një urë me forcat e veta dhe kostot e familjes së saj. Por pasi kishte marrë lejen 1 mujore, nga...
 • STOP – EMISIONI 210 (SEZONI 2)

  Skandali, dhunë në takimin e Mirela Kumbaros e Bledi Cucit në Athinë?! “Gurra popullore” ka nxjerrë një tjetër mënyrë origjinale, për të përshkruar fushatën zgjedhore. Thelbi një kënge popullore flet për politikanët, që nuk reshtin së kërkuari votën. Por në fund, nëna ka vendosur: ne sfurkun e ju leshin…?!...
 • Vijon skandali i mjekut të korruptuar!

  Emisioni “STOP” ka siguruar vendimin e prokurorit Ndini Tavani, që pushoi hetimet ndaj mjekut të sanatoriumit, Fatmir Çaushi. Ky i fundit shfaqej në kamerën e fshehtë të emisionit “STOP”, të datës 1 Marsit, duke marrë 600 mijë lekë nga një i afërm i një pacienti. Në argumentim thuhet se...
 • Skandali, dhunë në takimin e Mirela Kumbaros e Bledi Çuçit në Athinë!

  Mirela Kumbaro dhe Bledi Çuçi zhvilluan një takim gjatë pasdites së 17 Qershorit me emigrantët në hotel Titania, në Athinë. Një qytetare, pjesëmarrëse në këtë aktivitet, tregon për emisionin “STOP”, përmes lidhjes në Skype, se është dhunuar nga shoqëruesit e ministres dhe të tjerë militantë, sapo ka ngritur cështje...
 • STOP – EMISIONI 209 (SEZONI 2)

  Potpuri poturesh elektorale dhe replikat me karafila. Pasi konsumuan gjatë një muaji batuta në vend të programeve,Edi Rama dhe Lulzim Basha janë ndalur në veshjet dhe pantallonat e njëri-tjetrit.Rama tha, se Basha duket si llogaritar kooperative me pantallona doku. Ndërsa Basha iu përgjigj, që të mos kapet pas pantallonave...
 • Skandali, Prokuroria mbyll çështjen për mjekun e korruptuar!

  Në datën 1 Mars emisioni “STOP” transmetoi rastin e ryshfetit prej 60 mijë lekësh të kirurgut të Sanatoriumit, Fatmir Çaushi. Mjeku në fjalë u pezullua nga puna, por sot si për paradoks, Çaushi ka rinisur punë. Çështjen ia ka mbyllur prokuroria, edhe pse u kap me zë e figurë,...
 • Viktimat e mashtrimit të ish-postierit: Çim Paprri i lirë duke bërë fushatë

  Pas transmetimit në emisionin “STOP” të rastit të ish – postierit në Llixha të Elbasanit, që u zhduk me paratë e pensioneve, mbërrin një tjetër denoncim. Pranvera Qyrja dhe bashkëshorti i saj kanë statusin e paraplegjikut, por të dy janë viktima të aktit të Çim Paprrit. Pranvera thotë se...
 • STOP – EMISIONI 208 (SEZONI 2)

  Tallava elektorale, nga vallja e Lindita Nikollës te shtatorja e Isa Boletinit. Ish-ministrja socialiste e arsimit Lindita Nikolla ia ka marrë valles “O moj lulja e Kurbinit”, në kuadër të fushatës elektorale.Albert Brahollari denoncon faktin, se në bashkinë e Këlcyrës janë punësuar së fundi më shumë persona, sesa lejon...
 • Skandali, fondacioni zviceran SFI përvetëson qendrën shëndetësore të Spillesë

  Në vitin 2000 komuna Kryevidh e Spillesë nënshkroi një marrëveshje me fondin zviceran “SFI” për të ndërtuar një ambulancë të re, në vend të së vjetrës dhe një kishë. Në përfundim të punimeve, SFI do t’i dorëzonte komunës qendrën shëndetësore dhe do të mbante kishën. Mjeku i zonës, Ilir...
 • STOP – EMISIONI 207 (SEZONI 2)

  Seanca e jashtëzakonshme dhe termat e ëmbël e luftarakë të fushatës. Të shtunën deputetët u rimblodhën për herë të fundit në një seancë të jashtëzakonshme, si në një mbrëmje mature-nostalgji.Të zgjedhurit e intervistuar tregojnë mbi fushatën dhe termat e saj, si tepsi, timon, ballkava e sheqerpare. Por jo në...
 • Anulimi i lejeve për administratën “rilind” biznesin e raporteve mjekësore

  Edhe pse ministrat e rinj teknikë anuluan lejet vjetore për punonjësit e administratës deri në mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare të 25 Qershorit, pak ditë më parë emisioni “STOP” transmetoi se si merrej një raport pune për vetëm 10 mijë lekë të vjetra. Gazetarët kanë siguruar raporte të tjera flagrante...
 • STOP – EMISIONI 206 (SEZONI 2)

  Policia bashkiake i sekuestron karrocën, “Stop” zgjidh problemin. Disa situata tragji-komike nga realiteti shqiptar hapin siparin e emisionit të sotëm “Stop”, në rubrikën e hitparade-t. Më pas trajtohet rasti i një qytetareje, të cilës, policia bashkiake i ka vënë gjobë 50 mijë lekë të vjetra dhe i ka bllokuar...
 • Vajza “djalë” endet zyrave për të ndryshuar gjininë

  Më 12 Shtator të vitit 1997, në maternitetin e Korçës erdhi në jetë Agni Llazi, foshnje e gjinisë femërore, por ajo u regjistrua gabimisht në Gjendjen Civile të Lozhanit si mashkull. Agni, sot studente e Drejtësisë thotë se nuk aplikon dot as për kartën e identitetit për shkak të...
1 2 3 21
PublicitetEmisione