Sheshi i Lirise

  • Basha: Do të marshojmë për të përmbysur republikën e vjetër

    Protestën e 13 majit, Lulzim Basha e vlerëson si referendumin popullor që i tha po një qeverie teknike, zgjedhjeve pa droge e krime dhe me votim e numërim elektronik. Për ata që nuk e kanë kuptuar rezultatin që ka dalë nga ky referendum sipas kryedemokratit, ai ripërsërit se zgjedhjet...
  • Basha: Nuk regjistrohemi për zgjedhje fasadë

    Kreu  opozitës Lulzim Basha, duke iu përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama se opozita kërkon të marrë peng të ardhmen e vendit, tha se Anti-europian është vetëm projekti i kreut të qeverisë  për shkatërrimin  e zgjedhjeve në aleancë me krimin. Basha tha se opozita po mbron vlerat demokratike, për...
  • Basha paralajmëron Ramën: Do përfundosh si Duçja!

    Lulzim Basha ashpërsoi tonet nga çadra e opozitës teksa paralajmëroi për kryeministrin Edi Rama të njëjtin fund si atë të diktatorit fashist italian Benito Mussolini. Ky qëndrim i Bashës vjen pas deklaratës së kreut të qeverisë se jo vetëm që nuk do të pranojë kushtin e demokratëve për qeveri...
Emisione