shpallet

  • Atletico Madrid triumfon në Europa League

    Atletico Madrid fitoi Europa League. Suksesi 3 – 0 me Marseille në finalen e zhvilluar të mërkurën në Lion bëri që ekipi spanjoll të merrte për herë të tretë këtë trofe. Atletico që nuk kishte në stol trajnerin Diego Simeone për shkak pezullimi la kundërshtarin të qarkullonte topin, por...
  • Kelmendi shpallet kampione Europe

    Majlinda Kelmendi është shpallur për të tretën herë kampione e Europës në xhudo. Sportistja nga Kosova triumfoi në Varshavë për peshën deri 52 kilogramë. Kelmendi mundi në finale rusen Kuznetsova. Pas garës ajo deklaroi se mori pjesë në aktivitet edhe pse ishte lënduar 2 javë para tij, një problem...
  • Basha, “Qytetar Nderi” i Deçanit

    Në 15-vjetorin e ndërhyrjes së NATO-së që i dha fund fushatës së spastrimit etnik në Kosovë, komuna e Deçanit i dorëzoi zyrtarisht titullin “Qytetar Nderi”, kryebashkiakut të Tiranës dhe njëherësh kryetar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në seancën solemne të Asamblesë Komunale të Deçanit, kryetari i kësaj komune, Rasim...
Emisione