termet ne greqi

 • Tërmet i fortë në Greqi

  Një tërmet i fortë ka goditur pasditen e sotme qytetin e Karpenisi, që ndodhet në qendër të Greqisë. Sipas mediave greke, tërmeti ishte me magnitudë 4.7 i shkallës Rihter, i lokalizuar 37 kilometra në veri të qytetit dhe në një thellësi prej 10 kilometra. Për momentin nuk ka persona...
 • Tërmet i fuqishëm në Greqi dhe Turqi

  Një tërmet i fortë ka goditur sot Greqinë dhe Turqinë, me epiqendër në lindje të ishullit grek Kos dhe pranë Bodrumi. Sipas Institutit të Sizmiologjisë në Athinë, tërmeti ishte me magnitudë 5.1 i shkallës Rihter dhe ra në det në një thellësi 10 kilometra. Lëkundjet sizmike tronditën ishullin Kos...
 • Tërmeti godet Greqinë

  Pas tërmetit shkatërrues në ishullin Kos pak ditë më parë, një tjetër tërmet ka goditur Greqinë. Mediat greke shkruajnë se tërmeti ka rënë mesditën e sotme në detin Jon. Lëkundjet sizmike kanë qenë me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ndodhej 24 kilometra në perëndim të Lefkadhës,...
 • Tjetër tërmet i fuqishëm në Greqi

  Një tjetër tërmët i fuqishëm ka rënë në ishullin Lesbos në Greqi. Kësaj radhe, epiqendra ishte 31 kilometra në jug të Mitilin, në një thellësi prej 10 km. Lëkundjet sizmike ndodhën mbrëmë rreth orës 22:50 me orën lokale dhe shkaktuan panik tek banorët. Sizmiologët thonë se pati 3 tërmete....
Emisione