Thomas Strakosha

 • Shpëtimtari Strakosha

  Thomas Strakosha ishte shpëtimtari i Lazio në sfidën për Europën me Atalanta. Pritjet e tij në të paktën 3 raste ishin përcaktuese që takimi i luajtur në stadiumin “Olimpico” të mbyllej në barazim 1 – 1. Lazio synon një vend në Champions League dhe dy takimet e fundit do...
 • Strakosha vendimtar përballë Milanit

  Nëse Thomas Strakosha nuk do të kishte treguar reflekset e tij në minutën e’ 75 të takimit me këtë pritje, Lazio ndoshta do ta kishte humbur ndeshjen e kupës ndaj Milanit. Numri një i skuadrës kryeqytetase nuk pati shumë punë në “San Siro” në takimin e parë gjysmëfinale. Vetëm...
 • Strakosha kthehet aty ku debutoi

  Thomas Strakosha të dielën do të kthehet në stadiumin ku debutoi më 20 Shtator të 2016. Lazio do të luajë me Milan dhe tashmë portieri shqiptar ka më përvojë. Ndoshta ajo përballje e humbur 2 – 0 nga skuadra laciale ishte shkëndija e parë për Strakoshën që është në...
 • “Shpëtimtarët” Strakosha e Berisha

  Thomas Strakosha shpëtoi Lazio nga humbja në përballjen me Atalanta të dielën e kaluar. Kjo pritje e tij ishte vendimtare për rezultatin perfundimtar të sfidës. Gardiani i Lazio bëri mrekullinë në goditjen e befasishme nga brenda zonës së Cristante. I rëndësishëm ishte edhe Etrit Berisha, i cili nuk lejoi...
 • Strakosha dhe Latifi lënë kombëtaren

  Dëmtimet kanë goditur Kombëtaren para miqësores me Turqinë. Thomas Strakosha dhe Liridon Latifi janë larguar nga grumbullimi. Të dy kanë probleme fizike dhe nuk mund të ndihmojnë ekipin ashtu si Migjen Basha, i cili u kthye disa ditë më parë te Bari për të vijuar fazën rehabilituese. Kuqezinjve iu...
 • Serie A, javë e vështirë për shqiptarët

  Një fundjavë jo edhe aq pozitive për shqiptarët e Serie A. Portierët Thomas Strakosha dhe Etrit Berisha u vlerësuan me nota më të larta. Lazio fitoi me rezultatin 5 – 1 në fushën e Benevento, duke qëndruar në zonën Champions. Pavarësisht golit të pësuar ishte i vëmendshëm në rastet...
 • Strakosha: E kisha studiuar momentin e penalltisë

  Ai ishte heroi i ndeshjes. Thomas Strakosha ndali Juventusin dhe i dha një fitore të rëndësishme Lacios në shtëpinë e kampionëve të Italise. Ai ndaloi  Paulo Dybala nga pika e 11-metërshit në minutën e fundit shtesë, duke vendosur fitoren 2 – 1. Thomas Strakosha: “Ishte e vështirë të akordohej...
 • Nuk nis mbarë Serie A për shqiptarët

  Futbollistët e Kombëtares nuk patën një javë të mbarë në Serie A. Thomas Strakosha mund të quhet lojtari me paraqitjen më të mirë edhe pse Lazio dështoi të fitonte me Spal, sfidë që u mbyll pa gola. Megjithatë Strakosha ishte i kujdesshëm në çdo rast kur duhet të ndërhynte....
 • Strakosha: Do ta tregoj në fushë se sa vlej

  Thomas Strakosha do të jetë këtë sezon portieri i parë te Lazio, duke patur mundësinë të tregojë akoma më shumë vlerat e tij. 22-vjeçari fitoi besimin me paraqitjet në kampionatin e kaluar, ku luajti në 21 ndeshje. Strakosha sqaron se do të flasë në fushë. “Do ta tregoj në...
 • Strakosha drejt emërimit titullar te Lazio

  Thomas Strakosha po bind Lazion nga ndeshja në ndeshje. 22 – vjeçari shfrytëzoi mundësinë e dhënë këtë sezon dhe në Itali janë të bindur se ai do të jetë portieri i të ardhmes te ekipi kryeqytetas. Etrit Berisha u huazua te Atalanta duke i hapur rrugën Strakoshës, edhe pse...
 • Strakosha gjithmonë e më i sigurt

  Thomas Strakosha nuk mund të quhet një zëvendësues i Marchetti te Lazio. 21-vjeçari po tregon gjithmonë e më shumë se i jep siguri portës së skuadrës së Simone Inzaghi. Vlerësimet nga ndeshja në ndeshje janë rritur madje në 3 sfidat e fundit ai nuk ka pësuar gol, një ecuri...
 • Strakosha shkëlqen në derbin e Kupës së Italisë

  Lazio fitoi derbin e parë me Roma pas gati 4 vitesh dhe në portë ishte Thomas Strakosha. Lacialët triumfuan 2 – 0 në gjysmëfinalen e parë të kupës dhe për këtë ndihmoi edhe Strakosha, i cili u tregua i vëmendshëm në momentin e kërkuar. Ndërhyrjet e tij shmangën gola...
 • Mediat italiane: Strakosha te Lazio deri në 2022

  Thomas Strakosha pritet të qëndrojë te Lazio deri në 2022. Portieri i Kombëtares ra dakord me klubin italian sipas mediave vendase, por drejtuesit e klubit nuk e konfirmojnë ende një fakt të tillë. Marrëveshja e re do të ketë edhe trefishin të pagës, 300 mijë euro në sezon. Thomas...
 • Strakosha zgjat per 5 vjet kontraten me Lazio

  Thomas Strakosha do të qëndojë gjatë te Lazio. Portieri shqiptar do të luajë për skuadrën italiane deri në vitin 2022. Mediat shkruajnë se gjithçka është e mbyllur dhe mbetet vetëm zyrtarizimi nga ana e klubit që pritet të bëhet në ditët në vijim. 21-vjeçari Strakosha u emërua portier i...
Emisione