Tirane

 • Zhduken dy adoleshente në kryeqytet

  Dy adoleshente janë shpallur në kërkim nga policia e kryeqytetit pas një denoncimi të bërë nga familjarët e tyre. Mësohet se dy vajzat me inicialet A.O dhe  E.P të dyja 16 vjeçe, nuk janë rikthyer në banesës. Denoncimi në polici është bërë nga babai i njërës prej adoleshenteve dhe...
 • Video/ Arrestohet 30-vjeçari që shiste ekstazi në gjimnazet e Tiranës

  Policia e kryeqytetit ka arrestuar në flagrancë një 30-vjeçar që shiste ekstazi pranë gjimnazeve të Tiranës. Policia bën me dije se Erind Krakulli kishte klientelën e tij të përhershme. Ai shiste lëndë psikotrope të llojeve të ndryshme, por kryesisht “Ekstazi, MDMA”. Në total, nga kontrolli fizik i 30-vjeçarit dhe...
 • Kryebashkiaku Veliaj pret në takim homologun e Parmës

  “Sheshi Skënderbej, një hapësirë fantastike pedonale”. Kështu u shpreh kryetari i Bashkisë së Parmës, Federico Pizzaroti, pas takimit me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, me të cilin diskutoi rritjen e bashkëpunimit në çështjet kulturore, mobilitetit dhe teknologjisë së avancuar në dhënien e shërbimeve për qytetarët. Dy homologët vlerësuan se...
 • Tiranë/ Gjendet i vdekur 32- vjeçari në një ndërtesë të braktisur

  Tiranë- Një 32- vjeçar është gjetur i pajetë në një ndërtesë të braktisur në kryeqytet. Referuar njoftimit të policisë 32-vjeçari me inicialet A.T,  banues në Kombinat Tiranë ishte përdorues i lëndës narkotike të llojit Heroinë prej shume vitesh. Nga veprimet paraprake rezultoi se vdekja është shkaktuar nga overdoza.  Njoftimi...
 • Përurohet rikonstruksioni i kopshtit Nr. 60 në kryeqytet

  Në Ditën Botërore të Fëmijëve, kopshti nr. 60 në kryeqytet hapi dyert për të mirëpritur disa nga më të vegjlit e Njësisë 3. I rikonstruktuar dhe tërësisht modern, kopshti i ri, me mjedise të zgjeruara, do të ndikojë në uljen e ngarkesës në kopshtet e tjera përreth tij. Bashkia...
 • Video/ Kontrolle të befasishme të policisë rrugore, 9 të arrestuar

  Nëntë persona janë arrestuar në flagrancë pas kontrolleve të befasishme të policisë rrugore në të gjitha akset rrugore hyrëse dhe dalëse të Tiranës,  si dhe në akset rrugore të  brendshme të qytetit. Sipas Policisë, në pranga kanë përfunduar 5  drejtues motorçikletash  pa leje drejtimi dhe 4 drejtues mjetesh në...
 • Zgjidhet problemi 25-vjeçar për banorët e Rr. “Besnik Hidri”

  Një tjetër zonë me ndërtime informale në Tiranë po urbanizohet plotësisht. Rrugë të shtruara që zëvendësojnë baltën e dimrit dhe pluhurin e verës, ndriçimi e infrastruktura nëntokësore, do t’ia ndryshojnë pamjen njërës prej zonave të lëna pas dore prej 25 vitesh në Njësinë 11. Bashkia e Tiranës nisi rikonstruksionin...
 • Tirana feston 73-vjetorin e çlirimit, Veliaj: Të frymëzohemi nga historia, çdo qytetar të kontribuojë për vendin

  Me rastin e 73-vjetorit të Çlirimit nga pushtuesit nazifashistë, Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, ministra, deputetë, përfaqësues të qeverisë, anëtarë të Këshillit Bashkiak, si dhe dhjetëra veteranë të Luftës Nacional-Çlirimtare, morën pjesë në ceremoninë e përkujtimit të kësaj dite dhe sakrificës që mijëra të rinj dhe të...
 • Veliaj: Ndërtojmë 200 rrugë të reja në Tiranë, në 2018 nisim rehabilitimin e Kopshtit Zoologjik

  Deri pak javë më parë, lagjja në krah të Kopshtit Zoologjik ishte pjesë e Tiranës si zonë, por zor se mund të quhej qytet nga mungesa e madhe e infrastrukturës urbane. Ujërat e bardha që qarkullonin në gjendje të lirë, pluhuri në verë dhe balta në dimër, ishin shoqëruesit...
 • Video/ Pamjet e aksidentit tek “Kthesa e Arbanës” ku vdiqën dy persona

  Një ish- efektiv i Policisë së Shtetit dhe djali i policit në komisariatin Nr.1, u plagosën rëndë dhe më pas ndërruan jetë në spital pas një aksidenti tragjik qe ndodhi mbremjen e mërkurës në aksin rrugor Vaqarr- Ndroq. Tv Klan ka siguruar pamje nga vendngjarja, pak minuta pas aksidentit...
 • Aksident i rëndë në Tiranë, dy të vdekur

  Dy persona kanë humbur jetën pas një aksidenti tragjik të ndodhur gjatë orëve të para të mëngjesit në Tiranë. Burime nga policia rrugore bëjnë me dije për Abc News se ngjarja ka ndodhur rreth orës 23 e 25 minuta të mbrëmjes së të mërkurës tek “kthesa e Arbanës” në...
 • Vidhnin banesa në Tiranë, arrestohen 4 persona

  Policia e Tiranës ka bërë të mundur zbardhjen e autorësisë për 6 raste të vjedhjes së banesave dhe të pronës, raste këto të ndodhura muajt e fundit. Si rezultat janë arrestuar Sehat Doci, 22 vjeç, nga Kamza, Albion Shehu, 35 vjeç, nga Kodër Kamëz, Fatmir Zyberi, 42 vjeç, banues...
 • Drama e babait të dy vajzave dhe tentativa e dytë për t’u vetëvrarë

  Autoritetet kanë mundur të parandalojnë këtë të enjte një tjetër tentativë vetëvrasjeje nga Saimir Zalli, e dyta brenda pak javës. Pasi tentoi të hidhej nga vinçi në qendër të kryeqytetit, 35 – vjeçari nga Lezha mëngjesin e sotëm u përpoq t’i vinte flakën vetes. Ai ndodhej para ambienteve të...
 • Nis projekti më transformues në 50 vitet e fundit për Njësinë 9

  Njësia 9 në kryeqytet është bërë pjesë e një prej projekteve më të mëdha transformuese në infrastrukturë. Bashkia e Tiranës ka nisur punën për rikonstruksionin e rrugëve dhe shesheve në bllokun që kufizohet nga bulevardi “Zogu I-rë”, “Rr. e Dibrës”, Rr. “Siri Kodra” dhe Rr. “Reshit Petrela” me një...
 • Veliaj: Kompani të përbashkët me Firencen për ndriçimin LED, ligj të posaçëm për Tiranën

  Në vijim të vizitës së tij në Itali, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj mori sot pjesë në edicionin e tretë të Samitit Ndërkombëtar të Qyteteve me temë “Të Bashkuar në Diversitet”, të organizuar nga kryebashkiaku i Firences, Dario Nardella, dhe Kancelari i Akademisë së Shkencave Sociale të...
 • Tiranës i shtohen edhe 100 pemë

  Pylli Orbital, që do të rrethojë gjithë Tiranën me gjelbërim, ka nisur të lërë gjurmën e tij në segmentin e Unazës së Madhe. Bashkia e Tiranës dhe Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit vijojnë punën për pyllëzimin e zonës së Liqenit të Thatë, në pjesën jugore të Parkut të Madh...
 • Foto/ Aksident në kryeqytet, makina përfundon në trotuar

  Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e kësaj të shtune në kryeqytet. Një makinë ka përfunduar në trotuar në rrugën e Durrësit, në tentativë për të shmangur përplasjen me një motor. Siç mund të shihet edhe në këto foto të siguruara nga tvklan.al, automjeti Benz është përmbysur dhe...
 • Policia, detaje për kapjen e shqiptarit në Greqi

  Policia ka dhënë informacion zyrtar për arrestimin e një shqiptari në Selanik të Greqisë, i dënuar me 18 vjet burg nga drejtësia shqiptare.  Ai është Hashim Isufi, 55 vjeç nga Ferraj, Tiranë. Arrestimi i tij erdhi si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tiranës me Interpol Athinën. “Hashim Isufi ishte i...
 • Përfundon investimi i qeverisë në Spitalin e Traumës

  Pas 2 vjetësh punime ka përfunduar investimi i qeverisë për modernizimin e Spitalit të Traumës, ish – Spitali Ushtarak në kryeqytet. Kryeministri Edi Rama i shoqeruar nga ministrja e tij e shendetesise inspektuan ambjentet e rikostruktuara të cilat janë pajisur me aparatura të reja mjekësore në të gjitha pavionet...
 • Arrestohen 3 persona me armë në kryeqytet, policia jep detaje

  Drejtori për Krimet, në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, Josif Shtëmbari në një konferencë për mediat tha se gjatë 12 orëve të fundit, Policia e Tiranës ka arrestuar 3 persona me armë, njëri prej tyre në kërkim për disa vepra penale, si dhe një tjetër për “Vrasje...
1 2 3 30
Publicitet
Emisione