Tolgahan Sayisman

 • “Bastisi” sheshxhirim kur i shoqi puthej me aktoren? Reagon ashpër Abazi

  Mediat turke kanë raportuar të enjten se misi Almeda Abazi ka “bastisur” setin e xhirimeve ku luan bashkëshorti i saj, Tolgahan Sayışman, me aktoren Hande Erçel. Skenat ku Sayışman puthet me Erçel janë komentuar gjerësisht në median sociale dhe sipas “Posta”, komentuesit e kanë këshilluar Abazin të tregonte kujdes...
 • Uragani Irma i shkakton dëme aktores së njohur shqiptare

  Uragani Irma që goditi ditët e kaluara Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e veçanërisht zonën e Floridas dhe Miamit, i ka shkaktuar dëme edhe çiftit të famshëm të aktores dhe modeles shqiptare Almeda Abazi dhe bashkëshortit të saj, Tolgahan Sayisman. Sipas mediave turke, aktori i njohur, i cili vitin...
 • Aktori turk i vendos “kufizimet” e para nuses shqiptare

  U martuan në mesin e muajit shkurt dhe po kalojnë kohët më të bukura të jetës së tyre. Aktori turk, Tolgahan Sayisman dhe Missi shqiptar, Almeda Abazi janë kthyer në Stamboll nga Los Angeles, ku bënë edhe dasmën. Duke folur për postimet e shumta në median sociale, Abazi tha...
 • Muzikë shqip në dasmën e aktorëve në Holliwood

  Edhe pse ka shkuar larg për t’u martuar me aktorin turk Tolgahan Sayisman, Missi dhe aktorja shqiptare, Almeda Abazi, nuk i ka harruar rrënjët e saj, madje t’i mësojë diçka edhe dhëndrit të famshëm.   Abazi ka publikuar një sekuencë në Instagram nga dasma e saj e 13 Shkurtit...
 • Ja sa vite diferencë ka Almeida Abazi me bashkëshortin e saj

  Martesa e aktorit të njohur turk Tolgahan Sayisman me Almeida Abazin bëri një nga lajmet më të klikuara në mediat turke dhe ato shqiptare. Çifti mjaft simpatik tërheq vëmendjen e të gjithëve porsa i përket pamjes së jashtme, por askujt nuk do i kishte shkuar në mendje se bashkëshorti...
 • E zhgënjyer me turqit, Almeda Abazi falenderon shqiptarët

  Missi dhe aktorja shqiptare Almeda Abazi, e cila u martua këtë javë në Amerikë me aktorin e famshëm turk Tolgahan Sayisman, ka publikuar një mesazh të thumbues për turqit dhe falenderues për shqiptarët. Mesazhi i saj ishte për të gjithë “miqtë” dhe “shokët” turq, me të cilët ka ndarë...
 • Foto-Video/ Dasma ‘shqiptare’ në Holliwood, Almeda thotë ‘po’

  Missi dhe aktorja shqiptare, Almeda Abazi është martuar dje në Los Angeles, SHBA, me aktorin e famshëm turk, Tolgahan Sayisman. Media turke ka publikuar edhe pamjet e para nga dasma e mbajtur të hënën pasdite të katin e sipërm të një hoteli me pamje nga Holliwood. “HaberTurk” tha se...
 • Foto/Dasma në datën e lindjes, nesër dita e madhe për Missin shqiptar

  Dy gëzime në një ditë për Missin shqiptar, Almeda Abazi, e cila feston ditëlindjen dhe kurorëzohet në martesë me aktorin e famshëm turk, Tolgahan Sayisman. Almeda Abazi do të veshë fustanin e bardhë më 13 Shkurt, ditën që mbush 25 – vjeçe pas surprizës romantike që i ka bërë...
 • “Të marrësh vajzë nga Shqipëria…”, aktori turk emocionon Almedën

  Aktori i famshëm turk nuk humbet asnjë moment për ta bërë të lumtur të fejuarën e tij shqiptare. Edhe teksa linin Turqinë për të fluturuar drejtë Amerikës, ku edhe do të organizojnë dasmën, Tolgahan Sayisman i ka kujtuar Almeda Abazit se sa e veçantë është ajo për të. “Një...
 • Detaje nga dasma e Almeda Abazit me aktorin turk

  Kur kanë mbetur vetëm rreth tri jave nga një prej dasmave më të përfolura të momentit, shtypi turk ka publikuar disa detaje interesante nga ceremonia që pritet të kurorëzojë në martesë modelen dhe aktoren shqiptare, Almeda Abazi dhe aktorin e famshëm turk, Tolgahan Sayisman. Shqiptarja është në lidhje dashurie...
 • Foto/Dasma përrallore e aktorit turk, ja shqiptarja e ftuar

  Aktori i famshëm turk, Murat Yildirim, është martuar me ish-Miss Marokun, Iman El-Bani, në një dasmë përrallore të realizuar në kryeqytetin Maroken. Në muajin Dhjetor çifti kishte realizuar dasmën e parë në Stamboll, por sipas traditës një dasmë duhej ta realizonte edhe ana e nuses. Murat Yildirim, i cili...
 • “Dhëndri shqiptar” ndahet 63 herë nga e dashura 

  Aktori turk, Tolgahan Sayisman ka filluar xhirimet e një filmi të ri me aktoren Bade Iscil, e njohur për publikun shqiptar si Shebnem në serialin “Ezel”. Sayisman, i cili do të martohet me aktoren dhe modelen shqiptare, Almeda Abazi, më 13 Shkurt, krahas përgatitjeve për dasmë po xhiron filmin...
 • Aktori turk surprizon shqiptaren, drejt altarit në datën e lindjes

  Aktorja shqiptare, Almeda Abazi do të veshë fustanin e bardhë më 13 Shkurt, ditën që mbush 25 – vjeçe. Kjo ka qenë surpriza romantike që Abazi ka marrë nga i dashuri i saj, Tolgahan Sayisman, një prej aktorëve më të famshëm turq. Shqiptarja është në lidhje dashurie me aktorin...
Emisione