TV Klan

 • Atalanta gati të shesë Etrit Berishën

  Etrit Berisha mbylli 2 sezone të sukesshme te klubi i Atalantës në Serie A, por duket se marrëdhënia me klubin bergamasak po shkon drejt fundit. Portieri i Kombëtares Shqiptare duket se ka bërë valixhet gati pasi klubi i tij ka hyrë në tratativa për ta larguar dhe është aktualisht...
 • Video: Trafik stërmundues për pushuesit në Vlorë e Fier

  Pasditja e kësaj të diele ka qenë stërmunduese për të gjithë ata pushues që udhëtonin nga jugu drejt Tiranës. Aksi Orikum-Vlorë ka qenë thuajse i bllokuar për orë të tëra dhe radha e automjeteve arriti në disa kilometra. Siç duket edhe nga pamjet, në këtë situatë prania e Policisë...
 • Festa e Teto Ollgës në Tushemisht

  Për herë të parë në Tushemisht të Pogradecit u mbajt për 3 net rresht, festa e “Teto Ollgës” frymëzuar nga filmi “Zonja nga qyteti”, ku turistëve iu ofruan produkte karakteristike të zonës, punime artizanale dhe prodhime kulinarie tradicionale. Ministri i Turizmit, Blendi Klosi u tha banorëve se ky vit...
 • Paolo Scaroni, presidenti i ri i Milanit

  Pas vështirësive të shumta që rrezikuan dënimin me përjashtim nga kupat e Europës, Milan ka më në fund një president të ri. Fondi Eliot që ka marrë tashmë shumicën e pronësisë së klubit, caktoi një bord të ri dhe një president që do të qëndrojë në detyrë deri në...
 • Dëshironi të jeni mesazher/e tek “Ka një mesazh për ty”?

  E keni ëndërruar ekranin? Sa herë keni menduar kur keni parë rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek “E Diela Shqiptare” se ju mund të ishit mesazheri apo mesazherja, që do surprizonit të parët protagonistët e programit? Dita e martë, 24 Korrik ora 11.00, mund të jetë DITA JUAJ!...
 • Vetting-u, ONM kundër konfirmimit të Bashkim Dedjas

  Vendimi për konfirmimin në detyrë të Bashkim Dedjas, si kryetar i Gjykatës Kushtetueses pas procesit të Vetting-ut, nuk është ende përfundimtar. Përmes një njoftimi për mediat, mësohet se juristët e huaj të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit kanë kërkuar ankimimin e vendimit duke dhënë informacione të tjera për gjykatësin e...
 • Vučić flet për marrëveshjen me Thaçin

  Presidenti serb, Aleksandar Vučić, ka shfrytëzuar ditën ndërkombëtare të shahut të flasë për Kosovën. Deklarimeve të kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj, se ndarja nuk është lojë, por luftë u është përgjigjur se shpreson të mos vijë kurrë tek kjo. I pari i Serbisë thotë se për të puna nuk është...
 • Izraeli, zyrtarisht një shtet hebre

  Mes debatesh të ashpra, parlamenti izraelit miratoi këtë të enjte ligjin që e përcakton Izraelin si “shtet hebre”. Kalimi i këtij ligji shkaktoi zemëratë në komunitetin arab në Izrael. Deputetët arabë reaguan ashpër në sallën e parlamentit, duke valëvitur flamuj të zinj dhe duke grisur tekstin e ligjit. Ligji...
 • Ftesa për Pacollin alarmon Beogradin

  Behgjet Pacolli ka marrë ftesë nga boshnjakët e Serbisë që ta vizitojë Novi Pazarin si Ministër i Jashtëm i Kosovës. Ajo ka ardhur nga kreu i Këshillit Kombëtar Boshnjak, Sulejman Ugljanin, i cili ka qenë dikur ministër në qeverinë serbe. Kjo ka alarmuar Beogradin duke thënë se nga Sanxhaku...
 • Luigi Soreca në krye të delegacionit të BE

  Është zyrtarizuar sot largimi i Romana Vlahutin nga kryesimi i delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë dhe zëvendësimi i saj nga Luigi Soreca. Më herët, Soreca ka qenë në krye të Drejtorisë së Përgjithshme për Emigracionin dhe Punët e Brendshme në Komisionin Europian. Roli i kësaj strukture ishte garantimi...
 • Moti sot dhe nesër në Tv Klan (19 Korrik 2018)

  Moti sot dhe parashikimi i tij për nesër nga Meteoalb nën prezantimin e Alba Hoxha. /tvklan.al...
 • Beyoncé “pushton” Koloseun

  Për një ikonë si Beyoncé vendet tabu nuk ekzistojnë. Pas realizimit të videoklipit “Apeshit” në muzeun e famshëm të Luvrit në Paris, diva amerikane kërkon të pushtojë një tjetër kryevepër botërore, Koloseun e Romës. Ylli i muzikës ka nisur procedurat e lejes për realizimin e xhirimeve në parkun arkeologjik...
 • Presidenti pret homologen kroate

  Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i uroi mirëseardhjen në Shqipëri, Presidentes së Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović, e cila me ftesë të Kreut të Shtetit, po zhvillon një vizitë shtetërore në Shqipëri. Pas ceremonisë së mirëseardhjes dhe ekzekutimit të himneve kombëtare të të dy vendeve, Presidenti Meta dhe Presidentja...
 • Trump kërkon ndryshimin e traktateve të NATO-s

  Shigjetimet ndaj NATO-s, Donald Trump nuk i ndali edhe gjatë vizitës në Helsinki, ku u takua me Vladimir Putinin. Në një intervistë për Fox News, shefi i Shtëpisë së Bardhë kritikoi jo vetëm aleatët, që ia kanë lënë Shteteve të Bashkuara gjithë barrën e shpenzimeve për mbrojtjen, por edhe...
 • Moti sot dhe nesër në Tv Klan (17 Korrik 2018)

  Moti sot dhe parashikimi i tij për nesër nga Meteoalb nën prezantimin e Alba Hoxha. /tvklan.al...
 • Tatimet bllokojnë hotele e restorante në plazhe

  Strukturat e Hetimit Tatimor kanë nisur një vrull kontrollesh në zonat bregdetare. Gjatë 3 javëve të aksionit në plazhe janë kontrolluar 397 biznese vetëm në rajonin e veriut, ku për gjysmën e tyre janë marrë masa me bllokim të aktivitetit ose me gjobitjen e subjekteve. Në rajonin e Shkodrës...
 • Video/ Pikantet e një sezoni, humor e të qeshura në Stop

  Në puntatën e fundit të emisionit “Stop” për këtë sezon u kujtuan disa nga komentet më pikante të moderatorëve Saimir Kodra dhe Gentian Zenelaj: – Ndotjet në det janë kthyer në shqetësim për të gjithë, pasi aty gjen lloj lloj orendish. – Në spitalet tona mund të ndodhë që...
 • Best-of “Stop”/ Çudira shqiptare

  Emisioni “Stop” kujtoi gjatë mbrëmjes së sotme disa nga rastet më interesante të transmetuara gjatë gjithë sezonit. Shumë persona e marrin bukën me vete në punë, madje e mbështjellin me gazetë, që edhe të informohen njëkohësisht. Drejtori i Ujësjellësit në Sarandë deklaroi se i ka lënë qytetarët pa ujë...
 • STOP – EMISIONI 225 (SEZONI 3)

  Pikantet e një sezoni, humor e të qeshura në Stop 1. Emisioni i fundit për këtë sezon rikthen pjesët më kulmore në studio, ku të qeshurat dhe humori kanë qenë të papërmbajtshme.Saimir e Genti thumbojnë Onin, që nuk ecën, por zhvendoset me thonj.më pas një pjesë nga emisioni, ku...
 • Video/ I humb pela e kuqe, burri i drejtohet Prokurorisë

  Në puntatën e fundit të emisionit “Stop” për këtë sezon u transmetuan pjesët më kulmore në studio, ku të qeshurat dhe humori kanë qenë të papërmbajtshme. Saimir Kodra dhe Gentian Zenelaj kanë “thumbuar” Onin që nuk ecën në tokë, por zhvendoset duke fluturuar dhe duke u kapur nëpër perde...
1 2 3 110
Emisione