TV Klan

 • Emisioni “STOP” çon më tej nismën “dhuro një karrocë”!

  Emisioni “STOP” ka çuar më tej nismën “dhuro një karrocë”, për të gjithë personat me pamundësi fizike. Devina Kula ka dhuruar një karrocë për Shaqo Muçaj në Frakull të Madhe, të qytetit të Fierit, i cili vuan nga tromboza. Në Paskuqan u dhurua një karrocë nga fondacioni “Fëmijët Shqiptarë”...
 • Banorët e pallatit të pabanueshëm “ballë për ballë” me vdekjen, bashkia nuk ndërhyn

  Banorët e pallatit 13 në rrugën “Ali Visha” në Tiranë, në vitet ’90 kanë ndërtuar një shtesë pallati, që sot rrezikon të shembet e t’i zërë brenda. Elez Peposhi tregon se njëra nga dhomat, ku krisja është e dukshme, nuk hapet e përdoret fare. Drejtori i Emergjencave Civile, Shemsi...
 • STOP – EMISIONI 166 (SEZONI 2)

  Pallati shpallet i pabanueshëm nga “emergjencat”, bashkia nuk ndërhyn. Banorët e pallatit 13 në rrugën “Ali Visha”, në vitet ’90 kanë ndërtuar një shtesë pallati, që sot rrezikon të shembet e t’i zerë brenda.Elez Peposhi tregon, se njëra nga dhomat, ku krisja është e dukshme, nuk hapet e përdoret...
 • Fier, ish-ushtarakut me gruan e papunë i japin mangët pensionin

  Banush Kanani, një pensionist në Fier, ankohet në emisionin “STOP” se prej disa muajsh i mbajnë një pjesë të pensionit të përmuajshëm në mënyrë të padrejtë. Ish-ushtaraku së bashku me gazetaren e emisionit “STOP”, ballafaqohet me punonjësit e ISSH-së, nga ku merr premtimin e zgjidhjes së problemit të tij....
 • STOP – EMISIONI 165 (SEZONI 2)

  LGBT fton Ramën në paradë, Basha në cadrën e…Gadafit 9 vjet më parë. Komuniteti LGBT pas Lulzim Bashës, i dërgoi një letër kryeministrit Rama, që të marrë pjesë në paradën me bicikleta në bulevard më 13 maj.Parlamenti dogji edhe sot pa kandidat, raundin e dytë për zgjedhjen e presidentit....
 • Hipoteka e Durrësit nuk regjistron tokën e qytetarit, “STOP” zgjidh problemin

  Agim Gjergji, një qytetar nga Durrësi, ankohet në emisionin “STOP” se pas një kalvari gjyqësor për 500 metra tokë, arrin t’i njihet prona nga gjykata, por tani nuk ia regjistron hipoteka e Durrësit. Edison Jonuzi, përgjegjës në hipotekë, pranon se kanë kaluar të gjitha afatet për regjistrim. Ai thotë...
 • Skandali, goma e frigoriferë të përdorur shiten në treg kundër ligjit

  Një ndër fenomenet e përhapura në vend është shitja e frigoriferëve apo gomave të përdorura të automjeteve. Emisioni “STOP” tregon se importi i këtyre dy produketeve të përdorura është i ndaluar me ligj. Por kjo nuk pengon që goma e frigoriferë të tregtohen lirshëm e kudo në Shqipëri. Në...
 • STOP – EMISIONI 164 (SEZONI 2)

  Llogaritë e Ramës dhe politika e cadrës. Mëngjezin e sotëm vendi u gdhi nën shi dhe shumë shkolla fusin ujë, aq sa duhet të rrish në mësim më cadër. PS-LSI kërkoi në KQZ shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve parazgjedhore.Komuniteti LGBT i kërkoi kreut të opozitës Lulzim Basha,...
 • Divorci dhe manipulimi i dokumentave nga ish-bashkëshorti po e nxjerrin në rrugë

  Manushaqe Bardhoshi nga qyteti i Prrenjasit tregon historinë e saj të divorcit nga bashkëshorti, që me manipulime dokumentash, e nxorri në mes të katër rrugëve. Pasi u nda nga i shoqi, Vilson Kampula, në prill 2016, i vjen letra për lirimin e shtëpisë. Gjatë proceseve gjyqësore, Manushaqja mëson se...
 • Mësuesit kujdestarë, ligji me dy standarde në Drejtorinë Arsimore në Devoll

  Blerta Medolli, një qytetare nga Devolli, ankohet në emisionin “STOP” se fëmija i saj Xhej, nuk e ka mësuesen ndihmëse që i takon, nisur nga udhëzimi nr.38, datë 07.10.2014. Në fakt, edhe mësuesja dhe drejtoresha e shkollës “Dritëro Agolli” tregojnë se Xheji ka nevojë për mësuese ndihmëse, madje për...
 • STOP – EMISIONI 163 (SEZONI 2)

  Shteti i Bashës, hashashi i Ramës dhe katandisja e monumenteve. Opozita mbushi sot 60 ditë në cadër. Në një studio televizive kryeministri Edi Rama deklaroi, se “hashashin nuk e solla unë, por e gjeta në mes tuaj”, duke vënë veten në rolin e Skënderbeut dhe hashashin në vend të...
 • Polici me 23 vite eksperiencë “hidhet në rrugë”

  Vasil Ranxha, një polic i liruar nga detyra, denoncon në emisionin “STOP” se e hodhën në rrugë pa asnjë shkak, edhe pse punoi mbi 23 vjet në radhët e policisë. As çertifikata e sigurisë dhe as rezultatet e larta në punë nuk i vlejtën për ta mbyllur karrierën deri...
 • “Rilindja Urbane” dhe abuzimet e projektit në Bashkinë e Belshit

  Qytetari nga Belshi, Çaush Tafani, tregon për emisionin “STOP” se në emër të projektit të “Rilindjes Urbane”, bashkia i shembi objektin 3 katësh, 1 kilometër larg qendrës së qytetit. Kryebashkiaku Arif Tafani thotë se faza e dytë e projektit të “Rilindjes Urbane” e kapte edhe objektin e prishur. Por...
 • Edicioni i lajmeve TvKlan 16 prill 2017

  ...
 • Edicioni i lajmeve TvKlan 15 prill 2017

  ...
 • Edicioni i lajmeve TvKlan 14 prill 2017

  ...
 • STOP – EMISIONI 161 (SEZONI 2)

  Nga semaforët jofunksionalë tek dasmat pa leje… Disa semaforë në Tiranë nuk funksionojnë, duke shkaktuar kaos në trafikun e coroditur të kryeqytetit. “Stop” realizon një vëzhgim tek Rruga e Elbasanit e po kështu edhe pranë Katedrales së Krishterë, aty ku mundësia për kalimin e këmbësorëve nuk ekziston. Më pas,...
 • Kuvendi Françeskan ia vendos murin tek dritarja shkodranes

  Ana Sheldia, një banore e vjetër e qytetit të Shkodrës, denoncon në emisionin “STOP” konfliktin që i ka lindur me Kuvendin Françeskan të qytetit. Ky i fundit ka zgjeruar hapësirën, duke ndërtuar një mur fare pranë dritares së zonjës. Në Kuvendin Françeskan, prift Ladi nuk pranon të japë shpjegime...
 • Bën 9 muaj burg me akuzën se mashtroi dy gra, “akuzueset” thonë se nuk e njohin

  Qytetari Pashk Pjetri tregon në emisionin “STOP”, se në Shkurt 2012 i kërkuan të paraqitet në Prokurorinë e Shkodrës, ku i thanë se kishte mashtuar 2 gra, duke u marrë nga 5 milionë lekë, për t’i shpëtuar nga burgu. Pashku thotë se as që i njeh dy gratë në...
 • Edicioni i lajmeve TvKlan 13 prill 2017

  ...
1 2 3 41
Publicitet


Emisione