vdes

 • Video/ Makina del nga rruga, vdes drejtuesi

  Një aksidenti me pasojë vdekjen e një të riu ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në vendin e quajtur Ura e Merrxhanit. Ermir Rroku, drejtues i automjetit tip Golf 4 me targa AA 995 BV ka dalë nga rruga ku për pasojë ka humbur jetën. 35- vjeçari, ishte banues...
 • Foto/ Ky është shqiptari që humbi jetën tragjikisht në Itali

  Itali-Ky që shihni në këtë foto është shqiptari që ditën e enjte humbi jetën tragjikisht, pasi u përplas për vdekje nga nga një automjet. Daut Behluli, 43-vjeç, me profesion shofer kamioni u përplas sapo parkoi automjetin e tij në korisnë e emergjencës, për të sistemuar ngarkesën. Ngjarja e rëndë...
 • Ndarja nga jeta e Fadil Vokrrit, FSHF: Jemi të tronditur

  Ndarja nga jeta e legjendës së futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ka prekur zemrat e të gjithëve. Vokrri ndërroi jetë në moshën 57-vjeçare, si pasojë e një ataku në zemër. Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar menjëherë pasi mori vesh lajmin e trishtë. Reagimi i plotë: Federata Shqiptare e...
 • Shuhet “i katërti që shkeli në Hënë”

  Ka ndërruar jetë të shtunën, në moshën 86-vjeçare Alen Bin, njeriu i katërt që shkeli në Hënë. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e astronautit, përmes një komunikate dërguar agjencisë hapësinore NASA. Bin ishte shuar në spitalin Metodist të qytetit të Hjustonit, në Shtetet e Bashkuara, për shkak...
 • Vdes në moshën 85-vjeçare shkrimtari Philip Roth

  Një nga shkrimtarët më të mëdhenj amerikanë, Philip Roth, ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare. Ai shkruajti veprat “Baritori Amerikan”, “U martova me një komunist” dhe “Ankesa e Portnoit”. Sipas New York Times një mik i ngushtë i Rothit tha se ai kishte vdekur nga një atak në zemër. Roth u...
 • Vdes në moshën 57-vjeçare këngëtarja belge

  Këngëtarja belge Maurane ka vdekur në moshën 57-vjeçare, pasi u kthye në skenë pas një mungese dyvjeçare. Maurane u gjet e vdekur në shtëpinë e saj në Schaerbeek, pranë Brukselit, të hënën në mbrëmje. Shkaku i vdekjes ende nuk dihet. Karriera e saj filloi si këngëtare në vitet 1980....
 • Aksidentohet për vdekje kalimtarja

  Një 40- vjeçare është aksidentuar për vdekje mbrëmjen e së premtes (4 Maj). Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 21:30 në aksin rrugor Fushë Krujë–Tiranë, në fshatin Larushk. Sipas njoftimit të policisë mjeti me targa AA 222 TY, me drejtues K.D ka aksidentuar këmbësoren me inicialet B. D. 40...
 • Maratona e Londrës, vdes 29-vjeçari

  Një i ri ka ndërruar jetë në moshë shumë të re gjatë pjesëmarrjes në Maratonën e Londrës. Matt Campbell, 29- vjeç, ishte Masterchef u rrëzuar teksa ishte duke vrapuar së bashku me kuzhinierin e tij. Ai ishte një kuzhinier profesionist dhe po konkurronte në kujtesë të babait të tij...
 • 55-vjeçarja ndërron jetë dy ditë pas aksidentit

  Ka ndërruar jetë Shpëtime Tufa, e cila u aksidentua (20Prill) 2 ditë më parë në aksin Elbasan-Metalurgji. Kamerat e bizneseve aty pranë konstatuan vetëhedhjen e Tufës nga mjeti që po udhëtonte. Mendohet se gruaja ka marrë ngacmime nga drejtuesi i mjetit që po udhëtonte, ndaj për të mbrojtur veten u...
 • Ndahet nga jeta në moshën 49-vjeçare aktori, Verne Troyer

  Aktori Verne Troyer, i njohur më së shumti në rolin e tij Mini-Me në serinë e filmave komedi  “Austin Power”, ka vdekur në moshën 49 vjeçare. Ai kishte lindur me një çrregullim gjenetik të njohur si “achondroplasia dëarfism” e që kishte bërë që të mbetej vetëm 81 centimetra i gjatë. Troyer...
 • Vdes në rrethana misterioze gazetari investigativ

  Një gazetar investigativ rus, i cili kishte shkruar për vdekjen e mercenarëve në, Siri ka vdekur në spital pasi ka rënë nga kati i pestë ku banonte.   Sipas asaj që shkruan BBC, Maxim Borodin u gjet i plagosur rëndë nga fqinjët në Jekaterinburg dhe u dërgua në spital,...
 • Vdes në moshën 74-vjeçare aktori hollivudian

  Lee Ermey, një ish marinar i cili bëri një karrierë në Hollywood, ka vdekur. Sipas Daily Mail, ai vdiq në moshën 74-vjeçare nga pneumonia.  “Me trishtim të thellë dhe me keqardhje ju informoj se R. Lee Ermey ka ndërruar jetë këtë mëngjes. Ai do t’i mungojë të gjithëve”, shkroi...
 • Ndahet nga jeta çiklisti 23- vjeçar

  Tragjedi edhe në çiklizëm. 23-vjeçari belg Michael Goolaerts u nda nga jeta gjatë garës Paris-Roubaix. Nga pamjet e filmuara duket qartë se ai është përplasur në anë të rrugës. Për disa sekonda ai qëndroi ashtu i shtrirë teksa çiklistët e tjerë vazhduan garën. Dyshohet se zemra e tij u...
 • Vdes në moshën 60-vjeçare ikona e RAI-t, Fabrizio Frizzi

  Fabrizio Frizzi ka ndërruar jetë në moshën 60- vjeçare, pasi u godit nga një hemoragji cerebrale. Ai ishte një ndër ikonat e televizionit italian RAI. Lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta e ka bërë të ditur bashkëshortja e tij, Carlotta. Ai vdiq në spitalin Sant’Andrea në Romë. Tetorin e...
 • Stephen Hawking vdes në moshën 76-vjeçare

  Shkencëtari më i famshëm në botë Profesor Stephen Hawking ka vdekur në moshën 76 vjeçare. Fizikanti i shquar ndërroi jetë paqësisht në shtëpinë e tij në Kembrixh këtë mëngjes pas një beteje të gjatë me sëmundjen e rrallë të qelizave nervore. Sipas asaj që shkruan Daily Mail, Hawking u...
 • Ndërron jetë mjeku Polikron Çelo

  Ndahet nga jeta në moshën 86- vjeçare mjeku Polikron Çelo. Mësohet se ai vuante nga një sëmundje e rëndë. Polikron Çelo, ia kushtoi karrierën e tij jetës së fëmijëve. Ai gjithashtu ka drejtuar Shërbimin e Nefrologjisë si dhe Spitalin e Fëmijëve si dhe ka qënë pedagog në Fakultetin e...
 • Lajmi për vdekjen Sylvester Stallone ‘pushton’ internetin…

  Silvester Stalone ka siguruar fansat e tij se është gjallë, i lumtur dhe i shëndetshëm, pas një mashtrimi në internet ku thuhej se ai kishte vdekur.  “Ju lutem injoroni këtë budallallëqe… Jam gjallë dhe i shëndetshëm… ende i fortë!” Mashtrimi mbi vdekjen e tij kishte qarkulluar edhe 18 muaj...
 • Foto/ Vdes i riu shqiptar, hidhet para shinave të trenit

  Një 28 vjeçar shqiptar i ka dhënë fund jetës, duke u hedhur para shinave të trenit. Siç raporton “Milano Today” i riu shqiptar, identitetit i të cilit nuk bëhet i ditur ka gjetur vdekjen e menjëhershme. Ngjarja ka ndodhur ditën e mërkurë rreth orës 10:30 në Sesto San Giovanni....
 • 38-vjeçarja vdes nga gripi, refuzoi të mjekohej për shkak të çmimit të ilaçit

  Nëna e dy fëmijëve, 38 vjeç, vdiq pasi refuzoi të merrte trajtimin e duhur kundër gripit duke thënë se ilaçi ishte shumë i shtrenjtë.    Heather Holland, nga Weatherford, Texas, u sëmur të hënën e kaluar dhe u diagnostikua me grip të mërkurën. Për të trajtuar virusin, mjekët i...
 • Foto/ Makina bie nga 13 metra lartësi, vdes 49- vjeçari

  Një vdekje tragjike ka qenë ajo për një 49- vjeçar në Rodos të Greqisë. Makina me të cilën po udhëtonte ka rënë nga një lartësi prej 13 metra, raportojnë mediat greke.  Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e së dielës, rreth orës 02:00,  ndërsa makina po lëvizte drejt aeroportit. Shoferi...
1 2 3 5
Emisione