vjedhje

 • Kapet në Durrës 39-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar

  Një 39-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga drejtësia italiane është arrestuar ditën e djeshme në qytetin e Durrësit. Policia thotë se ai është me iniciale D.Xh, ndërsa nuk ka bërë të ditur identitetin e tij të plotë. 39-vjeçari nga Durrësi është dënuar me 10 vite burg nga Gjykata...
 • Policia greke arreston 27 shqiptarë, pjesë e bandës së grabitësve

  Një bandë e përbërë nga 31 persona u shkatërruar nga policia greke gjatë një aksioni masiv. Të gjithë anëtarët janë të arrestuar, nga të cilët 27 janë shqiptarë, dy grekë, një bullgar dhe një rumun. Kjo bandë grabiste dhe vidhte në stacionet e metrove në Athinë, autobusëve e trenave...
 • 23-vjeçari vjedh 10 milionë Lekë në kasafortën e kompleksit turistik

  Një 23-vjeçar nga Tirana ka vjedhur 10 milionë lekë të vjetra në kasafortën e një resorti turistik në Gjirin e Lalzit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:00 të mëngjesit ditën e djeshme, ndërsa pas 24 orësh është arrestuar nga policia. Denis Myrteza mundi të vidhte me thyerje shumën e...
 • Foto/ Vodhën motorin, dy hajdutët kapen në flagrancë

  Dy persona janë arrestuar në flagrancë për vjedhjen e një motori tip “Skuter” në  një banesë në Vlorë në lagjen “10 Korriku”. Policia mori njoftim rreth orës 05:05 dhe shkoi menjëherë në banesën e qytetarit me iniciale E.N. Uniformat blu konstatuan brenda oborrit të banesës në tentativë për t’u...
 • Bastiset dyqani i elektroshtëpiakeve

  Këto janë pamjet që tregojnë momentet e bastisjes së një dyqani elektroshtëpiakesh nga dy persona gjatë natës në Lezhë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:43 duke u gdhirë dita premte, kur dy persona të maskuar, të armatosur me leva, thyen derën e dyqanit dhe morën që aty rreth 30...
 • Emrat/ Arrestohen dy anëtarë të bandës që vidhte në Tiranë, Kavajë e Lushnje

  Policia e Kavajës ka arrestuar dy persona të përfshirë në disa vjedhje të kryera në Kavajë, Tiranë dhe Lushnje. Ata janë Fatjon Lila 34 vjeç ndaj të cilit gjykata ka vendosur arrest me burg në mungesë dhe Xhordano Palushi 29 vjeç. Policia thotë se dy të arrestuarit dyshohet se...
 • I vjedhin automjetin dhe më pas ia djegin

  I vjedhin automjetin dhe më pas i vendosin flakën. Sipas burimeve të policisë mësohet se ditën e martë rreth orës 20:30, në rrugën Vlorë-Llakatund, në vendin e quajtur ”Kthesa e Risilisë”, është konstatuar se një automjet tip ”BMW” me targa AA 724 ID, ka qenë duke u djegur plotësisht....
 • Emri/ Bënte kërdinë duke vjedhur në rrugët e qytetit, pranga 23 – vjeçarit

  Policia e Durrësit ka vënë një pranga një 23- vjeçar, i cili akuzohet për një seri vjedhjesh. Donald Mëziri 23 vjeç, banues në Kamëz, Tiranë, pasi thyente xhamat e mjeteve dhe vidhte sende me vlerë e vlera monetare. Mëziri, rezulton te jete  i dënuar më parë për veprat penale...
 • Emri/ Arrestohet hajduti 35-vjeçar në Durrës

  Një 35-vjeçar është prangosur nga uniformat blu të Durrësit, i dyshuar si autor i disa vjedhjeve në këtë qytet. Policia thotë se ai është Edmond Tuda, ndaj të cilit janë dokumentuar disa vjedhja të kryera nga ai. Në bazë të hetimeve, rezulton që 35-vjeçari të jetë autor i këtyre...
 • Ukrainasi vjedh 8300 Euro në Sarandë, kapet në Rinas duke u arratisur

  Një 43-vjeçar nga Ukraina është arrestuar, i cili po arratisej nga Shqipëria më një shumë parash të vjedhura. Policia thotë se ukrainasi Oleg Koval më 10 gusht i kishte vjedhur 40-vjeçarit nga Saranda I.P një shumë parash prej 8300 Euro në një hotel. Ai ishte larguar nga qyteti bregdetar,...
 • Video/ Vodhën një biznes privat, arrestohen 3 të rinjtë

  Policia e Himarës ka vënë në pranga tre të rinj të cilët tentuan të vidhnin nj biznes privat. Në pranga kanë rënë  Skënder H. 25 vjeç,  Gjergji H., 20 vjeç dhe Kiri A. 18 vjeç, të tre banues në Vlorë. Këta persona janë kapur nga policia më datë 03.08.2017,...
 • Policia italiane arreston të gjithë familjen shqiptare

  Një familje shqiptare që jeton në Itali është arrestuar nga policia. Babai, mamaja dhe vajza janë vënë në pranga, pasi dyshohet se janë autorë të disa vjedhjeve në zonën e Brentwood, në Vicenza. Sipas mediave italiane, tre anëtarët e familjes shqiptare vidhnin në bashkëpunim banesa në atë zonë. Ata...
 • Video/ Shikoni si vidhet celulari në Elbasan

  Një vajzë është turpëruar, pasi vjedhja e saj në një dyqan këpucësh në qytetin e Elbasanit i ka dalë sheshit. Ajo ka shkuar në dyqan, por mesa duket është joshur nga telefoni celular dhe duke pretenduar se askush nuk po e shikonte dhe ka marrë celularin dhe e ka...
 • Emri/ “Skifteri” shqiptar kapet në flagrancë gjatë vjedhjes së vilës

  Policia italiane ka arrestuar në flagrancë një shqiptar që do të vidhte një vilë në zonën e Suello së bashku me dy bashkëpunëtorë të tij. Ai është Ermir Bushi 35 vjeç, i cili u kap mbrëmjen e së martës. Sikurse raportojnë mediat italiane, dy hajdutë po përpiqeshin të hynin...
 • Tiranë/ 9 të arrestuar në 24 orë

  Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Tiranës ka arrestuar, ndaluar dhe proceduar 20 persona. 9 janë të arrestuarit për vepra të ndryshme penale, ndërsa 1 ishte i shpallur në kërkim. Ndërkohë në gjendje të lirë janë proceduar 9 veta, ndërsa 1 tjetër është shpallur në kërkim. Kështu, një 34...
 • Veliaj: Vjedhja e ujit krim, dënohet njësoj si vjedhja e energjisë

  Rreth 120 mijë banorë të zonës së ish-Bllokut dhe të Tiranës së Re do mund të furnizohen në mënyrë të rregullt me ujë të pijshëm. Paralelisht me masat e marra për ndërprerjen e prerjeve të paligjshme dhe shmangien e abuzimeve, Bashkia e Tiranës dhe Ujësjellës-Kanalizime Tiranë po i kushtojnë...
 • I vjedh çelësin nga shtëpia dhe largohet me makinën e parkuar në oborr, arrestohet

  Një vjedhje e pazakontë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet, ku një 32-vjeçar ka hyrë në një shtëpi ku ka vjedhur dokumente, para dhe çelësin e makinës për t’u larguar më pas në qetësi me automjetin e parkuar në oborr. Por, pa kaluar shumë kohë përfundoi në pranga....
 • Shkatërrohet banda e hajdutëve, qëndronin pas dhjetëra grabitjeve

  Policia e Durrësit ka mundur të shkatërrojë një bandë kriminale e cila qëndronte pas dhjetëra vjedhjeve në banesa në lagje të ndryshme të qytetit bregdetar. Dy persona kanë përfunduar në pranga ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Ata janë Rezart Hyskolli 29 vjeç, dhe Gentjan Kala 30...
 • Video/ Shikoni si i vidhet makina gazetares në Tiranë

  Makina e gazetares Ornela Gaçe është vjedhur në mes të ditës në një servis makinash. Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në kryeqytet. Sikurse duket edhe në pamjet e fiksuara nga kamera e sigurisë së një biznesi aty pranë, makina tip fuoristradë e gazetares është e parkuar jashtë...
 • Tetë vjedhje në tre muaj, arrestohet i riu

  Një 32-vjeçar është arrestuar nga policia si i akuzuar për tetë vjedhje në tre muajt e parë të këtij viti në Durrës. Marvin (Ardit) Franishta, banues në Durrës, u arrestua pasi policia arriti të dokumentojë me prova tetë vjedhje, kryesisht biznese, dyqane dhe markete. Në total ai ka vjedhur...
1 2 3 6
Publicitet
Emisione