vlore

 • Katër plumba në sy të gruas, detaje të reja nga ngjarja që tronditi Vlorën

  Një tjetër vrasje tronditi mbrëmjen e së martës qytetin e Vlorës. Fatjon Sinani, 35 – vjeç u ekzekutua me katër plumba në derë të shtëpisë. Gjithçka ndodhi në sy të bashkëshortes së tij, e cila mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë psikologjike. Burimet bëjnë të ditur se çifti...
 • Atentati në Vlorë, gjendet i braktisur automjeti që përdorën vrasësit

  Pasi arrestoi njërin prej autorëve të dyshuar të atentatit të mbrëmshëm në qytetin bregdetar të Vlorës, policia ka gjetur edhe automjetin që besohet se u përdor nga autorët e vrasjes së 40-vjeçarit Fation Sinani. Në një njoftim për shtyp, Policia e Vlorës tha se “nga hetimet dhe kontrollet e...
 • Video/ Shpërthen një makinë në Vlorë pranë vendit ku ndodhi vrasja

  Një automjet tip “Ford” ka shpërthyer në Vlorë në lagjen “15 Tetori”, pranë vendit ku ndodhi vrasja me armë zjarri në lagjen “Partizani”. Dyshohet se makinës me targa AA 987 KP i është vendosur lëndë eksplozive. Nga shpërthimi nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëmtime në pjesën e përparme...
 • Video/ Ekzekutim me armë zjarri në Vlorë

  Një ekzekutim me armë zjarri ka ndodhur në qytetin bregdetar të Vlorës mbrëmjen e sotme rreth orës 22:10. Mësohet se viktima është Fation Sinani rreth 40 vjeç. Ai u qëllua me armë zjarri tip pistoletë në hyrje të pallatit ku banonte në lagjen “Partizani”. Ndërkohë, policia ka arrestuar autorin e...
 • Prishet plani i trafikantit, policia i sekuestron furgonin me 710 kg kanabis

  Policia e Vlorës ka bërë të mundur sekuestrimin e 710 kg kanabis. Në pranga ka rënë Selman Hamitaj, 71- vjeç, banues në fshatin Dukat, Vlorë dhe ka shpallur në kërkim B.T 44- vjeç, banues në Durrës, si autorë të dyshuar në lidhje me këtë ngjarje. Sipas burimeve të policisë...
 • Ekstradohet në Shqipëri ish-polici i dënuar për vrasje me dashje

  Dy persona janë ekstraduar nga Interpol Tirana të cilët kërkoheshin nga drejtësia shqiptare. Nga Milano është ekstraduar në vendin tonë ish-polici Fatmir Hamiti 54 vjeç nga Dukati i Vlorës, i dënuar me 18 vite burg në vitin 1996. Ai është dënuar nga Gjykata e Vlorës për vrasje me dashje....
 • Kryemadhi: Rilindja urbane ka i kushtuar 500 milionë USD buxhetit të shtetit

  Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me gratë dhe vajzat e Vlorës, ku kandidatët për deputetë të qarkut Vlorë prezantuan programim e LSI-së. Të pranishëm në këtë takim ishin Zv.Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, kandidatët për deputetë Shezai Rrokaj, Enada Koçiraj dhe Flamur Çelaj. Në fjalën e saj...
 • Foto/ Zbulohen 4 bidona plastikë të mbushur me kanabis

  Një sasi droge është zbuluar në Delvinë paraditen e sotme, e fshehur në disa shkurre. Policia thotë se gjatë kontrollit në vendin e quajtur “Siqill” u gjetën 4 bidona plastikë në brendësi të të cilave kishte një sasi prej 51 kg kanabis sativa. Gjatë hetimeve për këtë ngjarje, uniformat blu...
 • Vdes këmbësorja u përplas nga 26-vjeçarja

  Vlorë -Ka ndërruar jetë këmbërosja, e cila u aksidentua mëngjesin e sotëm në lagjen “10 Korriku”. Sipas burimeve të policisë  automjeti tip Smart, me drejtuese S.Hoxhaj, ka goditur  M.K., 53 – vjeçe (këmbësore). Si pasojë e përplasjes, e dëmtuara u dërgua në Spitalin Rajonal Vlorë në gjendje të rëndë shëndetësore, por nuk...
 • Ishte shpallur në kërkim për drogë, arrestohet 27 – vjeçari

  Policia e Vlorës ka arrestuar një 27 – vjeçar, pasi prej një viti ishte shpallur në kërkim. Njoftimi i policisë Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë ka bërë arrestimin e Marjus Barjami, 27 vjeç, banues në Vlorë. Në kuadër të procedimit penal nr.134 të vitit 2016 nga Prokuroria pranë Gjykatës...
 • Shkarkohet drejtori i burgut të Vlorës dhe Fushë – Krujës

  Ministri i Drejtësisë, Gazment Bardhi ka shkarkuar sot nga detyra Drejtorin e IEVP Vlorë Bashkim Habilaj, si dhe Drejtorin e IEVP Fushë-Krujë Albert Malaj, me motivacionin e braktisjes së detyrës dhe keqmenaxhimit të institucionit. Në një njoftim të publikuar në faqen zyrtare të kësaj ministrie, thuhet se kjo vendimmarrje...
 • Shkrumbohet gjatë natës një automjet

  Një makinë është shkrumbuar gjatë natës në qytetin e Vlorës. Nuk dihen ende shkaqet e kësaj ngjarje, por sipas dëshmitarëve, makina ka qenë e parkuar poshtë pallati ku banonte pronari i saj. Paraprakisht dyshohet për ndonjë defekt në makinë, por nuk përjashtohet edhe pista e zjarrvënies së qëllimshme. Ngjarja...
 • Gjiknuri: Reforma në drejtësi, garanci edhe për ekonominë

  Rajoni numër 1 i qytetit të Vlorës ishte ndalesa e radhës e Drejtuesit Politik të Partisë Socialiste për këtë qark Damian Gjiknuri. Ai u ndal te rëndësia e vazhdimit të zbatimit të Reformës në Drejtësi që sipas tij është garanci edhe zhvillimin ekonomik. “Reforma në drejtësi është një shprehje...
 • Shpërthim në një lokal, dyshime se është përdorur dinamit

  Një shpërthim ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen “Lirimi” të qytetit të Vlorës. Ngjarja ka ndodhur në një lokal në pronësi të 56-vjeçarit me iniciale R.M. Policia e qytetit bregdetar dyshon se shpërthimi mund të jetë shkaktuar me dinamit. Fatmirësisht nuk ka asnjë...
 • Gjykata e Krimeve të Rënda liron zyrtarin e policisë

  Haki Hasanbega, ish-shefi i rendit në Vlorë arrestuar katër muaj më parë se ndihmonte një grup kriminal të kultivonte kanabis në Tepelenë dhe Vlorë, është liruar nga Gjykata e Krimeve të rënda. Togat e zeza kanë ndryshuar masën e sigurisë për ish-zyrtarin e policisë nga arrest me burg në...
 • Vlorë/ Bllokohet gomonia me 685 kg drogë, ishte fshehur në pyll

  Policia e Vlorës po vijon operacioni masiv për parandalimin dhe goditjen e trafikimit të lëndëve narkotike si dhe kundër kultivimit të bimëve narkotike! Në vijim në operacionit të nisur ditë më parë nga ajri, toka dhe uji, goditet një tjetër tentativë e trafikimit të lëndëve narkotike drejt Italisë. Efektivët...
 • Hidhet nga kati i tretë, vdes një person

  Vlorë- Një person është hedhur nga kati i tretë i banesës së tij. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 10:40, në lagjen “Pavarësia 2” pranë shkollës jopublike “Ikea”.  Policia ka bërë të mundur identifikimin e tij dhe bëhet fjalë për F.Ruci, 55 vjeç, i cili ka rënë nga banesa...
 • Bllokohen 2 skafe në Vlorë

  Masat kundër trafikut të lëndëve narkotike kanë çuar në bllokimin e dy mjeteve të tjera lundruese në Vlorë. Gjatë ditës së enjte, autoritetet konstatuan një skaf plastik më gjatësi 5.10 metra dhe gjerësi 2.10 metra pranë rrugës Radhimë – Vlorë, në bregdet. Mjeti me motor të markës “Ervinrude” ishte...
 • Operacion nga ajri, toka dhe uji/ Gjenden 140 kg drogë dhe 2 gomone

  Në vijim të një operacioni masiv që po zhvillohet në të gjithë territorin e qarkut Vlorë për parandalimin, evidentimin, goditjen e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike, autoritetet kanë sekuestruar 140 kilogramë kanabis. Gjithashtu, janë zbuluar 70 bimë narkotike, si dhe dy gomone. Burime zyrtare sqarojnë se 4 janë...
 • Video/ Plan masash për parandalimin e drogës, monitorime nga ajri

  Policia e Vlorës ka ndërmarrë një plan masash për parandalimin, evidentimin, goditjen e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike. Monitorim nga ajri e toka për evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike. Në monitorim edhe njësia e GdF-së për Vlorën, pjesë e Nuklit për Kufirin Detar me komandë...
1 2 3 14
PublicitetEmisione