volejboll

 • JO VETEM MODE – EMISIONI 39 (SEZONI 5)

  Rikthimi i suksesit të Kombëtares së Volejbollit shqiptar me sportiste edhe nga diaspora dhe ShBA. Emocionet e një skuadre kuqezi që po synojnë fitore në kampionat....
 • Fitorja e dytë për femrat e Volejbollit (pafoto)

  Kombëtarja e Volejbollit të femrave nuk ndalet duke mundur edhe Bjellorusinë në Ligën e Europës. Pas humbjes me Finlandën, ekipi që mori pikët e plota, vajzat kuqezi rritën nivelin e lojës duke e mbyllur fazën e zhvilluar në Tiranë me 2 fitore. Skuadra e Altin Martirit triumfoi me rezultatin...
 • Volejboll- Finlanda mund Shqipërinë

  Kombëtarja e femrave e nisi me humbje Ligën e Europës në volejboll. Vajzat kuqezi u mundën me rezultatin 3 – 0 nga Finlanda në sfidën e zhvilluar të premten në sallën sportive “Feti Borova”. Finlandezet dominuan takimin, duke shfrytëzuar edhe gabimet e volejbollisteve shqiptare. Më e mira nga Kombëtarja...
 • Kombëtarja e femrave ka shumë lojtare nga ligat e huaja

  Shqipëria është kthyer rregullisht në aktivitetet kontinentale në Volejboll. Kombëtarja e femrave po stërvitet prej disa ditësh për Ligën e Europës që fazën e parë do ta mbajë nga 9 deri më 11 Qershor në Tiranë. Një skuadër ku ka edhe volejbolliste të reja, pjesa më e madhe e...
 • Përfaqësuesja e vajzave në Novotel Cup

  Përfaqësuesja e volejbollit për femra e mbylli me 2 fitore dhe 1 humbje turneun Novotel Cup. Vajzat kuqezi të drejtuar nga Altin Mërtiri arritën të triumfonin 3 – 0 me sete me skuadrën vendase Luksemburgun dhe Lihtenshtejnin. Shqipëria u mund 3 – 1 nga Norvegjia një ekip më i...
 • Përfaqësuesja e volejbollit për femra fiton ndaj Polonisë

  Përfaqësuesja e volejbollit të femrave u rikthye me fitore në aktivitetet kontinentale. Vajzat kuqezi mundën dje skuadrën polake me rezultatin 3 – 2, në sfidën e vlefshme për Ligën Europiane, në turneun që po mbahet në Durrës. Përballja nisi me humbjen e setit të parë, por më pas skuadra...
 • Studenti shpallet kampion në volejboll

  Studenti u shpall për herë 15 kampion i Shqipërisë në volejboll për meshkuj. Ekipi i Ylli Tomorrit vijon të zotërojë këtë sport në Shqipëri, duke i mbyllur finalet me Tiranën në vetëm 3 ndeshje, të fituara të gjitha nga Studenti. Suksesi i fundit ishte të mërkurën në pallatin e...
Publicitet
Emisione