volejboll

 • Shqipëria merr bronz në Ligën e Europës

  Kombëtarja e volejbollit të femrave mori medaljen e bronzit në Ligën e Europës. Një sukses i vajzave kuqezi me rezultatin 3 – 0 ndaj Estonisë të dielën në Suedi. Shqipëria nuk arriti të kalonte në gjysmëfinale përfaqësuesen vendase, por ia doli të thyejë atë baltike në një ndeshje që...
 • Shqipëria nuk arrin finalen e Ligës së Europës

  Kombëtarja e volejbollit të femrave nuk arrin të shkojë në finalen e Ligës së Europës. Vajzat kuqezi e humbën dje takimin me skuadrën vendase Suedinë me rezultatin 3 – 0 me sete. Shqipëria u përpoq të kthente rezultatin, por pa mundur ta bëjë atë. Tani mbetet përballja me Estoninë...
 • Femrat e volejbollit mundin Gjeorgjinë

  Kombëtarja e volejbollit të femrave fitoi edhe ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në Ligën e Europës të argjendtë. Vajzat kuqezi mundën Gjeorgjinë me rezultatin 3 – 0 me sete në përballjen e luajtur të mërkurën në Tiranë. Një tjetër sukses për Shqipërinë që në 6 ndeshje fitoi...
 • Volejboll, Shqipëria triumfon në Austri

  Shqipëria fitoi me përmbysje ndaj Austrisë në sfidën e luajtur të shtunën në Ens e vlefshme për Ligën e Europës së argjendtë në volejboll për femra. Vajzat kuqezi triumfuan me rezultatin 3 – 2 me sete, duke siguruar matematikisht kualifikimin në fazën finale të aktivitetit. Shqipëria nuk u dorëzua...
 • Shqipëria, një hap larg Ligës së Europës

  Fitorja e Kombëtares së femrave në volejboll ndaj Izraelit të mërkurën në Tiranë e bën thuajse të sigurt kualifikimin në finalet e Ligës së Europës. Një objektiv i arritur pas 3 vitesh punë dhe ngritja e një skuadre që kërkon më shumë. “Bënim ndeshje të bukura por asnjë herë...
 • Erzeni kampion në volejboll për meshkuj

  Erzeni priti 19 vjet për titullin kampion në volejboll për meshkuj. Ekipi nga Shijaku fitoi trofeun pas 4 finaleve të luajtura me Partizanin. E fundit u zhvillua në pallatin e sportit “Dhimtraq Goga” ku shijakasit mundën ekipin kryeqytetas me rezultatin 3 – 1 me sete. Pas suksesit në Tiranë...
 • “Ka një mesazh për ty” /Babai i kërkon falje vajzës dhe i plotëson asaj ëndrrën më të madhe

  Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” te “E diela shqiptare”, i ftua ishte Fatriu. Ai është me origjinë nga Golloborda e Dibrës, por prej 26 vitesh jeton në një fshat të Durrësit dhe ka tre fëmijë. Paola është fëmija  i dytë dhe është 15 vjeçe. Ata kanë jetuar për...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 39 (SEZONI 5)

  Rikthimi i suksesit të Kombëtares së Volejbollit shqiptar me sportiste edhe nga diaspora dhe ShBA. Emocionet e një skuadre kuqezi që po synojnë fitore në kampionat....
 • Fitorja e dytë për femrat e Volejbollit (pafoto)

  Kombëtarja e Volejbollit të femrave nuk ndalet duke mundur edhe Bjellorusinë në Ligën e Europës. Pas humbjes me Finlandën, ekipi që mori pikët e plota, vajzat kuqezi rritën nivelin e lojës duke e mbyllur fazën e zhvilluar në Tiranë me 2 fitore. Skuadra e Altin Martirit triumfoi me rezultatin...
 • Volejboll- Finlanda mund Shqipërinë

  Kombëtarja e femrave e nisi me humbje Ligën e Europës në volejboll. Vajzat kuqezi u mundën me rezultatin 3 – 0 nga Finlanda në sfidën e zhvilluar të premten në sallën sportive “Feti Borova”. Finlandezet dominuan takimin, duke shfrytëzuar edhe gabimet e volejbollisteve shqiptare. Më e mira nga Kombëtarja...
 • Kombëtarja e femrave ka shumë lojtare nga ligat e huaja

  Shqipëria është kthyer rregullisht në aktivitetet kontinentale në Volejboll. Kombëtarja e femrave po stërvitet prej disa ditësh për Ligën e Europës që fazën e parë do ta mbajë nga 9 deri më 11 Qershor në Tiranë. Një skuadër ku ka edhe volejbolliste të reja, pjesa më e madhe e...
 • Përfaqësuesja e vajzave në Novotel Cup

  Përfaqësuesja e volejbollit për femra e mbylli me 2 fitore dhe 1 humbje turneun Novotel Cup. Vajzat kuqezi të drejtuar nga Altin Mërtiri arritën të triumfonin 3 – 0 me sete me skuadrën vendase Luksemburgun dhe Lihtenshtejnin. Shqipëria u mund 3 – 1 nga Norvegjia një ekip më i...
 • Përfaqësuesja e volejbollit për femra fiton ndaj Polonisë

  Përfaqësuesja e volejbollit të femrave u rikthye me fitore në aktivitetet kontinentale. Vajzat kuqezi mundën dje skuadrën polake me rezultatin 3 – 2, në sfidën e vlefshme për Ligën Europiane, në turneun që po mbahet në Durrës. Përballja nisi me humbjen e setit të parë, por më pas skuadra...
 • Studenti shpallet kampion në volejboll

  Studenti u shpall për herë 15 kampion i Shqipërisë në volejboll për meshkuj. Ekipi i Ylli Tomorrit vijon të zotërojë këtë sport në Shqipëri, duke i mbyllur finalet me Tiranën në vetëm 3 ndeshje, të fituara të gjitha nga Studenti. Suksesi i fundit ishte të mërkurën në pallatin e...
Emisione