Foto/ Liqeni që të kujton pikturat e Monetit

Kur njerëzit udhëtojnë në Japoni, qytetet e para në listë për t’u vizituar janë Tokioja, Osaka dhe Kobe, por ngandonjëherë në listë duhen të shtohen edhe vende që nuk janë.

Liqeni, jo shumë i njohur me emrin e tij zyrtar si Liqeni i Sekit, ka një prej peizazheve më të mrekullueshme në Japoni.

Ky liqen, njihet ndryshe edhe si “Oazi i Monet-it” pasi ngjason shumë me pikturat e Claude Monet.

Fotografitë e Hidenobu Suzukit shfaqin pamjet mbresëlënëse të liqenit me bimësi të shumëllojshme dhe me peshq shumëngjyrësh.

Ndërsa këto janë disa prej pikturave të Oscar-Claude Monet (1840-1926), francezit i cili ishte themeluesi i rrymës impresioniste të pikturës. /tvklan.al

 

 

Kategori
FotogaleriKurioziteteTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*