Foto/ “Realizova një ëndërr”

Dasma e 13 Shkurtit në Los Angeles të SHBA-ve, në përvjetorin e saj të 25-të, ka qenë realizimi i një ëndrre për Missin dhe aktoren shqiptare, Almeda Abazi.

 “Realizova një ëndërr,” shkroi bukuroshja shqiptare në postimin e parë pas dasmës, du shfaqët në një foto me bashkëshortin e saj, aktorin dhe modelin Tolgahan Sayisman, në rrugët e Los Angelesit.

    

 Almeda falënderoi të gjithë ata që iu gjendën pranë në këtë ditë të shënuar për të.

 Ndërsa dhëndri shqiptar postoi një foto të të gjithë familjes me shkrimin: “Dhe po, ne jemi një familje. E bukura e botës, bashkëshortja ime Almeda, nëna, babai…” shkroi Tolgahan duke përmendur edhe pjesëtarët e tjerë të familjes në foto, përfshirë edhe motrën e Almedës, Albanën.

 “Ju falënderoj për të gjithë mesazhet e bukura,” tha ai.

 Almeda dhe Tolgahan u martuan në Amerikë duke kurorëzuar lidhjen e tyre dy vjeçare. Në ceremoninë e martesës morën pjesë rreth 40 të afërm dhe miq të çiftit.

Kjo ishte një nga dasmat më të përfolura të këtij viti në Turqi, ku të dy janë pjesë e rëndësishme e showbizit. /tvklan.al

Kategori
FotogaleriShowBizTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione
Të Lidhura

 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
 • Rritet Euro

  Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
 • Fitojnë ekipet e kreut

  Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
 • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

  Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...