Foto/ “Vdekje për shqiptarët” – pankarta në duart e të rinjve maqedonas

“Vdekje për shqiptarët” është pankarta që e mbajnë të rinj maqedonas, të cilët ditëve të fundit janë pjesë e protestave kundër gjuhës shqipe dhe kundër kërkesave të partive shqiptare.

MPB duhet të ndërmarrë masa kundër këtij grupi që shprehin gjuhën e urrejtjes dhe frymën shoviniste. Parullat e tilla janë hasur edhe në disa qytete të tjera gjatë protestave të fundit, por edhe në stadiumet e futbollit. /INA

 

Kategori
RajoniTe funditTë gjitha
1 Koment
 • γΑΜΩΤΗΝΑΛΒΑΝΙΑ
  21 Mars 2017 at 17:24
  Përgjigju

  JANE SLLAVE E JO MAQEDONAS O BUSHTRA!
  MAQEDONASIT JANE FIS HELENE!
  MIR JA U BEJNE JUVE SE KESHTU JU TAKON!

 • Përgjigju

  *

  *