Gjendet në kanal trupi i të riut shqiptar, ishte zhdukur prej 2 muajsh

Autoritetet italiane kanë gjetur trupin e pajetë e një të riu shqiptar, i cili rezultonte i zhdukur prej dy muajsh. 25 -vjeçari Dorjan Puja u gjet në një kanal në Pisogne të Brescias. Kufoma e të riut u zbulua nga kalimtarë të rastit. 

Trupi i 25 – vjeçarit i është nënshtruar autopsisë, që do të përaktojë dhe shkakun e vdekjes.

Puja ishte zhdukur rreth 2 muaj më parë, në mesin e Dhjetorit të shkuar. Ai u gjet farë pranë nga vendi ku ishte parë për herë të fundit.

Shqiptari, i cili ishte rezident në Chiari, mësohet se akuzohej për vjedhje. Sipas mediave italiane, ai ishte parë duke u largua nga një banesë e zonës sëbashku me një tjetër person, i cili humbi gjithashtu gjurmët.

Pak ditë pas kësaj, kishte qenë pikërisht familja e Pujës, që nga Shqipëria kishte dhënë alarmin për zhdukjen e tij.

Momentalisht mbetet mister shkaku i vdekjes së 25 – vjeçarit megjithatë, një nga teoritë është që në përpjekje për t’i shpëtuar policisë mund të ketë rrëshqitur./tvklan.al

Kategori
KronikeTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione
Të Lidhura

 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
 • Rritet Euro

  Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
 • Fitojnë ekipet e kreut

  Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
 • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

  Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...